Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Temat: Regeneracja turbo 1.9 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar damian290
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    (osobowe) ALFA ROMEO Alfa 159 1.9 16V JTDM, -Sportwagon (110kW) (DT) (2005-2007)
    Postów
    59

    Domyślnie Regeneracja turbo 1.9 jtdm

    Mam pytanie gdzie można tanio i w miarę dobrze zdiagnozować w razie potrzeby zregenerować turbo w opolskim ewentualnie śląskim . Mój objaw na kolektorze tym z klapami jest olej prawdopodobnie turbo pluje ktoś może mi polecić jakiś warsztat .

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Turbo zawsze będzie zasysać minimalne ilości oleju to nie konieczne awaria. Zrób zdjęcie albo opisz, w którym miejscu na kolektorze masz ślady oleju. Może to jakaś uszczelka albo nieszczelności na kolektorze przy sterowaniu klapami.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar damian290
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    (osobowe) ALFA ROMEO Alfa 159 1.9 16V JTDM, -Sportwagon (110kW) (DT) (2005-2007)
    Postów
    59

    Domyślnie

    zrobię zdjęcie i wstawię podobno jak na kolektorze na klapach był by luz to nie będzie oleju bo tam niema oleju tylko spaliny tak mi powiedział gość z Wrocławia co regeneruje kolektory

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    tak jak Koledzy piszą. Najpierw diagnoza a później ew. regeneracja turbiny. Jeśli do niej dojdzie, to z własnego doświadczenia polecam na Śląsku firmę www.turbo-tec.eu/pl/ Robiłem u nich 5 turbosprężarek i z żadną nie było problemów. 24 miesiące gwarancji bez limitu km.

    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian290 Zobacz post
    Mam pytanie gdzie można tanio i w miarę dobrze zdiagnozować w razie potrzeby zregenerować turbo w opolskim ewentualnie śląskim . Mój objaw na kolektorze tym z klapami jest olej prawdopodobnie turbo pluje ktoś może mi polecić jakiś warsztat .
    a ubywa oleju w silniku ? , kopci na biało i śmierdzi olejem z wydechu ? , jak nie to nie szukaj dziury w całym , mgiełka olejowa w rurach w turbodoładowanym silniku to normalka , w kolektorze zawsze jest sadza (z egr) połączona z oparami oleju , czyli taka maź , napraw kolektor i tyle , a jak nie chcesz więcej widzieć syfu w kolektorze to zaślep egr i wytnij programowo , a turbo możesz także sprawdzić zdejmując rury od niego i sprawdzając jaki wirnik ma luz


    BTW ja w poprzedniej alfie 156 jtd 16v regenerowałem turbinę w aso fiat w nysie (opolskie) , po regeneracji nie brała oleju , ani się nie rozpadła ( a często katowałem auto po A4) , przejeździłem bezproblemowo na niej ok 60tys a później sprzedałem auto , i pewnie dalej jeździ ,

    z tego co wiem za diagnozę i czyszczenie brali chyba 350pln , za regenerację z demontażem 1200pln , bardzo przyzwoite ceny
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar damian290
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    (osobowe) ALFA ROMEO Alfa 159 1.9 16V JTDM, -Sportwagon (110kW) (DT) (2005-2007)
    Postów
    59

    Domyślnie

    ja szukam warsztatu co mi zrobi diagnozę i w razie potrzeby naprawi zregeneruje jak da rade dobrze i nie drogo a tu mam wyciekKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-01-29-1633.jpg
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	32.4 KB
ID:	119477

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Ale może to tylko wyciek z magistrali zasilającej olejem turbo? Tam są o ile sie nie myle zwykle miedziane podkładki.
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  8. #8
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian290 Zobacz post
    Mam pytanie gdzie można tanio i w miarę dobrze zdiagnozować w razie potrzeby zregenerować turbo w opolskim ewentualnie śląskim . Mój objaw na kolektorze tym z klapami jest olej prawdopodobnie turbo pluje ktoś może mi polecić jakiś warsztat .
    piszesz że na kolektorze jest olej czyli kolektor się rozszczelnił lub łożyskowanie klap masz wyrobione. Jaki masz kolektor alu czy plastik? zrób lepsze zdjęcie bo na tym to nic nie widać a co do turbo to weź sie wstrzymaj

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Klejek
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Białobrzegi/Mińsk Mazowiecki
    Auto
    alfa romeo 159 1,9 JTDM 16V
    Postów
    245

    Domyślnie

    a to nie jest wina kolektora?? z tego co widzę kolektor jeszcze nie robiony, bo jest jeszcze listwa sterująca, a syf jest właśnie w tamtej okolicy... zamiast szukać problemów z turbo zacznij od kolektora....

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    tak jak Koledzy piszą. Najpierw diagnoza a później ew. regeneracja turbiny. Jeśli do niej dojdzie, to z własnego doświadczenia polecam na Śląsku firmę www.turbo-tec.eu/pl/ Robiłem u nich 5 turbosprężarek i z żadną nie było problemów. 24 miesiące gwarancji bez limitu km.
    Za regeneracje w Turbo Tec zaplaci jak za zboze. To juz lepiej pare stow dolozyc i kupic oryginalna, nowa turbine.

    No i autor nie napisal jak duze (jesli w ogole) sa ubytki oleju.
    Ostatnio edytowane przez Krajcok ; 30-01-2014 o 08:02
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

Podobne wątki

  1. regeneracja turbo, poci się, wymieniać?
    Utworzone przez jaco71 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 11:53
  2. WTF... turbo - regeneracja, używka?
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 15:41
  3. Regeneracja turbo
    Utworzone przez Steo w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 20:55
  4. Regeneracja turbo 1.9 jtd 16v m-jet.
    Utworzone przez kusior007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 16:55
  5. Regeneracja turbo
    Utworzone przez chomik w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 22:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory