Strona 68 z 88 PierwszyPierwszy ... 18585960616263646566676869707172737475767778 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 877

Temat: łożyska / skrzynia m32

  1. #671
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post

    Cały tutek z fachowej wymiany łożysk jest na yt, nawet można podpatrzeć fachowe ściągacze. Zdaje się, że dorabianie tego do jednorazowej akcji jest nieopłacalne. A kupić takie raczej niełatwo.
    Te filmy na YT widziałem wcześniej , i gość wprowadza tam w niezły błąd , źle rozprasowuje (jeżeli można tak powiedzieć) pierwszą zębatkę z wałka 3/4
    Używa on do tego specjalistycznego narzędzia ... które to nie jest potrzebne. ( bloczki metalowe/aluminiowe z wyciętymi frezami)
    W elernie jest dokładnie pokazane gdzie należy podeprzeć się by ściągnąć dwie pierwsze zębatki z synchronizatorem.

    Skrzynia zrobiona przez ostatni weekend i wielkie podziękowania dla kolegi Peły , coś my się razem nakleli ( głównie przez ten film z YT)
    Pierwszy wałek rozbieraliśmy chyba z 7h a drugi jakieś 40min .( Bo przestaliśmy oglądać gościa z YT)

    Zanoszę się z napisaniem nowego tematu w wolnej chwili ( garażowo/chałupniczo m32) bo w tym jest naprawdę sporo informacji ale dotrzeć do nich jest bardzo ciężko.
    Opisał bym co trzeba rozkręcić ,a czego nie trzeba przy wyciąganiu wałków na samochodzie , co będzie potrzebne i jak sensownie rozebrać wałki.( no chyba że jacyś nadgorliwcy uważają że jest już jeden temat) to luz..

    Wymieniliśmy wszystkie 8 łożysk (przejechane już 1K) i teraz przy okazji chciałbym wymienić jeszcze satelity w dyferencjale ktoś wie czy takie będą git ?
    LINK
    chodzi mi o ilość zębów w wieloklinie .

    Pozdro

  2. #672
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Ja bym chętnie się dowiedział co i jak... Robiłeś to na aucie?

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  3. #673
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Brawo ty - zrób manuala. Ja co prawda już zrobiłem skrzynię nie swoimi rękoma, ale chętnie dowiem się w jaki sposób wy to zrobiliście.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  4. #674
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Dobra git w wolnej chwil napiszę ,
    Tak robiłem na aucie i na podnośniku .
    Wiem że niektórzy robią bez podnośnika, ale kurde nie polecam bo to hardcore będzie . Z tym że jak ktoś jest ambitny to pewnie się da .
    pozdro

  5. #675
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    [MENTION=32883]Jambo[/MENTION] zawsze warto pogłębiać wiedzę Rób manual!

    Oprócz łożysk nie miałeś żadnych zużytych elementów?

    Ja miałem wyraźny szum na 5 i 6 i lekkie szumy na 2 a po rozłożeniu skrzyni podobno okazało się, że był prawie spalony synchronizator 4tego biegu. Przesuwka od któregoś (nie pamiętam teraz) biegu też była wytarta i ponoć została założona nowa/używana + para kół od któregoś biegu. Mam to wszystko napisane na "gwarancji".

    Całość zabawy mnie kosztowała prawie 2tys. zł + 500 dla mechanika za robotę ze zdjęciem skrzyni. A!, no i wysprzęglik za 400.

    Bolało w portfelu, ale co zrobić.....

  6. #676
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    [MENTION=32883]Jambo[/MENTION]

    Oprócz łożysk nie miałeś żadnych zużytych elementów?

    :

    Muszę powiedzieć że po rozebraniu i umyciu wszystko wyglądało jak nowe , z tym że ja nie zwlekałem z naprawą.
    Natomiast mam wżery na satelitach dyferencjału .
    Jeżeli ktoś słyszy delikatne szuranie na 1 i 2 tak do 2K obrotów (potem zapewne zagłusza silnik)
    To może zacząć od sprawdzenia mechanizmu różnicowego, a do tego dostęp jest bajeczny i może usterka zostanie wyeliminowana małym nakładem .
    Ponawiam pytanie o ten link z aukcji , czy ilość żębów w wieloklinie od półosi jest taka sama w alfie jak i astrze-vektrze-oplu
    pozdro

  7. #677
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    Małym nakładem pracy, ale nie koniecznie małym kosztem dyferencjały w Alfie i oplu różnią się właśnie ilością zębów w wieloklinie. W oplu jest ich więcej z tego co pamiętam. Więc na 99% nie będzie pasować.

  8. #678
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    ehh

    edit :
    ok jest git znalazłem inną aukcje cena ta sama .
    w teorii wymiana satelit i łożysk w dyferenciale byłby koszt około 600-700zł + robocizna ( ale to już naprawdę średnio inteligentny szympans ogarnie)
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 23-10-2017 o 21:11

  9. #679
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudu$ Zobacz post
    Małym nakładem pracy, ale nie koniecznie małym kosztem dyferencjały w Alfie i oplu różnią się właśnie ilością zębów w wieloklinie. W oplu jest ich więcej z tego co pamiętam. Więc na 99% nie będzie pasować.
    a to ciekawe, pare tygodni temu sprzedałem skrzynie ori z 159 dla gościa który zamontował ja do opla zafiry b , oczywiście półosie pasowały
    M32 to oznaczenie projektowe gratów wewnętrznych , czyli wałków, mechanizmu i tego co przenosi napęd , reszta to przede wszystkim różne obudowy, oczywiście może być inne przełożenie główne i poszczególne przełożenie, w końcu m32 była wkładana do benzyny i diesla, różnych pojemności silnika.
    Przechodząc do sedna , wielowypust półosi jest taki sam wszędzie przy m32 , i mówię to bo organoleptyczne sprawdziłem , no możne po za pojemnościami poniżej 1.7

  10. #680
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    Może i masz rację, nie wiem, nie znam się. 3 tygodnie temu szukałem prawej półosi do siebie, chciałem kupić gdzieś na miejscu i od razu wymienić i nie bawić się w wysyłkę. Jedyne co na miejscu znalazłem to półoś z Vectry właśnie ze skrzynią m32 za śmieszne pieniądze więc wziąłem. Okazało się później że to jednak całkiem inna półoś ale mimo wszystko chciałem spróbować ją wsadzić. Nie weszła w mój mechanizm właśnie przez inną ilość zębów...

Podobne wątki

  1. Na 100% nie łożyska
    Utworzone przez stokrotka147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 06:17
  2. [159] Skrzynia biegów M32- inaczej czyli nie łożyska tym razem
    Utworzone przez Mawik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 19:09
  3. [75] łożyska kół
    Utworzone przez jacho w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 15:52
  4. [146] Skrzynia biegów boxer, piszczące łożyska, nadchodzi koniec?
    Utworzone przez tomek146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 11:22
  5. 156-ka; łożyska?
    Utworzone przez jacek80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 07:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory