Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: JTDm pre heating glow plugs not available błąd krytyczny/ wartość krytyczna wg FES

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie JTDm pre heating glow plugs not available błąd krytyczny/ wartość krytyczna wg FES

    Jak w temacie pre heating glow plugs not available błąd krytyczny / wartość krytyczna taki błąd pokazuje FES. Auto nie odpala a rozrusznik nie reaguje :/ Stalo się to dzisiaj po masakrycznej ulewie i jeździe po gigantycznych kalużach. Przyjechałem pod dom normalnie postawilem auto wieczorem poszedlem i koniec :/ kontrolka świec mruga ale chwile później gaśnie mimo to nie reaguje na start. Świeci się przy okazji VDC i hill holder :/ co jakiś czas wywalało mi ten bląd. Możliwe że moduł sterowania świecami został uszkodzony podczas deszczu? podejrzewam że przez górę lub od dołu mocno się w niego lało bo jest cały zabrudzony :/

    Dodam że sprawdzałem kable aku klemy itp wszystko jest w najlepszym porządku...

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Sprawdzałeś bezpiecznik przy klemie akumulatora? Ktoś pisał kiedyś na forum, że może być taka przyczyna (oprócz standardowych jak centralka i akumulator) ww. komunikatów.

    Dodano po 4 minutes:

    Zobacz tu masz temat o tym błędzie
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...available.html
    Ostatnio edytowane przez marcingoleniow ; 29-04-2014 o 08:13 Powód: Dodano

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Może to być centralka , sprawdź jeszcze bezpiecznik przy klemie , być może się obluzował A próbowałeś 2 razy podgrzać świece ?
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Problem rozwiązany nic z tych rzeczy się nie działo wspomniałem wszystko sprawne. Przyczyna była gdzie indziej mianowicie wysiadł przekaźnik zapłonu (tak to nazwał). Niby banalna rzecz a jednak unieruchomiła samochód Przekaźniki sprawdzałem podobnie jak wszystkie bezpieczniki i nie zauważyłem że coś może z nim być nie tak a się później okazało że był stopiony ale nie tak bardzo widocznie. Dopiero komputer kolegi mechanika podpowiedział że coś jest nie tak z tym właśnie przekaźnikiem. To tak na przyszłośc dla pokoleń myślę że się przyda.

    Już myślałem że to wina deszczu że gdzieś się coś dostało a tu się okazało że to zwykły zbieg okoliczności całe szczęście skończyło się na wymianie przekaźnika

    Dodam jeszcze jedną ciekawą rzecz. Prawdopodobnie przekaźnik ten uszkodzony był już jakiś czas temu ale nic się nie działo. Auto kręciło tylko nieco dłużej niż powinno ale zapalał za każdym razem. Teraz po wymianie tego przekaźnika mam wrażenie że auto dużo szybciej odpala. Być może uszkodzony przekaźnik nie powodował żadnych błędów a jedynie męczył się podczas odpalania nie mam pojęcia tą refleksje zostawiam wam koledzy

Podobne wątki

  1. [159] Świece żarowe i centralka świec - pre-heating glow plugs / unit not available
    Utworzone przez kuntakinte w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 409
    Ostatni post / autor: Dzisiaj, 13:27
  2. [159] Nie odpala mruga kontrolka i pokazuje blad "pre heating glow plugs not available"
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 11:24
  3. [159] Pre heating plugs are not available
    Utworzone przez Maciek_m83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 17:52
  4. [159] pre heating glow plugs not available
    Utworzone przez GruBaDuPa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 18:35
  5. [159] Jeden reflektor sam gaśnie. Zapala się 'Pre Heating Glow Plugs not available'
    Utworzone przez LukasL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory