Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Żal wątek. Diesel 1.9 16V dymi, ciężko odpala, brakuje mocy.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiooo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    79

    Domyślnie Żal wątek. Diesel 1.9 16V dymi, ciężko odpala, brakuje mocy.

    Witam wszystkich, mam kilka problemów z moją wymarzoną Alfą 159.
    Posiadam ją od około 4,5 miesiąca, przez ten czas zrobiłem 6,5k km (o ile to coś wnosi do tematu).

    Na dzień dobry DPF out, EGR out. Klap wirowych podobno nie ma. Dolot i turbo wyczyszczone. Nowa przepływka. Overboost wyczyszczony.
    Zaraz po kupnie wtryski głośno klepały, pamiętam, że jeden z nich miał korektę -3,3. Ostatnie 4k km przejeździłem z olejem 2T dzięki czemu wtryski całkiem ucichły a korekty na biegu jałowym wyglądają następująco:
    1. Korekta paliwa (cylinder 1): -0,66
    2. Korekta paliwa (cylinder 2): 0,72
    3. Korekta paliwa (cylinder 3): -0,29
    4. Korekta paliwa (cylinder 4): 0,24

    Lista problemów:
    1. Zimne auto ciężko odpala, zaskakuje jakby za drugim razem. Jeżeli nie uda się za drugim razem to będzie zaskakiwać do "usranej śmierci". Pomaga wyciągnięcie kluczyka, chwila oczekiwania aż pompka wyłączy się i...wuala.
    Wymieniłem świece żarowe, niestety bez żadnych pozytywnych efektów.

    2. Jeżeli już uda się zaskoczyć to z rury kłębią się niebiesko-szare dymy. Auto oleju nie bierze, podejrzewam, że to niespalone paliwo.

    3. Na niskich biegach bardzo często brakuje mocy. Na wyższych zależy jak mu się spodoba. Czasem auto ciągnie jak wściekłe a innym razem zmuła jakby turbo nie pracowało. Wskaźnik doładowania na biegu jałowym zatrzymuje się delikatnie ponad 0.
    Co do pkt 3 mam ciekawostkę dosłownie z wczoraj, jadąc z dużą prędkością po autostradzie auto jakby się odblokowało. Na każdym biegu zaczęło normalnie przyspieszać bez żadnych braków mocy. Wskaźnik doładowania po puszczeniu gazu spadał dokładnie na 0. Po zgaszeniu silnika i ponownym rozruchu znowu lipa, auto muli, wskaźnik delikatnie powyżej 0 i tak do kolejnego mocnego przegonienia.

    Podejrzewam, że problemy 1 i 2 są ściśle ze sobą związane. 3 to raczej oddzielny temat. Co sprawdzić, na co dokładniej zwrócić uwagę?
    Pomimo tych felerów auto użytkuję codziennie i w zasadzie totalnie nie zawiodło mnie. Spala niecałe 7 litrów na trasie i 9 po mieście. Nie sypie żadnymi błędami.
    To chyba tyle żali. Będę wdzięczny za każdą pomoc i informację
    Ostatnio edytowane przez Krzysiooo ; 17-03-2014 o 16:24

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Amator91
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    SJ
    Auto
    Kappa Coupe 3.0 V6
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiooo Zobacz post
    3. Na niskich biegach bardzo często brakuje mocy. Na wyższych zależy jak mu się spodoba. Czasem auto ciągnie jak wściekłe a innym razem zmuła jakby turbo nie pracowało. Wskaźnik doładowania na biegu jałowym zatrzymuje się delikatnie ponad 0.
    Co do pkt 3 mam ciekawostkę dosłownie z wczoraj, jadąc z dużą prędkością po autostradzie auto jakby się odblokowało. Na każdym biegu zaczęło normalnie przyspieszać bez żadnych braków mocy. Wskaźnik doładowania po puszczeniu gazu spadał dokładnie na 0. Po zgaszeniu silnika i ponownym rozruchu znowu lipa, auto muli, wskaźnik delikatnie powyżej 0 i tak do kolejnego mocnego przegonienia.
    Jak dla mnie to wygląda to na wypalanie filra DPF (czyli możliwe, że ktoś coś sknocił usuwając go z Twojej "9"). Moim zdaniem powinieneś zacząć szukać rozwiązania problemów właśnie tutaj.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Czy jesteś pewien że ci puchę z dpfem opróżnili?

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Klapki tez powinny byc

    Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Fleyvor
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    a ja mam pytanie co to znaczy "wtryski głośno klepały"? Chodzi o jakieś konkretne dźwięki? Czy chodzi tylko o słabe korekty? Bo ja mam problem również z dymieniem po odpaleniu, a oleju nie bierze, ale zauważyłem że jak przyłoży się ucho do listwy czy do metalowych przewodów z listwy do wtrysków słychać delikatnie pukanie tak jak by pustymi metalowymi rurkami o siebie a jak dotknie się owego przewodu metalowego palcem czuć delikatne uderzenia na dwóch wtryskach to czuć na dwóch nie. Może w moim przypadku mimo dobrych korekt wtryski są uszkodzone w jakiś mechaniczny sposób?
    Dodam, że moc jest, dpf nie ma, egr brak, klapki brak.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiooo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amator91 Zobacz post
    Jak dla mnie to wygląda to na wypalanie filra DPF (czyli możliwe, że ktoś coś sknocił usuwając go z Twojej "9"). Moim zdaniem powinieneś zacząć szukać rozwiązania problemów właśnie tutaj.
    Dpf i egr usuwał mi Tomek z Krakowa, byłem przy robocie i jestem pewny, że nikt mnie nie oszukał. Sprawdzili jeszcze ustawienie rozrządu, sztangę (?) na turbosprężarce, i przepływkę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Czy jesteś pewien że ci puchę z dpfem opróżnili?
    Na własne oczy widziałem rozkuwanie filtra. Zresztą przed robotą auto w ogóle nie chciało jechać. Możecie nie wierzyć ale spod świateł wyprzedził mnie dziadzio w CC700, który raczej nie ścigał się za to ja deptałem maksymalnie Po robocie auto dostało spoooorego kopa. Jednak chwilowe braki pozostały.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Klapki tez powinny byc

    Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
    Czyszczenie dolotu i turbo robił poprzedni właściciel - forumowicz. Zaraz przed moim kupnem robiony był rozrząd. Klap podobno nie ma. Można to jakoś samemu sprawdzić bez rozbierania połowy silnika?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Fleyvor Zobacz post
    a ja mam pytanie co to znaczy "wtryski głośno klepały"? Chodzi o jakieś konkretne dźwięki?
    Podczas przyspieszania klepały jak czerwone valteki (tyk tyk tyk tyk tyk). Po puszczeniu gazu wyciszały się. Niestety na Twój problem nie pomogę. Profilaktycznie polecał bym lać Elfa 2T i obserwować

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Fleyvor
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    Na mój problem nikt nie potrafi pomoc chętnie pojechał bym do naszych forumowych fachowców gdyby tylko nie dzieliło mnie 300-400 km :| pojechał bym ale wynajmować hotel żeby naprawić samochód? Tak o

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Czyszczenie dolotu i turbo robił poprzedni właściciel - forumowicz. Zaraz przed moim kupnem robiony był rozrząd. Klap podobno nie ma. Można to jakoś samemu sprawdzić bez rozbierania połowy silnika?

    [/QUOTE]

    ale wiesz.... czyszczenie czyszczeniu nie równe. Bo jeden wyczyści dolot i zakres prac ograniczył sie do sciągnięcia rury dolotu / klapy gaszącej włożenia kijka ze szmata w kolektor i Voilà - "kolektor czysty"


    ale jak jednocześnie był robiony rozrząd to można przypuszczać ze był zrzucony cały kolektor i wyczyszczony.
    Z którego roku masz samochód ?


    jeżeli z okoloc 2006 roku to pewnie masz aluminowy kolektor z sterowaniem klap od góry. Czyli jak sciągniesz osłone silnika i zerkniesz od góry w szczeline między szynę railową a fajki świeć zarowych będziesz widział prowadnice klap wirowych.

    Jeżeli po 2007 to juz raczej będzie plastikowy kolektor i tutaj od górny nic nie zobaczysz. Trzeba go rozebrać żeby stwierdzić fizyczną obecność klap.
    CHYBA że odkręcisz odme i ją odsuniesz. I jeżeli klapki zostały usunięte to najprawdopodobniej nie będziesz miał tego -
    ( nie moge załadowac zdjęcia )

    także z innej str - http://www.forum.alfaholicy.org/159_...mpleksowo.html

    w poście nr 2 zdjęcie 2.

    Widać kanały dolotowe kolektora a niżej masz siłwonik. Miedyz kolektorem na siłownikiem jest taka plasikowa czarna tulejka. Jeżeli jej nie bedzie tzn że mechanizm sterowania klapami jest rozłaczony z listwa zazębiająca klapki i tzn że klapek nie ma.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Fleyvor Zobacz post
    Na mój problem nikt nie potrafi pomoc chętnie pojechał bym do naszych forumowych fachowców gdyby tylko nie dzieliło mnie 300-400 km :| pojechał bym ale wynajmować hotel żeby naprawić samochód? Tak o
    Moze warto zacząc od początku. Przyjąć że nic jeszcze nie robiłes. Cudów nie ma. Kolektor może zrobiony ale jest nieszczelość i ciągnie lewe powietrze.

    Jaki kolor ma ten dym który masz po odpaleniu ?

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amator91 Zobacz post
    Jak dla mnie to wygląda to na wypalanie filra DPF (czyli możliwe, że ktoś coś sknocił usuwając go z Twojej "9"). Moim zdaniem powinieneś zacząć szukać rozwiązania problemów właśnie tutaj.
    To miałby siwy dym cały czas za samochodem. W tym przypadku trzeba porobić trochę logów na komputerze - jak zachowuje się ciśnienie doładowania podczas jazdy, jak zachowują się wtryskiwacze i ciśnienie paliwa zaraz po uruchomieniu zimnego auta i dla pewności sprawdzić jeszcze raz szczelność dolotu oraz rozebrać turbosprężarkę i zobaczyć geometrię wewnątrz - może się tam przycina.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiooo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.5 V6
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    ale wiesz.... czyszczenie czyszczeniu nie równe. Bo jeden wyczyści dolot i zakres prac ograniczył sie do sciągnięcia rury dolotu / klapy gaszącej włożenia kijka ze szmata w kolektor i Voilà - "kolektor czysty"


    ale jak jednocześnie był robiony rozrząd to można przypuszczać ze był zrzucony cały kolektor i wyczyszczony.
    Z którego roku masz samochód ?

    Jaki kolor ma ten dym który masz po odpaleniu ?
    Dzięki za konkretną odpowiedź Poprzedni właściciel zrzucał kompletny dolot i turbosprężarkę. Nie wydaje mi się, żeby przy takiej robocie dokładnie nie doczyścić wszystkiego.
    Auto jest z 2006 roku, dolot aluminiowy. Po pracy na spokojnie popatrzę jak to wygląda po ściągnięciu osłony
    Dym jest koloru niebiesko-siwo-szarego. W zasadzie taki sam jak przy lejących uszczelniaczach zaworowych. Przypuszczam, że jest to jednak niespalone paliwo wynikające z problemów przy rozruchu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    To miałby siwy dym cały czas za samochodem.
    Usuwaliście dpf więc ten problem wykluczam na 100%.

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    W tym przypadku trzeba porobić trochę logów na komputerze - jak zachowuje się ciśnienie doładowania podczas jazdy, jak zachowują się wtryskiwacze i ciśnienie paliwa zaraz po uruchomieniu zimnego auta i dla pewności sprawdzić jeszcze raz szczelność dolotu oraz rozebrać turbosprężarkę i zobaczyć geometrię wewnątrz - może się tam przycina.
    Kable mam, FES'a mam. Dzisiaj albo jutro postaram się ją zlogować.
    Sprawdzić tylko te parametry, które wypisałeś?
    Szczelność i turbo będę badał jak z logów nic nie wyniknie.

    Byłem w piątek w Krakowie, miałem do Was zaglądnąć w tej sprawie ale brakło czasu

Podobne wątki

  1. [145] Ciężko odpala, nie ma mocy, duzo pali 1.9 JTD
    Utworzone przez boxerldz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 12:06
  2. Kopci na czarno i brakuje jej mocy 2.4 JTD
    Utworzone przez kamils91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 20:12
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 13:22
  4. Brakuje mocy
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 13:16
  5. Czasami brakuje mu mocy
    Utworzone przez tymian81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2009, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory