Strona 73 z 88 PierwszyPierwszy ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 877

Temat: łożyska / skrzynia m32

  1. #721
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał MirekAlfa Zobacz post
    Właśnie temu się dopytuję bo innych objawów nie mam. Jedni mówią że to normalne inni że nie a pytanie brzmi czy mechanicy nas nie nacinają nawet jeśli skrzynia jest ok. Posprawdzam poduszki i cięgna przy najblizszej wizycie u mechanika. Znacie jakiegos szpeca od tego wynalazku Oplowskiego który nie szuka sobie roboty i mógłby ocenić zużycie skrzyni? Najlepiej gdzieś z podkarpacia
    Kolego MirekAlfa mnie robił to typ z Krakowa szczerze drugi raz bym tam nie pojechał nie dość że trzymał auto dwa tygodnie to przy okazji kazał mi odrazu wymienić sprzęgło z dwumasem i o 4k jestem lżejszy .

  2. #722
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    I tu jest właśnie problem FilipoInzhagi że mechanicy jak juz ściągną skrzynie to co za problem zarobic dodatkowo na sprzęgle jak jest na wierzchu. Niestety czytając komentarzy innych forumowiczów to ciężko komuś dziś zaufać. Już słyszałem w mojej okolicy o skrzyni składanej tak że po paru tysiącach sie rozleciała w drobny mak. Znamy temat od paru ladnych lat a fachowcow brak

  3. #723
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Czy w skrzyni M32 normalne jest to że przy zmianie biegów słychać pracę mechanizmu? Jakieś 3 tys km temu miałem wymieniane łożyska w skrzyni i puki co jest wszystko ok, bardzo wyraźne wycie skrzyni całkowicie zniknęło jednak przy spokojnej jeździe na równej drodze przy zmianie biegu wyraźnie słychać dźwięk pracującego mechanizmu i zaczynam się martwić czy skrzynia za chwilę nie będzie wymagała ponownej reanimacji (niby mam gwarancję), może wlano za mało oleju?

  4. #724
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    U mnie ruszał się drążek biegów na 3 biegu, pogrzebałem przy mocowaniu wybieraka na skrzyni i chyba przesadziłem w drugą stronę, rusza się na 4 biegu
    Moim zdaniem to nie problem łożysk, a linek i wybieraka lub jabłuszka czy jak to tam nazywają.

  5. #725
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał MirekAlfa Zobacz post
    I tu jest właśnie problem FilipoInzhagi że mechanicy jak juz ściągną skrzynie to co za problem zarobic dodatkowo na sprzęgle jak jest na wierzchu. Niestety czytając komentarzy innych forumowiczów to ciężko komuś dziś zaufać. Już słyszałem w mojej okolicy o skrzyni składanej tak że po paru tysiącach sie rozleciała w drobny mak. Znamy temat od paru ladnych lat a fachowcow brak
    Panowie, prowokujecie kolejną dyskusję strzelając takie podsumowania. [MENTION=77247]FilipoInzhagi[/MENTION] a może właśnie sugerując Ci zmienić dwumas i sprzęgło mechanik zaoszczędził Ci ponownego unieruchomienia auta, kosztów lawety i kolejnego demontażu skrzyni? Jak twoim zdaniem sprzęgło było ok to przecież nie musiałeś się godzić na wymianę... Poza tym, przecież on zarabia na robocie, więc czemu nie kazał Ci poczekać aż się rozsypie i skasować jeszcze raz za zdjęcie skrzyni.
    Szachujecie, że nie ma dobrych mechaników tylko naciągacze ale argumenty raczej słabe... I fachowców typowo od M32 też można paru znaleźć. Ja swoją robiłem wysyłkowo a mechanik, który demontował skrzynię żadnych dodatkowych dwumasów itp. nie próbował ze mnie wycisnąć. Nawet sam zaproponował żebym sobie w międzyczasie sanki wziął i zabezpieczył przed korozją, a przecież mógł sam "opierd..." minią i doliczyć za "usługę"
    Objawy padniętych łożysk w tym wątku są opisane od A do Zet, a na stronach fachowych (!) też jest sporo przyczyn, skutków i zdjęć.
    Co do meritum. Ruch lewarka przy padniętych łożyskach to już jest agonia, ale zdaje się, że dopiero taki objaw jest wtedy, kiedy wałki już się przemieszczają w skrzyni od luzu na zużytych łożyskach. Zanim to nastąpi najpierw są szumy i wycie. Dla choć trochę ogarniętego użytkownika raczej nie do przeoczenia, więc tak jak wyżej piszą, jeśli ruch lewarka to jedyny objaw, to najpierw należy sprawdzić podzespoły odpowiedzialne za wybieranie biegów, poduszki, ułożenie serwisowe lewarka - czy da się go zablokować w pozycji serwisowej. Jeśli jest ok. to dopiero zaglądać dalej do skrzyni. Warto sprawdzić stan zużycia oleju albo profilaktycznie wymienić i zalać powyżej otworu przelewowego.

    [MENTION=76311]Seba998[/MENTION] jesteś pewien, że to odgłos mechanizmu wybieraków? A może synchronizatory masz już podjechane i nie zazębia całkiem płynnie? Hałas masz w momencie samej zmiany biegów, czy jak puszczasz sprzęgło? Bo może to w ogóle inny temat - wysprzęglik, dwumas..

  6. #726
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gzibo Zobacz post
    Panowie, prowokujecie kolejną dyskusję strzelając takie podsumowania. [MENTION=77247]FilipoInzhagi[/MENTION] a może właśnie sugerując Ci zmienić dwumas i sprzęgło mechanik zaoszczędził Ci ponownego unieruchomienia auta, kosztów lawety i kolejnego demontażu skrzyni? Jak twoim zdaniem sprzęgło było ok to przecież nie musiałeś się godzić na wymianę... Poza tym, przecież on zarabia na robocie, więc czemu nie kazał Ci poczekać aż się rozsypie i skasować jeszcze raz za zdjęcie skrzyni.
    Szachujecie, że nie ma dobrych mechaników tylko naciągacze ale argumenty raczej słabe... I fachowców typowo od M32 też można paru znaleźć. Ja swoją robiłem wysyłkowo a mechanik, który demontował skrzynię żadnych dodatkowych dwumasów itp. nie próbował ze mnie wycisnąć. Nawet sam zaproponował żebym sobie w międzyczasie sanki wziął i zabezpieczył przed korozją, a przecież mógł sam "opierd..." minią i doliczyć za "usługę"
    Objawy padniętych łożysk w tym wątku są opisane od A do Zet, a na stronach fachowych (!) też jest sporo przyczyn, skutków i zdjęć.
    Co do meritum. Ruch lewarka przy padniętych łożyskach to już jest agonia, ale zdaje się, że dopiero taki objaw jest wtedy, kiedy wałki już się przemieszczają w skrzyni od luzu na zużytych łożyskach. Zanim to nastąpi najpierw są szumy i wycie. Dla choć trochę ogarniętego użytkownika raczej nie do przeoczenia, więc tak jak wyżej piszą, jeśli ruch lewarka to jedyny objaw, to najpierw należy sprawdzić podzespoły odpowiedzialne za wybieranie biegów, poduszki, ułożenie serwisowe lewarka - czy da się go zablokować w pozycji serwisowej. Jeśli jest ok. to dopiero zaglądać dalej do skrzyni. Warto sprawdzić stan zużycia oleju albo profilaktycznie wymienić i zalać powyżej otworu przelewowego.

    [MENTION=76311]Seba998[/MENTION] jesteś pewien, że to odgłos mechanizmu wybieraków? A może synchronizatory masz już podjechane i nie zazębia całkiem płynnie? Hałas masz w momencie samej zmiany biegów, czy jak puszczasz sprzęgło? Bo może to w ogóle inny temat - wysprzęglik, dwumas..
    Witam kolego [MENTION=74732]Gzibo[/MENTION] nie miałem na myśli że każdy mechanik patrzy tylko wyje...ć na kasę i see you again w moim przypadku akurat spec poinformował mnie grzecznie że jeśli chce dostać od niego roczną gwarancje to wymieniamy kompletne sprzęgło na nowe bo jak to ujął ,,panie tragedii nie ma ale co nowe to nowe"ja tam jestem zadowolony bo śmiga jak ta lala bardziej miałem na myśli że ogólnie ciężki temat z tymi m32 mało kto chcę się z tym bawić i umówmy się regeneracja i używana sztuka tania nie jest. Pozdrawiam

  7. #727
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    J osobiście dziękuje za cenne rady odnośnie sprawdzenia linek i samego wybieraka na pewno tam zaglądnę. Mnie też nie chodziło o to że wszyscy mechanicy są "tacy sami", bo znam dobrych i uczciwych którzy nie naciągają klientów zresztą sam u nich serwisuje alfe i jestem zadowolony, ale nie znam żadnego mechanika który do tematu skrzyni podszedł by uczciwie i temu też zapytałem kogo by było warto polecić w tym temacie. Mam znajomego, który w najbliższym czasie będzie robił m32 więc zobaczymy co wyjdzie i jakie koszta jeśli będzie wszystko ok to podzielę się informacjami na forum Pozdrawiam

  8. #728
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V. AR GT 2.0JTS. Mini Cooper 1.6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seba998 Zobacz post
    Czy w skrzyni M32 normalne jest to że przy zmianie biegów słychać pracę mechanizmu? Jakieś 3 tys km temu miałem wymieniane łożyska w skrzyni i puki co jest wszystko ok, bardzo wyraźne wycie skrzyni całkowicie zniknęło jednak przy spokojnej jeździe na równej drodze przy zmianie biegu wyraźnie słychać dźwięk pracującego mechanizmu i zaczynam się martwić czy skrzynia za chwilę nie będzie wymagała ponownej reanimacji (niby mam gwarancję), może wlano za mało oleju?
    Mam podobnie jak opisujesz. Skrzynie w mojej AR159 regenerowałem ponad rok temu. Generalnie jestem zadowolony, aczkolwiek właśnie słychać pracę mechanizmu zmiany biegów. Na razie będę tak jeździł i obserwował typa...

  9. #729
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    A możecie opisać ten dzwięk przy zmianie biegów ? chodzi o stuknięcie .
    Bo ja wiem ze mam wyżerki na satelitkach mechanizmu i je słychać cały czas , szczególnie na niskich obrotach kiedy jest cicho.
    Chyba że mowa o jakimś innym mechaniźmie

  10. #730
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V. AR GT 2.0JTS. Mini Cooper 1.6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    A możecie opisać ten dzwięk przy zmianie biegów ? chodzi o stuknięcie .
    Bo ja wiem ze mam wyżerki na satelitkach mechanizmu i je słychać cały czas , szczególnie na niskich obrotach kiedy jest cicho.
    Chyba że mowa o jakimś innym mechaniźmie
    Jambo jest to dźwięk (trudno opisać) kliknięcia, szurnięcia w momencie samej zmiany biegów (na niskich biegach 1 na 2 może 2 na 3) jeszcze przed zwolnieniem sprzęgła. Stuknięcia występują w chwili puszczenia sprzęgła ale te wyeliminowałem poprzez wymianę przegubów wewnętrznych (kielichy + tripody). Co prawda występuje jeszcze bardzo delikatne puknięcie ale jest to spowodowane samym luzem na dyferencjale (generalnie wszystko śmiga)...

Podobne wątki

  1. Na 100% nie łożyska
    Utworzone przez stokrotka147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 06:17
  2. [159] Skrzynia biegów M32- inaczej czyli nie łożyska tym razem
    Utworzone przez Mawik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 19:09
  3. [75] łożyska kół
    Utworzone przez jacho w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 15:52
  4. [146] Skrzynia biegów boxer, piszczące łożyska, nadchodzi koniec?
    Utworzone przez tomek146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 11:22
  5. 156-ka; łożyska?
    Utworzone przez jacek80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 07:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory