Strona 58 z 88 PierwszyPierwszy ... 8484950515253545556575859606162636465666768 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 877

Temat: łożyska / skrzynia m32

  1. #571
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Spróbować trzeba... Czytałem u chłopaków z forum GM, że w vectrach z m32 niektórzy również "podjeżdżali" sami do tematu. Ewentualnie jak się nie uda, to podrzucę komuś kumatemu z okolicy wyjętą i rozebraną skrzynię...

  2. #572
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    tu tez jest pieknie opisane jak zmienic,i to bez wyjmowania skrzyni

  3. #573
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ontrax Zobacz post
    maxer86 to co wrzuciłeś to chyba cennik, a nie wycena
    Jeśli robisz kompleksową regenerację wymieniając wszystko co się tylko da to cena się zgadza (chociaż robociznę mają faktycznie drogą). Co do gwarancji to pewnie nie pytałeś czy w standardzie jest np 12 miesięcy, a dodatkowa cena jest za jej rozszerzenie?
    Normalnie (normalnie czyli w Polsce, gdzie nikomu się nie przelewa) po otwarciu skrzyni wymienia się te elementy, które uległy zużyciu/uszkodzeniu (lub profilaktycznie komplet tych elementów, żeby za chwilę znów nie trzeba było rozbierać). Wtedy sumujesz pozycje z listy i wychodzi Ci cena rzędu 1,5 - 2,5 tysiąca lub idziesz poszukać nowej skrzyni bo remont może się np nie opłacać.
    W Warszawie może faktycznie być inaczej bo np po odziedziczeniu jakieś kamienicy nikt nie będzie się bawić w półśrodki za tak drobne sumy

    Niedawno pod Rzeszowem wymieniałem łożyska w skrzyni (6 sztuk wewnętrznych chociaż ślady zużycia były tylko na dwóch). Demontaż skrzyni, mycie, wymiana łożysk, nowy olej i geometria kosztowały mnie 1300 zł.
    Zapytałem ile by kosztowała wymiana łożysk w skrzyni z gwarancją 2 letnią i dostałem taką wycenę. Wiec raczej nie jest to cennik. Pewnie olali temat i tyle bo 4500 zł to kosmos za tą robotę, rozumiem nikt darmo robił nie będzie i to w Warszawie ale jakieś granice rozsądku powinny być zachowane. Mnie rozbawiło że np. za zmywacz płaci klient a nie jest to koszt ich robocizny. U ciebie cena 1300 zł realna łożyska i olej to jakieś połowa całej kwoty którą zapłaciłeś. U mnie całe szczęście wymiana oleju pomogła a znajomi mi powiedzieli że jestem przewrażliwiony pod względem dźwięku. Jechałem 2,4 z f40 i chodziła bardzo podobnie. Jedynie jak jest zimne auto po nocy to 2 haczy ale to raczej regulacja linek niż skrzynia.

  4. #574
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    265

    Domyślnie

    Ktoś poleci warsztat we Wrocławiu co ogarnia remont tych skrzyń?

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  5. #575
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Spróbować trzeba... Czytałem u chłopaków z forum GM, że w vectrach z m32 niektórzy również "podjeżdżali" sami do tematu. Ewentualnie jak się nie uda, to podrzucę komuś kumatemu z okolicy wyjętą i rozebraną skrzynię...
    jak się chce zrobić porządnie to lepiej wyjąć, ale to prawda ze na aucie się da robi tak chyba Pampik
    gdzieś chyba na stronie 40 pokazywałem jak robiłem swoja skrzynie
    Jestem z wawy , ale jak chcesz , to możesz dostarczyć skrzynie , to będę w stanie zrobić chociaż jak patrze to jesteś z Iławy , wiec szybciej kogoś sam znajdziesz w okolicy
    Trzeba pamiętać o tym ze jest tam sporo elementów gdzie liczy się pasowanie, rozmawiałem kiedyś z gościem który na codzien robi m32 na ten temat i opowiadał mi ze ma sporo napraw po '' możne spróbuje sam'' , gdzie jakis bieg nie wchodził , lub wyskakiwał (nie tylko regulacja linek na to możne wpłynąć )
    Osobiście jestem zdania ze jak ktoś ma pojecie i świadomość oraz możliwości to warto próbować

  6. #576
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Znacie firmę która ma doświadczenie w regenerowaniu naszych skrzyń biegów oczywiście w manualu M32?
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  7. #577
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał awj1 Zobacz post
    Znacie firmę która ma doświadczenie w regenerowaniu naszych skrzyń biegów oczywiście w manualu M32?
    chcesz jakieś konkretna miejscowość , czy wchodzi w grę tez wysyłka ?

  8. #578
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Jestem z dziury więc czy wyślę w góry czy nad morze to bez różnicy. Chodzi mi o to aby było dobrze zrobione. A jak to cenowo wygląda oczywiście chodzi mi o regenerację?
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  9. #579
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    Cena wysoka często bierze sie niestety z tego ze ludzie jeżdżą do konca a potem pik i dziura w obudowie jak ma się szczęście to spawanie i dystansowanie pod lozysko a jak nie to zakup nowej obudowy a wiec łożyska plus obudowa plus zarobek osoby ktora to robi = wysoka cena
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  10. #580
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Jesli chodzi o serwis to mozna ich polecic :
    https://www.youtube.com/channel/UClF...ejYbBbYVvdyuZw

    po filmie widzę ze robią dobrze , mimo ze mam jakiś dostęp do serwisówki m32 i znam ja , to mogę stwierdzić ze lekkie rozbieżności są ale to są drobne niuanse na które ja lubię zwracać uwagę jeśli robią to tak jak na filmie to można śmiało polecic a swoja droga , napewno za tanio nie robią

Podobne wątki

  1. Na 100% nie łożyska
    Utworzone przez stokrotka147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 06:17
  2. [159] Skrzynia biegów M32- inaczej czyli nie łożyska tym razem
    Utworzone przez Mawik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 19:09
  3. [75] łożyska kół
    Utworzone przez jacho w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 15:52
  4. [146] Skrzynia biegów boxer, piszczące łożyska, nadchodzi koniec?
    Utworzone przez tomek146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 11:22
  5. 156-ka; łożyska?
    Utworzone przez jacek80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 07:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory