Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Kupuję 159, kilka technicznych pytań

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar duomox
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 2.4 automat
    Postów
    46

    Domyślnie Kupuję 159, kilka technicznych pytań

    Witam serdecznie

    Kupuję Alfę 159. Mieszkam w Krakowie i pierwsze pytanie, w jakim serwisie/warsztacie najlepiej sprawdzić auto przed zakupem?
    Znalazłem też taki egzemplarz:
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-...tml#11e4eca01c

    Jak na razie po obserwacji zdjęć martwi mnie nierówna krawędź tylnych świateł po lewej stronie. Czy w Alfach takie niespasowania się zdarzają, czy raczej świadczy to o przebytej kolizji?

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar leito
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Sprzedany ;)
    Postów
    153

    Domyślnie

    Cytat Napisał duomox Zobacz post
    Witam serdecznie

    Kupuję Alfę 159. Mieszkam w Krakowie i pierwsze pytanie, w jakim serwisie/warsztacie najlepiej sprawdzić auto przed zakupem?
    Znalazłem też taki egzemplarz:
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-...tml#11e4eca01c

    Jak na razie po obserwacji zdjęć martwi mnie nierówna krawędź tylnych świateł po lewej stronie. Czy w Alfach takie niespasowania się zdarzają, czy raczej świadczy to o przebytej kolizji?
    Alfa miała jakąś przygodę, takie niespasowanie elementów i brak oznaczeń na zderzaku świadczy że przynajmniej sam zderzak był malowany, może znajdzie się jakiś alfaholik z Krakowa lub okolic, który chętnie by Ci pomógł w oględzinach.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Skontaktuj się z autka.pl - Tomek_Krk
    ASO nie jest polecane.

    Cytat Napisał duomox Zobacz post
    Jak na razie po obserwacji zdjęć martwi mnie nierówna krawędź tylnych świateł po lewej stronie. Czy w Alfach takie niespasowania się zdarzają, czy raczej świadczy to o przebytej kolizji?
    Sprawdź, czy odbojnik (metalowo-gumowy) nie wypadł. Czasem się zdarza, ale to wiązałoby się z uszkodzeniem klapy. Możliwe też, że ktoś go zbytnio wkręcił.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar lukash
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v 2006/AR 156 FL 1.9 JTD 8v 2003
    Postów
    499

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat bo również po woli zaczynam się rozglądać za 159. Można sprawdzić w FES rzeczywisty przebieg? I czy jest to w miarę realne wskazanie? Bo np w mojej 156 mogłem przebieg sprawdzić, za to w drugiej po FL już FES pokazuje 0 km.
    Ostatnio edytowane przez lukash ; 01-09-2014 o 09:02



    Jest:
    - Alfa Romeo 159 1.9 JTD 150 KM 2006 r

    Była:
    - Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM 2003 r
    - Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM 2001 r

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał duomox Zobacz post
    Witam serdecznie

    Kupuję Alfę 159. Mieszkam w Krakowie i pierwsze pytanie, w jakim serwisie/warsztacie najlepiej sprawdzić auto przed zakupem?
    Znalazłem też taki egzemplarz:
    http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-...tml#11e4eca01c

    Jak na razie po obserwacji zdjęć martwi mnie nierówna krawędź tylnych świateł po lewej stronie. Czy w Alfach takie niespasowania się zdarzają, czy raczej świadczy to o przebytej kolizji?

    Jak sprzedawałem Alfę siostry, to podjechaliśmy do PZMot-u na Nowej Hucie i muszę przyznać, że samochód został sprawdzony bardzo sumiennie i drobiazgowo, więc gdybym kupował swoją Alfę, na pewno pojechałbym tam na sprawdzenie.

    EDIT:

    lukash,

    Z tym przebiegiem to ciekawa sprawa, bo np. u mnie było tak, że pojechałem do jednego ASO, które wyciągnęło mi historię do przebiegu 130 000 km, to samo potwierdziło się na forum w temacie z numerami VIN, a niedawno podjechałem do ASO w Tarnowie w celu skasowania inspekcji olejowej i Pan w serwisie stwierdził, że widzi historie serwisową tylko do przebiegu 80 000 km. Ciekawa sprawa

    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez mar0s ; 01-09-2014 o 09:05
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Diabełek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 '06 2.2JTS, Brera '07 2.2JTS, Spider '06 2.2JTS, Mito QV '10 1.4TB
    Postów
    87

    Domyślnie

    duomox, jak chcesz to zapraszam Cie do mnie.
    Żona wyjechała na wakacje i mam tydzien wolnego
    Mozesz wpasc, pytac o co chcesz, ogladac, przejechac sie moja 159- tez mam q-tronic jak w tej ofercie co podales
    Moge pokazac Ci co u mnie bylo malowane i jak to sie ma do reszty
    Jesli bylbys zainteresowany, to pisz smialo...
    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Arthrm
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dublin, Ireland, Ireland/Kraków, Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo,
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Cytat Napisał leito Zobacz post
    Alfa miała jakąś przygodę, takie niespasowanie elementów i brak oznaczeń na zderzaku świadczy że przynajmniej sam zderzak był malowany, może znajdzie się jakiś alfaholik z Krakowa lub okolic, który chętnie by Ci pomógł w oględzinach.


    mozliwe ze malowana ale nie koniecznie. Brak oznaczen... ja sam myjka cisnieniowa je przez przypadek zdjalem...
    Niespasowanie elementow... widzialem w podobnym "stanie" 159 na wyspach ktore nie mialy zadnych kolizji.
    Musisz pojechac i sam sprawdzic. Zwrocic uwage czy kolory ( zmatowienie czy cos innego) nie odbiega od reszty auta.

    w Krakowie juz dawno nie mieszkam i ciezko mi podpowiedziec miejsce do sprawdzenia auta pewnie wybralbym sie do ASO
    IRLANDIA


    ____________Jest:_______________________Były:____ _______________________________

    ______Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo______ Alfa Romeo 156 1.6 Lusso________Alfa Romeo 147 1.6 Lusso
    __________________ _____

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar duomox
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 2.4 automat
    Postów
    46

    Domyślnie

    Diabełek, dzięki za propozycję Najpierw postaram się jutro podjechać obejrzeć sobie tą Alfę z linku. Zobaczymy co to tam siedzi, jak będzie ok, to wtedy trzeba się będzie wziąć za porządniejsze testowanie. Ktoś mi polecał też te autka.pl, więc może to nie jest zły pomysł tam zawieźć samochód na próbę. Oczywiście pewnie skończy się tak, że najciekawszą ofertę znajdę gdzieś pod Szczecinem

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Opcja "szukaj" nie działa?!


    Nie sądzę Po co kolejny temat o zakupie 159?

    Tu jest od tego wątek - w dodatku przyklejony.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_brera_brera_spider/43806-pomoc_przy_zakupie_ar159_brera.html

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar duomox
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 2.4 automat
    Postów
    46

    Domyślnie

    Byłem, zobaczyłem, na razie nie kupiłem
    Samochód na pierwszy rzut oka w dosyć dobrym stanie. Fotel kierowcy lekko wytarty (skóra), kilka otarć, nic wielkiego. Tak jak to widać na zdjęciach, linia tylnych świateł nie bardzo się pokrywa, do tego brak naklejek na zderzakach. Właściciel twierdzi, że kupił go w takim stanie dwa lata temu w Szwajcarii, jako bezwypadkowy. Auto prowadzi się dobrze, płynnie zmienia biegi, nie słychać w sumie żadnych niepokojących odgłosów, choć pewnie lepiej, gdyby wsłuchiwał się jakiś alfista. Generalnie trzeba będzie zabrać samochód do serwisu i posprawdzać. Tylko mam pewien dylemat, czy zabranie go do autka.pl to dobry pomysł, bo oni też sprzedają używane Alfy i nie wiadomo czy będą obiektywni w ocenie konkurencyjnego samochodu.

Podobne wątki

  1. [159] Kilka pytań technicznych
    Utworzone przez vojtas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2015, 15:32
  2. [155] Pare technicznych pytań przed zakupem 155 Silverstone
    Utworzone przez grynfix w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 180
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 18:47
  3. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 22:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory