Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Brak mocy po przeskoczeniu paska

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wolniacz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    PZ
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI 1,9 16v JTD 140KM
    Postów
    128

    Domyślnie Brak mocy po przeskoczeniu paska

    Witam.
    Tydzień temu wracając A2 auto poprostu szarpneło i zaczęło trzacić moc. Musiałem redukowac biegi więc wyglądało to jak hamowanie silnikiem. Zjazd na pas awaryjny i wtedy zgasło. No nic, laweta i na warsztat.
    Walczymy z nim od tygodnia. Komp pokazywał czujnik fazy. Po zdjęciu rozrządu okazało się że przeskoczył o 4 ZĘBY!!!!!!!! (przyczyne znalazłem więc z tym już nie walcze )
    No nic zapięliśmy go na nowo (tym razem bez blokad, tylko na znaki) i auto odpaliło,chodzi do teraz równo,nie kopci. 0 oznak uszkodzeń mechanicznych.
    Zdarza się że na zimnym ciężko pali i trzeba wspomagać się gazem.

    Auto do 2500 RPM nie ma mocy. Wciskam pedał do końca i nic. Budzi się dopiero powyżej tych 2500 RPM i wtedy jest ogień jak był.
    EGR został wyczyszczony,chociaż zazwyczaj pokazuje 4% otwarcia i że jest wyłączony,czasem wskoczy na 30%+ i pokaże że się włączył. Przepływke odpinałem i bez zmian. Komp błędów nie wywala. Załączam nawet korekty wtyrsków, które wskazywały by że kompresja też jest ok.

    Po niedzieli góra będzie leciała w celu spradzenia jednak popychaczy i dźwigienek.
    Prosiłbym o konkretne sugestie co warto jeszcze sprawdzić lub co może być ewentualną przyczyną takich objawów.
    Czy to że nie jest zapięty rozrząd na blokady ma duże znaczenie? Wcześniej zapieliśmy na blokady i dodatkowo zrobiliśmy swoje znaki,które teraz się pokrywają z poprzednim ustawieniem.

    Pozdrawiam.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korekty.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	114.3 KB
ID:	122803  

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Co było przyczyną przeskoczenia rozrządu?

    Jeśli chodzi o brak mocy to zaślep EGR pełną blachą. Wyskoczy Ci "check" na desce, ale sprawdzisz, czy wina nie leży po jego stronie. To, że teraz jest czysty nie znaczy, że jest sprawny A wygląda mi to na klasyczny objaw uszkodzenia tego zaworu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie

    Bardzo podobny przypadek był podczas wymiany paska rozrządu w Krakowie.Chłopak zakładał nowy pasek i założył z pomyłką jednego zęba,-idntyczne miał objawy.Nawet znani z tutejszego forum mechanicy nie mogli dojśc do ładu z tym samochodem,-właściciel sam jeszcze raz wszystko sprawdzał i wyszło szydło z wora.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wolniacz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    PZ
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI 1,9 16v JTD 140KM
    Postów
    128

    Domyślnie

    Przyczyną było koło pasowe,które chodziło jak jajo,przez to pasek wieloklinowy wypadł z rolki prowadzącej,ta go obcięła i resztki poszły pod napinacz rozrządu. Ale w tej kwesti sprawa ogarnięta. Sprawdzę jeszcze tego egr-a ale pokrywę też zdejmę i sprawdzę dla świętego spokoju

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez wolniacz ; 28-02-2014 o 18:37
    “Jeżeli wszystko jest pod kontrolą,jedziesz zbyt wolno"


    Jest:
    Alfa Romeo 147 Turismo Internazionale 1,9 JTD 16v
    Było:
    Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm 16v
    Fiat Bravo 1,6 16v

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli poskładać wszystkie fakty to stanleyma może mieć rację Jak nie to sprawdź EGR.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanleyma Zobacz post
    Bardzo podobny przypadek był podczas wymiany paska rozrządu w Krakowie.Chłopak zakładał nowy pasek i założył z pomyłką jednego zęba,-idntyczne miał objawy.Nawet znani z tutejszego forum mechanicy nie mogli dojśc do ładu z tym samochodem,-właściciel sam jeszcze raz wszystko sprawdzał i wyszło szydło z wora.
    Pomyłki na zębach nie było. Przestawione były wałki w głowicy względem siebie. Dlatego bezwzględnie należy ustawić rozrząd na WSZYSTKICH blokadach, łącznie z blokowaniem obu wałków rozrządu. Po coś ktoś w końcu te blokady wymyślił.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wolniacz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    PZ
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI 1,9 16v JTD 140KM
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Pomyłki na zębach nie było. Przestawione były wałki w głowicy względem siebie. Dlatego bezwzględnie należy ustawić rozrząd na WSZYSTKICH blokadach, łącznie z blokowaniem obu wałków rozrządu. Po coś ktoś w końcu te blokady wymyślił.
    '

    No teraz zapne napewno na blokady bo są Podjeżewam że przeskoczyło na zębach ale na tych kołach w środku.Po strzale zostały zapięte tylko na znaki żeby zobaczyć czy żyje i ma się dobrze, czy kombinowac z 2,4
    Do tematu wróci się w poniedziałek. Ale dzieki za wszelakie sugestie. Jak coś będzie to napewno dam znać

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wolniacz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    PZ
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI 1,9 16v JTD 140KM
    Postów
    128

    Domyślnie

    Myślę że winowajca braku mocy od dołu znaleziony Tak jak napisał Tomek_KRK,przestawione były wałki względem siebie na kołach zębatych. I to na nich przeskoczyło a nie na pasku. Chociaż wyszło na pasku rorządu też
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000938.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	63.0 KB
ID:	123321   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000939.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	53.3 KB
ID:	123322   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000940.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	50.4 KB
ID:	123323   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000941.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	137.8 KB
ID:	123324  
    Ostatnio edytowane przez wolniacz ; 03-03-2014 o 20:05

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    alfa 159 2.0 JTDM TI
    Postów
    1

    Domyślnie Brak mocy problem z odpalaniem na zimnym silniku

    Witam. Jestem tutaj nowy choć moja przygoda z alfami trwa już długo. Po dwóch alfach najpierw 147 1.9 jtd 8v , później 159 1.9 16V 150km 2007 ( urwana klapka z kolektora zakupiłem trzecią 159 2.0 jtdm 170km 2011 TI. Przy zakupie nie mogłem zbytnio przetestować auta ponieważ było sprowadzone bez tablic więc tylko krótka przejażdżka po placu, auto całe w oryginale blacharsko , zapalało , bardzo ładna wersja przebieg 175 tyś oryginał potwierdzony serwisem w ASO. Po zakupie moja radość nie trwała zbyt długo ponieważ rano auto nie chciało już zapalić. Po trzykrotnym piłowaniu powoli w końcu zapaliło, przejechałem po normalnej drodzę i czuje że jest straszny muł, nie zbiera się totalnie z dołu dopiero coś tam przy 2,5 tyś zaczyna ciągnąć ale może na 100 koni. Zawitałem do swojego mechanika, oczywiście podejrzenie wtryski, na kompie wykazało zabity DPF, błędy z przepływki i czujnika położenia wału, rozrząd na kompie czyli -wyprzedzenia między czujnikami wykazywało że wszystko jest OK. DPF został wyczyszczony profesjonalnie ale nie wyrzucony z powodu mających wejść przepisów i kontroli emisji spalin. W moich okolicach jest magik który robi motolotnie na cały świat i w wolnych chwilach rozcina w trzech miejscach filtry i czyści swoją tajną technologią. Okazało się że u mnie był nawet strasznie zabity katalizator z czym jeszcze nie spotkał się. Filtr wyczyszczony wkręcony, wtryski sprawdzone w profesjonalnej firmie- okazało sie że są dobre. Auto dalej nie pali na zimnym i jest dalej mulaste, filtr DPF na kompie momentalnie łapie syf. Auto trafia do gości od układów paliwowych aby posprawdzali resztę, znajdują że auto nie ma wystarczającej kompresji, podejrzenia o wałki lub korby , rozrząd nie sprawdzają ponieważ na kompie pokazuje ok. Zabieram auto do trzeciego mechanika, który po sprawdzeniu potwierdza brak kompresji i mówi że pomimo że na kompie pokazuje na czujnikach ok on założy blokady i posprawdza wszystko. Zdziwiony był również ilośćią dopaleń filtra aż 350 razy. Po miesiącu wożenia auta po mechanikach okazuje się że był przestawiony rozrząd na wałkach, na jednym o 5 zębów na drugim o jeden. Auto w papierach 28 tyś temu miało wymieniany rozrząd w serwisie Alfy fita w Niemczech, później po kilku miesiącach wymieniony akumulator bo widocznie cieżko paliło. wreszcie nikt nie mógł dojść co mu jest i trafiło na sprzedaż. Taka oto moja historia może komuś pomoże przy zdiagnozowaniu przyczyny po pseudo mechanikach. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  4. [146] Brak mocy, brak prędkości, twarde hamulce, dyskoteka w tylnym lewym świetle
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory