Strona 75 z 88 PierwszyPierwszy ... 25656667686970717273747576777879808182838485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 877

Temat: łożyska / skrzynia m32

  1. #741
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa
    Postów
    11

    Domyślnie

    Koledzy, polecicie kogoś od regeneracji m32 w dobrych pieniądach w okolicy Warszawy?

  2. #742
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Astra J 1.6 T 211hp
    Postów
    3

    Domyślnie

    U mnie nie Alfa Romeo a Astra J ale skrzynia ta sama - m32.
    Remont zrobiony rok temu - wymienione wszystkie 8 łożysk, jedno koło zębate, koło talerzowe, sprzęgło, wysprzęglik i dwumasa. Robił do mechanik który kilkanaście lat pracował w ASO Opla i naprawiał te skrzynie wielokrotnie. Całość zalana 2,6 litrami oleju Fuchs Sintofluid 75w80. Do dzisiaj mam zrobione 10 kkm po remoncie. Skrzynia pracuje ok, nie wyje. Denerwuje mnie a zarazem niepokoi głośna praca przy zmianie biegu 1 / 2 przy puszczaniu sprzęgła. Są wyczuwalne "stuki" / luzy - wydaje mi się że na mechaniźmie różnicowym - najgłoniej przy zmianie z jedynki na dwójkę. Skrzynia jest jeszcze na gwarancji przez miesiąc ale nie wiem czy reklamować to bo przeczytawszy cały tutejszy wątek doszedłem do wniosku że większość użytkowników ma taki problem i że nawet wymiana mechanizmu nie przynosiła poprawy.
    Lecz chętnie zapoznam się z opinią kogoś kto te skrzynie tutaj naprawia i przyjmę każde spostrzeżenia.
    Dźwięk ten można wywołać również operując pedałem przyspieszenia - zwalniając i na przemian przyspieszając - przy czym jest on słabo słyszalny przy takiej próbie.
    Na forum Alfy jest więcej osób, które samodzielnie naprawiały te skrzynie aniżeli na forum Opla. Więc mam klika pytań. A mianowicie, chciałbym wymienić olej na Motul Gear 300 75w90. Poproszę o opinie na temat powyższego. Spotkałem się ze stwierdzeniem jednej z szanujących się firm naprawiających m32 ( tutaj na forum również kilka osób ją poleca ), że olej Fuchs jest po prostu dobrze rozreklamowany na forach i tyle, stąd jego taka popularność przy tej skrzyni. Niestety firma ta nie podała do wiadomości jakim olejem oni zalewają po remoncie skrzynię. Poinformowali jedynie że ma on spełniać normę producenta i być wymieniony po 8kkm od remontu skrzyni, przy czym wlewają do oleju jakiś dodatek ( też nie wiem co ).
    Dlatego mam również pytanie o polecany tutaj AR9100 - jak to działa i czy należy to stosować w m32? Czy nie narobi to więcej szkody aniżeli pożytku?

  3. #743
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie m32

    Hej,

    potrzebuję sprawdzony warsztat do wymiany łożysk w M32 - Warszawa i okolice.

    Dziękuję z góry za pomoc.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Konrad20 Zobacz post
    Ja kilka miesięcy temu ogarnąłem łożyska wymienili mi 8 sztuk na timkeny + olej fuchs i jest spokój.
    a gdzie i za ile pieniędzy?

  4. #744
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał honesst Zobacz post
    Hej,

    potrzebuję sprawdzony warsztat do wymiany łożysk w M32 - Warszawa i okolice.

    Dziękuję z góry za pomoc.

    - - - Updated - - -



    a gdzie i za ile pieniędzy?
    jeśli można?

  5. #745
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Konrad20 możesz odpowiedzieć?

  6. #746
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Astra J 1.6 T 211hp
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał honesst Zobacz post
    Hej,

    potrzebuję sprawdzony warsztat do wymiany łożysk w M32 - Warszawa i okolice.
    quest-serwis.pl - drogo ale z tego co wiem to solidnie i z gwarancją
    zajmują msię tylko Oplem, ale są specjalistami od m32, także możesz zapytać
    Ostatnio edytowane przez krystiano ; 26-02-2018 o 20:24

  7. #747
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystiano Zobacz post
    U mnie nie Alfa Romeo a Astra J ale skrzynia ta sama - m32.
    Remont zrobiony rok temu - wymienione wszystkie 8 łożysk, jedno koło zębate, koło talerzowe, sprzęgło, wysprzęglik i dwumasa. Robił do mechanik który kilkanaście lat pracował w ASO Opla i naprawiał te skrzynie wielokrotnie. Całość zalana 2,6 litrami oleju Fuchs Sintofluid 75w80. Do dzisiaj mam zrobione 10 kkm po remoncie. Skrzynia pracuje ok, nie wyje. Denerwuje mnie a zarazem niepokoi głośna praca przy zmianie biegu 1 / 2 przy puszczaniu sprzęgła. Są wyczuwalne "stuki" / luzy - wydaje mi się że na mechaniźmie różnicowym - najgłoniej przy zmianie z jedynki na dwójkę. Skrzynia jest jeszcze na gwarancji przez miesiąc ale nie wiem czy reklamować to bo przeczytawszy cały tutejszy wątek doszedłem do wniosku że większość użytkowników ma taki problem i że nawet wymiana mechanizmu nie przynosiła poprawy.
    Lecz chętnie zapoznam się z opinią kogoś kto te skrzynie tutaj naprawia i przyjmę każde spostrzeżenia.
    Dźwięk ten można wywołać również operując pedałem przyspieszenia - zwalniając i na przemian przyspieszając - przy czym jest on słabo słyszalny przy takiej próbie.
    Na forum Alfy jest więcej osób, które samodzielnie naprawiały te skrzynie aniżeli na forum Opla. Więc mam klika pytań. A mianowicie, chciałbym wymienić olej na Motul Gear 300 75w90. Poproszę o opinie na temat powyższego. Spotkałem się ze stwierdzeniem jednej z szanujących się firm naprawiających m32 ( tutaj na forum również kilka osób ją poleca ), że olej Fuchs jest po prostu dobrze rozreklamowany na forach i tyle, stąd jego taka popularność przy tej skrzyni. Niestety firma ta nie podała do wiadomości jakim olejem oni zalewają po remoncie skrzynię. Poinformowali jedynie że ma on spełniać normę producenta i być wymieniony po 8kkm od remontu skrzyni, przy czym wlewają do oleju jakiś dodatek ( też nie wiem co ).
    Dlatego mam również pytanie o polecany tutaj AR9100 - jak to działa i czy należy to stosować w m32? Czy nie narobi to więcej szkody aniżeli pożytku?
    Jakie koła zębate ci wymieniali? Generalnie wymienia się koła parami , jak kolo talerzowe to też powinien walki atakujące , są dwa :p na pewno gość się zna na tym co robi?

  8. #748
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Astra J 1.6 T 211hp
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał daw7007 Zobacz post
    Jakie koła zębate ci wymieniali? Generalnie wymienia się koła parami , jak kolo talerzowe to też powinien walki atakujące , są dwa :p na pewno gość się zna na tym co robi?
    Znalazłem gwarancję i według niej wymienili dwa koła zębate i koło talerzowe plus 8 łożysk i oczywiście kompletne sprzęgło z dwumasą. Nie wiem czy gość się zna na tym co robi. To żaden mój znajomy. Auto stało w serwisie ok dwócg tygodni - nie ASO - i wiem że się zajmował nim pracownik, który przez długi czas pracował w Oplu i te skrzynie naprawiał.
    Dziś byłem u nich w celu weryfikacji tych stuków - a właściwie "kliknięć" przy zmianie biegów - w szczególności z 1 na 2.
    Serwisant się przejechał autem i stwierdził, że nic niepokojącego poza pracą mechanizmu różnicowego nie słyszy. Powiedział że wyczuwalny jest luz, ale składa się na niego wiele rzeczy ( luz półosi, przegubów i satelit mechanizmu ) i że jest to całkiem normalne.
    Mimo wszystko wymusiłem aby auto ( skrzynia biegów i sprzęgło, które w ciągu roku dwa razy się zapowietrzyło ) zostało dokładnie sprawdzone i umówiłem termin na przyszły tydzień.

  9. #749
    Użytkownik Świeżak Avatar kiluk
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 1.9 8v 2009, Giulia 2.0 2016
    Postów
    54

    Domyślnie

    Pisałem juz w osobnym wątku,
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post2075809
    ale tu wklejam to samo w razie gdyby ktos tam nie dotarł.


    Załącznik 243511Załącznik 243512

    Skrzynia naprawiona.

    Poprzednik mechanik pociął obudowę, co poskutkowało rozsypaniem się po roku jazdy łożysk, nowych, które sam zamontował.
    Dodatkowo nie dał pierścieni na wałkach przy łożyskach.
    Dodatkowo napchał tyle silikonu, że skrzynia wydłużyła sie o milimetr.
    Silikon był wmieszany we wszystkie wałki i koła.
    Dodatkowo na wałku 4 biegu widać zadziory i jakby ślady spawania.
    (Dodatkowo zaoleił sprzęgło i poszło do wymiany i nie dokręcił maglownicy)

    Nowy warsztat tym razem super profesjonalny z dwóch skrzyń złożył jedną i jest CISZA i PRECYZJA.
    Znikły szumy od 3 biegu wzwyż, mimo próby poruszania drażkiem. Znikło terkotanie zależne tylko do prędkosci słyszalne nawet na luzie i przy wciśniętym sprzęgle.

    Nie wiem czy tu można reklamy robić, w razie pytań mogę podać namiary ku przestrodze i ku pochwale.

  10. #750
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Lancia Delta III 1.4@150
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam.
    5 i 6 zaczęła mi szumieć. Czy koledzy mogą kogoś polecić z okolic 3-miasta ?

Podobne wątki

  1. Na 100% nie łożyska
    Utworzone przez stokrotka147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 06:17
  2. [159] Skrzynia biegów M32- inaczej czyli nie łożyska tym razem
    Utworzone przez Mawik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 19:09
  3. [75] łożyska kół
    Utworzone przez jacho w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 15:52
  4. [146] Skrzynia biegów boxer, piszczące łożyska, nadchodzi koniec?
    Utworzone przez tomek146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 11:22
  5. 156-ka; łożyska?
    Utworzone przez jacek80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 07:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory