Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: 3 problemy z nowym nabytkiem

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    335

    Domyślnie 3 problemy z nowym nabytkiem

    Witam,
    żeby nie było za pięknie mam problem ze swoim nowym nabytkiem.
    Jedno pytanie dotyczy gniazda zapalniczki z przodu. Od początku wydawało mi się, że podświetlenie jej "głupieje". Najgorsze jest to, że zaraz po odbiorze auta chciałem podpiąć radio CB. Jednak przestało działać. Okazało się że spalił się bezpiecznik przy wtyce radia o którym nie wiedziałem. Wymieniłem podłączam z tyłu w bagażniku radio działa. Podłączam z przodu - znowu spalony bezpiecznik CB. Co jest tego powodem? Aż boję się podpiąć co innego, żeby nie zepsuć?
    Drugie pytanie dotyczy czy ta wtyka zapalniczki może być też powodem bardzo słabego odbioru radia samochodowego? Radio nie znajduje prawie żadnych stacji a jak znajdzie zachowuje się jakby nie miała RDS(gubi sygnał). Dodam, że sygnał się poprawia po dotknięciu przeze mnie anteny.

    Trzecia najważniejsza sprawa to czy Wasze belle też się tak nagrzewają, a mianowicie nawet godzinę po krótkiej przejażdżce maska z przodu (belka nad chłodnicą) oraz boczne nadkola z przodu są bardzo mocno nagrzane - nie ciepłe tylko gorące. Boję się, że nie jest to normalne i chce uniknąć kłopotów. Temperatura na wskaźniku trzyma bardzo ładnie 90 stopni cały czas. Auto dość szybko łapie tą temperaturę.
    Proszę Was o opnie i porady w tych sprawach bo niedługo czeka mnie dłuższy wyjazd.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    CO do gniazda zapalniczki to wychodzi że masz tam zwarcie. Rozbierz to i spr. Jeżeli auto kupiłeś w komisie to auto są często prane podczas przygotowania do sprzedaży i może chłopaki zalali gniazdo.

    co do nagrzewania maski i błotników to nigdy mi nie przyszło do głowy żeby je spr. Aż z ciekawości jutro sprawdzę.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    335

    Domyślnie

    Nie mam zielonego pojęcia jak to gniazdo rozebrać. Wysuwam zapalniczkę ze schowka (do przodu) widzę że jej ring ma jakąś mikroszparę, ale nie wiem czy mam to czymś podważyć, nie chcę tego urwać. Czy może całą tą plastikową ruchomą obudowę w jakiś sposób się wyjmuje? W ogóle gdzie znajdę informacje jak co w tym samochodzie rozebrać? Jest jakaś instrukcja Przy okazji zapytam jak zdejmuje się antenę radiową zewnętrzną? Kręci się czy wyciąga do góry bo kręcę i nie chce się wykręcić, a znowu nie chce urwać :p

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    wyjęcie zapalniczki to nie taka prosta sprawa. jest gdzieś na forum info o tym, ale i tak trzeba uważać. ja w swojej złamałem jeden bolec i teraz lata jak chce :/
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...palniczke.html

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    335

    Domyślnie

    Witam,
    Żeby nie zakładać nowego tematu piszę o kolejnych problemach:
    Po przejechaniu 500 km od zakupu dzisiaj rano po zapaleniu silnika pojawiła się kontrolka check engine. :/
    Co może to oznaczać? Jak najszybciej odczytać kod błędu (co kupić, jaki kabel czy może aplikacja na telefon).
    Czy z błędem check engine można jeździć?
    Dodam, że w mojej okolicy może być problem z mechanikami którzy podepną się pod alfę...
    Zostawiłem auto pod domem, ale za tydzień wyjeżdżam za granicę. Przy zakupie miało być sprawdzone pod kątem wyjazdu za granicę a tu ciągle problemy. Auto nie kosztowało 25 tyś... tylko dużo więcej a kupione było w najpewniejszym wg forum miejscu...
    Proszę o pilną pomoc...

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Sam check jest zbyt ogolny zeby wrozyc
    Jakies dolegliwosci silnikowe towarzysza kontrolce?
    Raz mozna z nim jezdzic , innym razem juz raczej nie powinno sie

    Jaki kabel itp - sa tematy na forum z poradami jaki kabel i gdzie kupic oraz jaki program do tego








  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    335

    Domyślnie

    Chyba na początku strasznie zamulał do 2000 obrotów. Zgasiłem go. Zapaliłem od nowa - pojawił się check, ale już zbierał się normalnie.
    Jedyne co wczoraj zauważyłem to to, że tylko na 2 biegu jest delikatne zawieszenie przy przyśpieszaniu - takie szarpnięcie często opisywane na tym forum.
    Pytam co najszybciej sobie kupić żeby jak najszybciej zdiagnozować problem - nie mam czasu na zabawę z problemami z połączeniem, sterownikami itp bo został mi tydzień do wyjazdu, auto miało być pod tym względem przygotowane. Dlatego pytam co najszybciej i najprościej załatwić do diagnozy.
    Ostatnio edytowane przez Indigo ; 14-07-2014 o 08:11

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indigo Zobacz post
    Witam,
    żeby nie było za pięknie mam problem ze swoim nowym nabytkiem.
    Jedno pytanie dotyczy gniazda zapalniczki z przodu. Od początku wydawało mi się, że podświetlenie jej "głupieje". Najgorsze jest to, że zaraz po odbiorze auta chciałem podpiąć radio CB. Jednak przestało działać. Okazało się że spalił się bezpiecznik przy wtyce radia o którym nie wiedziałem. Wymieniłem podłączam z tyłu w bagażniku radio działa. Podłączam z przodu - znowu spalony bezpiecznik CB. Co jest tego powodem? Aż boję się podpiąć co innego, żeby nie zepsuć?
    Drugie pytanie dotyczy czy ta wtyka zapalniczki może być też powodem bardzo słabego odbioru radia samochodowego? Radio nie znajduje prawie żadnych stacji a jak znajdzie zachowuje się jakby nie miała RDS(gubi sygnał). Dodam, że sygnał się poprawia po dotknięciu przeze mnie anteny.

    Trzecia najważniejsza sprawa to czy Wasze belle też się tak nagrzewają, a mianowicie nawet godzinę po krótkiej przejażdżce maska z przodu (belka nad chłodnicą) oraz boczne nadkola z przodu są bardzo mocno nagrzane - nie ciepłe tylko gorące. Boję się, że nie jest to normalne i chce uniknąć kłopotów. Temperatura na wskaźniku trzyma bardzo ładnie 90 stopni cały czas. Auto dość szybko łapie tą temperaturę.
    Proszę Was o opnie i porady w tych sprawach bo niedługo czeka mnie dłuższy wyjazd.
    Problem z radiem to najwyraźniej spalony wzmacniacz antenowy - jest w podstawce anteny. Da się to tanio i w miarę szybko naprawić, trzeba wyjąć podstawkę i przelutować kabelek antenowy prosto na antenę, omijając wzmaniacz. Wyjęcie gniazda zapalniczki niestety proste nie jest - albo siłowo, albo demontaż całej konsoli...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar gar_krk
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    159 / MiTo
    Postów
    642

    Domyślnie

    Kabel + MES/FES to podstawa, od tego musisz zacząć.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    335

    Domyślnie

    Jakieś namiary gdzie szybko to mogę zamówić i który najlepiej?

Podobne wątki

  1. [145] AR 145 1.4 TS - problemy z nowym nabytkiem ;d
    Utworzone przez ukazzz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 20:42
  2. 147 kilka problemów z nowym nabytkiem
    Utworzone przez ElmoGlivwice w dziale 147
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 23:17
  3. [164] no to sie nacieszyłem nowym nabytkiem.. :(
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 23:25
  4. Problemy z nowym nabytkiem
    Utworzone przez kozioł92 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 15:28
  5. Problem z nowym nabytkiem:(
    Utworzone przez Misiek145ts w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 08:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory