Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Temat: Brak prądu w przednich drzwiach i parę pierdołek

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    No i mam wała jak polska cała...

    Otóż:

    1. kupiłem moduł i podstawiłem go do swoich drzwi - brak odzewu - mało tego nawet kontrolka na tablicy nie świeci że otwarte drzwi.
    2. przełączniki podstawione z innego auta - brak odzewu... fes nadal nie widzi drzwi i się z nimi nie łączy.
    3. różne kombinacje podstawiania z innego auta modułu itp nie przynosiły żadnego pozytywnego sygnału.

    teraz tak:

    - Szyby nadal nie otwierają się a drzwi przednie nie blokują z pilota
    - Przycisk na konsoli od zamykania nie działa.
    - Nie ma podświetlenia przycisków anie po stronie kierowcy ani pasażera (tam też się nie otwiera)

    ale

    - po otwarci drzwi kontrolka otwarcia na liczniku zapala się (test - wypiąłem moduł kontrolka zniknęła- a więc to moduł tym steruje) więc prąd też musi tam być skoro się takie rzeczy dzieją.

    W aucie nie działają następujące pierdołki:
    - tylne lampki (wersja z szyberdachem a więc po dwóch stronach sa te lampki
    - podświetlenie zapalniczki (sama zapalniczka działa - grzeje i prąd jest w niej)
    - podświetlenie pod drzwiami
    - szyby
    - zamek
    - kontrolka od drzwi (ta czerwona po kierowcy stronie)
    - przycisk na konsoli od zamykania
    - grzanie foteli.
    - po aktywowaniu alarmu fesem - alarm chyba działał ale tylko mrugając kierunkami. Gdzie syrena ??!!
    - czujnik otwarcia maski pokazuje że jest otwarta cały czas !! :/

    Co ma jedno wspólnego z drugim ??!!

    I kto mi ***** powie o *** tu chodzi ??!! bo ja już nie wiem czego mam szukać :/

    Fes nie potrafi nawiązać połączenia ani z kierowcy ani pasażera drzwiami. Natomiast z całym "komfortem" już tak.

    Już nic z tego nie czaje co się może dziać :/
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 12-09-2014 o 06:00
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  2. #32
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Alarm i czujnik maski - sprawdź czy masz zamek maski z wspomnianym czujnikiem (ostatnio jedna osoba miała podobny problem x fabrycznym alarmem i okazało się, że mechanik wstawił "zły" zamek).

    Grzanie foteli: zobacz czy w ogóle coś dociera po kablu do mat. Bo może maty/kabel/bezp jest wadliwy (musiałbyś mieć mega pecha jakby 2 maty były uwalone)


    Podświetlenie zapalniczki: olej. U mnie też nie działa i da się żyć z tym ;-) tym bardziej że u mnie poprzednik grzebal w niej i wymyślił sobie klejenie jej na ciepło, żeby nie można było jej chować...

    Jeśli coś było wcześniej, to przepraszam za powtórzenie

    Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez serath ; 12-09-2014 o 07:25
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał serath Zobacz post
    Grzanie foteli: zobacz czy w ogóle coś dociera po kablu do mat. Bo może maty/kabel/bezp jest wadliwy (musiałbyś mieć mega pecha jakby 2 maty były uwalone)
    Akurat to jest normalne. U mnie najpierw padła jedna mata (od kierowcy), a pasażera jakieś półtorej roku później.
    Jedyna rada to wymiana maty pod tapicerką, ewentualnie lutowanie fabrycznej.

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Jestem jeszcze w ciezkim szoku ale wyglada na to ze problem z drzwiami rozwiazal sie sam podczas mycia auta nawbijalem troche wody w drzwi (w szczeliny przy zamknietych drzwiach) i nagle wszystko zaczelo dzialac czyli mam rozwiazanie, nie modul ani przelaczniki tylko wiazka jest gdzies pacnieta teraz trzeba tylko znalezc miejsce poczatkowo prad chyba byl niestabilny bo mrugaly przelaczniki w drzwiach ale teraz wyglada ze jest pelny bo licznik zaczal mrugac wiec teraz jesli zniknie prad to juz wiadomo ze trzeba szukac po kablach malo tego grzanie foteli jak i tylne lampki rowniez dzialaja wszystkim za cenne wskazowki dziekuje a temat bedzie dla potomnych
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  5. #35
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    U mnie wiązkę kabli w drzwiach cięła opuszczająca się szyba. Do momentu aż konkretnie zdarła izolacje i pod wpływem wilgoci nastąpiło zwarcie i wszystko ładnie się zajarało. Dobrze, że bezpiecznik odłączył prąd i wiązka nie zapaliła się na dobre. Elektryk, który mi ją potem wymieniał mówił, że miałem sporo szczęścia. Kur... a najgorsze, że czasami takie rzeczy dzieją się np. w górach daleko od domu.

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    No i mam powtorke z rozrywki. Zamknalem auto i juz z pilota sie drzwi nie otworzyly:/ nosz kurde mole:/ wyglada na to ze znowu mnie czeka rozbiorka drzwi i lutowanie kabli:/ ostatnio wiazke wymienilem ale teraz juz chyba tylko polutuje bo to bez sensu:/

    Jeszcze mam inne pytanie do tych ktorzy maja fotele grzane ktore czesci fotela wam grzeja i czy jest to mocno odczuwalne? U siostry w a3 wali gorac az po plecach a u mnie w 159 nie czuje az tak mocno grzania. W jakim czasie wogule sie wam fotele nagrzewaja?
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Kurde widzę że sam sobie odpowiadam w poście ale może przynajmniej kiedyś ktoś coś znajdzie.

    Mój samochód był u 3 rożnych elektryków i każdy z nich rozkładał ręce nie wiedząc co w ogóle należałoby zrobić i od czego zacząć
    Problemem było dla nich znalezienie schematów czy innych wskazówek które mogłyby podpowiedzieć co się w ogóle stało i co należałoby wymienić - no ale trudno.

    Sobota wolna jedna w miesiącu a więc od rana zaczynam walkę i... wygrałem Jeden z kabli który przychodził do złącza w słupku nie wiedzieć dlaczego odcinał prąd nie pozwalając na połączenie między drzwiami a jak wiadomo drzwi przednie są na osobnych modułach. Mała wskazówka w słupku gdzie podłącza się drzwi są 2 kable +12V i jedna masa. Jest jeszcze jedno 12V ale nie dotarłem do tego co to może być Jeden prąd jest prądem stałym który znika gdzieś po drodze do komory i to właśnie ten skurczybyk jest uszkodzony. Drugi +12V to ten który po wyłączeniu zapłonu znika prąd w aucie a więc i zasilane w drzwiach znika.

    Jako że na kabelkologi spędziłem prawie 12h to póki co podłączyłem to na "partyzanta" Zmostkowałem 12V plusy z sobą ale to są te plusy które po wyciągnięciu kluczyka znikają ALE nie znika prąd wybudzający czyli moduł komfortu a więc aby drzwi przednie otworzyć trzeba przytrzymać zamykanie szyb w pilocie i prąd w przednich drzwiach się budzi i potem tylko otwórz i wszystko działa a więc takie małe zabezpieczenie. Finalnie wymienię ten całościowy kabelek i wszystko wróci do normy także jest spoko i podczas całego tego repairingu nauczyłem się wiele o elektryce naszych alf
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  8. #38
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Dobrze, że napisałeś przyda się garść informacji w tej kwestii

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar JacekPlacek
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    ---
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    69

    Domyślnie

    Witam, kolego mam takie same problemy, a mianowicie:
    Nie zamyka drzwi kierowcy
    Nie działają przyciski do sterownia szybami i lusterkami
    Nie działa przycisk blokowania centralnego zamka
    Nie działa czujnik temp. zewnętrznej
    Możesz napisać jak sobie poradziłeś lub może ktoś inny miał podobny problem?

  10. #40
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    Sprawdz wiązkę między budą a drzwiami auta oraz wiązkę wewnątrz drzwi. Te wiązki są tak dziwnie upchane, że opuszczenie i podnoszenie szyby może spowodować przetarcie kabli w wiązce.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  2. [159] Brak prądu w prawych, przednich drzwiach.
    Utworzone przez mariuszpewex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 16:40
  3. Tweetery Bose w przednich drzwiach?
    Utworzone przez spoker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory