Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Brak prądu w przednich drzwiach i parę pierdołek

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie Brak prądu w przednich drzwiach i parę pierdołek

    Witam was moi drodzy.

    Jak zapewne wiecie szukałem nowej alfy no i kupiłem

    Piękna czarna bestyjka

    jednak jak to bywa nie wszystko w niej jest na tip top.
    Dlaczego taką kupiłem ? z uwagi na to że auto z niemiec od 1 właściciela w bardzo ładnym stanie z normalnym przebiegiem

    Mam problem z przednimi drzwiami a mianowicie nie ma w nich prądu. Nie działają lusterka szyby zamek nawet diada nie mruga.
    W czym może być problem ? bezpieczniki wszystko ok. Fes tego nie widzi. A więc gdzie zacząć szukać ? rozbierać drzwi szukać na stykach ?

    Drugi problem to taki kto mi powie jak aktywować Alarm ?

    Kolejny to gdzie jest czujnik otwarcia maski bo mi świeci pomimo zamkniętej maski

    no i kto mi powie co mam zrobić z Blue&me ? bo jest niemiecki a chciałbym polski da się ?
    to akurat dla mnie nowość bo wcześniej nie miałem.

    Poza tym dlaczego nie mogę sterować z poziomu radia przełączaniem piosenek gdy muzyka gra z pendriva ?

    o i jeszcze jedno pytanko. Leży listwa od klap wirowych... mogę ją założyć z powrotem ? wyczyszczę kolektor i mogę je włożyć normalnie ? temat klap i wywalenia jest mi bardzo dobrze znany ale póki co nie chce ich wywalać. Wolałbym póki co tą listwę założyć. Klapy wyglądają że stanęły w pozycji zamkniętej bo przy wyłączonym silniku są w tej samej pozycji co klapa 3 gdzie jest sterowanie.
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Za elektrykę w drzwiach odpowiada moduł sterowania pracą drzwi. Zobacz temat
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._pasazera.html

    Dodano po 3 minutes:

    Co do czujnika otwarcia maski pisano, że znajduje się w zamku maski.
    Ostatnio edytowane przez marcingoleniow ; 11-08-2014 o 06:48 Powód: Dodano

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    z tymi klapami jak wiesz to aż dziw że chcesz to zostawić. Ja w swoim przypadku mam tak że silnik zassał komplet i do robienia mam ostatecznie kapitalny remont silnika.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    z tymi klapami jak wiesz to aż dziw że chcesz to zostawić. Ja w swoim przypadku mam tak że silnik zassał komplet i do robienia mam ostatecznie kapitalny remont silnika.
    Jak kolego wiesz w silnikach przed liftem te klapy są dużo bardziej wytrzymałe (chodzi o materiał z jakiego są robione) w dodatku są wycinane z jednego kawałka materiału a więc w rzeczywistości szanse na to aby się urwały są bardzo małe. Nie wiem dlaczego u Ciebie się urwały... być może było tak że duża dawka uderzenia powietrza spowodowało wyrwanie ich z gniazd. W rzeczywistości mam nawet możliwość dorobienia nowych takich klap ale myslę że nie będzie z nimi aż tak źle. W poprzedniej miałem i działały bez problemu. Odpowiednio zadbane nie powinny stwarzać problemów.

    Póki co temat elektryki jest mi bardziej potrzebny bo ja lubię szybę otworzyć
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Odpowiednio zadbane nie powinny stwarzać problemów.
    Czy mógłbyś bardziej rozwinąć tę myśl bo zadbać to możesz np. o wnętrze auta. Listwa zapewne spadła bo syf jaki się zgromadził w kolektorze uniemożliwił ruch klapek. Szczęście twoje będzie takie że klapki zostały na miejscu (na ośkach). Ja po swoich doświadczeniach to przy kupnie auta to pierwsze co to zdejmuje kolektor i sprawdzam stan, gdyż jeśli maiłbym wybierać to wolałbym jeździć sprawną jednostką niż mieć możliwość otwarcia szyb.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Czy mógłbyś bardziej rozwinąć tę myśl bo zadbać to możesz np. o wnętrze auta. Listwa zapewne spadła bo syf jaki się zgromadził w kolektorze uniemożliwił ruch klapek. Szczęście twoje będzie takie że klapki zostały na miejscu (na ośkach). Ja po swoich doświadczeniach to przy kupnie auta to pierwsze co to zdejmuje kolektor i sprawdzam stan, gdyż jeśli maiłbym wybierać to wolałbym jeździć sprawną jednostką niż mieć możliwość otwarcia szyb.
    No widzisz kolego. Ty patrzysz na to ja na to. Nie przeszkadza mi to że poki co one nie dzialaja bo odkąd ją przywiozłem stoi pod domem bo trzeba ja jeszcze zarejestrować. Ogólnie jest tak że autem zrobiłem moze 70 km. Jutro jedzie już do warsztatu na wymianę oleju rozrządu i wtedy można będzie pomyśleć co zrobić z klapami. Póki co skoro działają to niech działają. Szkoda wywalać coś co działa. Wylecą? raczej wątpliwa sprawa. Jak będziesz kolego kupował auto to zdejmij pokrywę silnika tak jak ja gościowi zdjąłem i zostąłem wyproszony w niemczech. Dlaczego ? bo się doczepiałem. Tam się pyta i wierzy się niemcowi na "słowo". Ja akurat widziałem ze listwa jest zdjęta. Ale jak poczytasz tu dobrze to wszędzie Ci napiszą "można z tym jeździć". proste. Dbać o to można w jaki sposób ? a wystarczy raz na jakiś czas wyczyścić syf w kolektorze przesmarować troszkę i po sprawie. Syf który się tam zbiera pochodzi z egr więc gdy go zaślepisz to nie będzie leciał syf do kolektora a więc nie będzie też strachu że się klapy zatrą...
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Lepiej zrobić przy okazji wymiany rozrządu, bo jak coś się zacznie dziać to najpewniej trzeba będzie znów przy rozrządzie gmerać... no chyba, że Cinek albo Tomek Ci to ogarną (oni to robią bez ruszania rozrządu).
    Po co płacić dwa razy?
    Klapy prędzej czy później szlag trafi- bez nich auto jeździ tak samo jak ze sprawnymi klapami, a o niebo lepiej niż jak z zaciętymi (były długie dyskusje na tym forum).

    Oczywiście zrobisz jak uważasz, ja tylko próbuję doradzić i wcale się nie obrażę jak mnie olejesz

    P.S. Syf w kolektorze może się chyba zbierć też od odmy.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Kolejny to gdzie jest czujnik otwarcia maski bo mi świeci pomimo zamkniętej maski

    no i kto mi powie co mam zrobić z Blue&me ? bo jest niemiecki a chciałbym polski da się ?
    to akurat dla mnie nowość bo wcześniej nie miałem.
    Proszę: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...jezyka-13.html

    Co do czujnika otwarcia maski, to jesli się nie mylę jest on w zamku.

    Co do klap, to też jestem zwolennikiem ich usunięcia. Też miałem przedlift z metalowymi klapkami, ale dla świętego spokoju po prostu ich się pozbyłem z pomocą Tomka - po co później się męczyć w czyszczenie, zacinanie, utratę mocy, itp.
    Ostatnio edytowane przez serath ; 11-08-2014 o 08:56
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Lepiej zrobić przy okazji wymiany rozrządu, bo jak coś się zacznie dziać to najpewniej trzeba będzie znów przy rozrządzie gmerać... no chyba, że Cinek albo Tomek Ci to ogarną (oni to robią bez ruszania rozrządu).
    Po co płacić dwa razy?
    Klapy prędzej czy później szlag trafi- bez nich auto jeździ tak samo jak ze sprawnymi klapami, a o niebo lepiej niż jak z zaciętymi (były długie dyskusje na tym forum).

    Oczywiście zrobisz jak uważasz, ja tylko próbuję doradzić i wcale się nie obrażę jak mnie olejesz

    P.S. Syf w kolektorze może się chyba zbierć też od odmy.
    Od odmy też racja

    Patrze na Allegro i jest wersja oryginału per coś tam ( ) no i jest w cenie 800 zł i jest napisane że po modyfikacjach klapy czyli chyba rozumiem że to jakaś wersja poprawiona już na łożyskowaniu. dobrze mówię ?
    Mógłbym je wyrzucić to żaden problem. Przy okazji rozrządu będę myślał. Ale zastanawia mnie czy nie lepiej:
    -wyciągnąć klapy
    -rozwiercić gniazda i nagwintować
    -wkręcić śrubę i uszczelnić to wszystko wysoko temperaturowym klejem (coś jak silikon ale jednak innym)

    czy takie coś też by zdało egzamin ? w sumie też zostałoby to zaślepione tyle że nie zaspawane. no i w sumie też byłoby to bardzo trwałe bo otwór nagwintowany z wkręconą śrubą wzmacnianą dodatkowo w całości objechana klejem zarówno od dołu jak i od góry. A śrubkę można by było włożyć jak najmniejszej długości żeby nie wystawała w kolektorze a jedynie schowała cały gwint w gnieździe.
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 11-08-2014 o 09:28
    Była 145 JTD ES 00r.
    Była 159 JTDm 16V 06r. boX
    Jest Czarna zaraza 159 ViR-r

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Te "poprawione" kolektory to owszem, mają lepsze łożyskowanie, ale urywają się klapy i wpadają tam, gdzie nie powinny.... nieźle obmyślone, co nie?

    Jak masz aluminiowy kolektor to go po prostu możesz zaspawać wyciągając wcześniej niepotrzebne bebechy.
    Twój sposób teoretycznie też powinien zadziałać... niech się wypowiedzą ludki z doświadczeniem (mechanicy).
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 11-08-2014 o 09:33
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 14:34
  2. [159] Brak prądu w prawych, przednich drzwiach.
    Utworzone przez mariuszpewex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 16:40
  3. Tweetery Bose w przednich drzwiach?
    Utworzone przez spoker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory