Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: samodzielna wymiana rozrządu

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Sandacz1
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Płock/Choszczno
    Auto
    159 1.9Jtdm 16V
    Postów
    145

    Domyślnie samodzielna wymiana rozrządu

    Witam. Mam zamiar z kumplem wymienić rozrząd w mojej belli (1.9 jtdm 16v) Nigdy wcześniej nie wymieniałem rozrządu, kumpel wymieniał ale nie w alfie 159. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Czy wymiana nie różni się skomplikowaniem od wymiany rozrządu w innych silnikach? A może nie zabierać się za to?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie

    Ja wymieniałem sam bez blokad i poszło sprawnie. Myślę że jak masz trochę pojęcia to dasz radę i trochę kasy zostanie w kieszeni. Nie różni się jak kumpel wymieniał to da radę z pompą rolkami i paskiem i tym co trzeba rozkręcić 2...3 godz

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Sandacz1
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Płock/Choszczno
    Auto
    159 1.9Jtdm 16V
    Postów
    145

    Domyślnie

    odrazu powalcze z kolektorem

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ile u Was taka wymiana kosztuje, że rzucacie się na tak głęboką wodę, nie mając zbytnio pojęcia o tym...?! Ja bym nie wpadł na taki pomysł, żeby pozorną oszczędnością ryzykować "skopanie" silnika a dodam tylko, że większość rzeczy w moich AR robiłem i robię sam. Inna sprawa, że przy nie daj Boże awarii rozrządu z winy podzespołów nie macie co liczyć na odszkodowanie/naprawę, bo wymiana nie została dokonana przez warsztat mechaniki pojazdowej...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Boru
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm 120km 2008r. sport vagon
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Inna sprawa, że przy nie daj Boże awarii rozrządu z winy podzespołów nie macie co liczyć na odszkodowanie/naprawę, bo wymiana nie została dokonana przez warsztat mechaniki pojazdowej...
    Kolega ma rację. Jak coś to straty pokrywasz z własnej kieszeni. Robiąc to w dobrym warsztacie masz wtedy na to gwarancję.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar gar_krk
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    159 / MiTo
    Postów
    642

    Domyślnie

    A tak przy okazji co ile wymieniace rozrzad w 1.9 jtd?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sandacz1 Zobacz post
    Witam. Mam zamiar z kumplem wymienić rozrząd w mojej belli (1.9 jtdm 16v) Nigdy wcześniej nie wymieniałem rozrządu, kumpel wymieniał ale nie w alfie 159. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Czy wymiana nie różni się skomplikowaniem od wymiany rozrządu w innych silnikach? A może nie zabierać się za to?
    Daj to komuś, kto to robił. Sprawa teoretycznie skomplikowana nie jest, ale i silnik trzeba podeprzeć po odkręceniu łapy, wałki trzeba umieć ustawić, jeśli nigdy tego nie robiliście to szansa, że coś pójdzie nie tak - jest spora. A koszt wymiany rozrządu w tym aucie specjalnie drastyczny nie jest. Wolałbym wydać te 350 i spokojnie spać, niż rzeźbić samodzielnie w garażu, nie mając doświadczenia w temacie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Sandacz1
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Płock/Choszczno
    Auto
    159 1.9Jtdm 16V
    Postów
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ile u Was taka wymiana kosztuje, że rzucacie się na tak głęboką wodę, nie mając zbytnio pojęcia o tym...?! Ja bym nie wpadł na taki pomysł, żeby pozorną oszczędnością ryzykować "skopanie" silnika a dodam tylko, że większość rzeczy w moich AR robiłem i robię sam. Inna sprawa, że przy nie daj Boże awarii rozrządu z winy podzespołów nie macie co liczyć na odszkodowanie/naprawę, bo wymiana nie została dokonana przez warsztat mechaniki pojazdowej...
    Jak pisałem wcześniej ja nie mam pojęcia ale kolega już nie jeden rozrząd wymieniał. (pracował w warsztacie). Po drugie części kupiłem sam więc żaden mechanik nie da mi gwarancji a jeśli zosawił bym kupno części mechanikowi to wtedy bym się złapał za głowę ile to wszystko kosztuje a w razie zerwania pewnie i tak bym nie miał co liczyć na odszkodowanie. No chyba że bym robił w aso.Po trzecie mam złe doświadczenia z "fachową" robotą mechaników. Niedokręcone części, zerwane gwinty itp. Więc wolę sam robić jak najwięcej nie tylko ze względów finansowych.

  9. #9
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Jak kolega chce, umie i potrafi to niech robi - ja tak robię

    wysłane z nokii 6310i

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Sandacz1
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Płock/Choszczno
    Auto
    159 1.9Jtdm 16V
    Postów
    145

    Domyślnie

    przy okazji wezmę się za kolektor, i wymienie olej w skrzyni biegów i może jeszcze coś się znajdzie do zrobienia. Czyli zaoszczędzi się całkiem niezła sumka.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 21-11-2019, 21:23
  2. Samodzielna wymiana piasty - tył... ??
    Utworzone przez Rodeush w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 16:00
  3. [156] Samodzielna wymiana zawieszenia
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 21:00
  4. Samodzielna wymiana panewki
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 06:52
  5. [146] samodzielna wymiana wahacza
    Utworzone przez Toldi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory