Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Ciężko odpala zimny + wysokie spalanie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4JTDM 2008r
    Postów
    228

    Domyślnie Ciężko odpala zimny + wysokie spalanie

    Witam
    Przez niecały miesiac użytkowania mojej alfy zauważyłem, że autko ciężko odpala na zimnym silniku, kręci dłużej niż zwykle przy czym puszcza niebieski dymek z rury. Po rozruchu silnik przez chwilkę nierówno pracuje. Dodatkowo afla bardzo słabo zbiera się poniżej 2 tyś obrotów. Ze spalaniem nie mogę zejść poniżej 8L na 100km nawet w trasie.
    Z tematów które przeczytałem obstawiam na usterkę klap wirowych ale chętnie poznam opinie bardziej doświadczonych użytkowników.
    Do tej pory wymieniłem tylko akumulator na nowy.
    Alfa 159 TI 2.4 JTDM SW
    PS. Znacie dobrego magika od alfy w pobliżu Bydgoszcz lub Grudziadza?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty35 Zobacz post
    Z tematów które przeczytałem obstawiam na usterkę klap wirowych ale chętnie poznam opinie bardziej doświadczonych użytkowników.
    Zdejmij pokrywę silnika i zaglądnij do klap wirowych. Będziesz wiedział czy to dobry trop. Generalnie każdy diesel z EGR z przebiegiem większym niż 120-150 kkm będzie miał zabity sadzą kolektor ssący i usterkę klap wirowych (jeśli jeździ dalej na oryginalnym kolektorze). 2.4 jest bardzo wrażliwe na obie rzeczy i takie są właśnie efekty. Jest to generalnie trudne do uwierzenia, mechanicy bronią się przed takim mądrościami ludowymi i zalecają wymianę/naprawę wtryskiwaczy i pozostałych elementów układu paliwowego, gdy tymczasem definitywne pozbycie się problemu kosztuje:
    150 zł za spawanie kolektora
    300-600 zł za montaż/demontać kolektora
    20 zł za pełną zaślepkę EGR
    200-500 zł za wyprogramowanie EGR na stałe.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar hymi
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    30

    Domyślnie Ciężko odpala zimny + wysokie spalanie

    Podlacze sie do tematu kolegi, tak samo mam problem z odpalaniem, jak juz odpali to puszcza niebieski dymek, tyle ze jak na moje 1.9 120km to zbiera sie spoko, na początku trochę terkocze, ale aksamitnego dźwięku nie oczekiwałem po 8V czy problem klap wirowych dotyczył rownież 8ek? Dodam ze mam polift 2009r i przebieg prawie 125tkm.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wwwlewy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDm 2009r.
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał hymi Zobacz post
    czy problem klap wirowych dotyczył rownież 8ek?
    W 8v nie było kolektorów z klapami wirowymi.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar hymi
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    30

    Domyślnie

    To może podpowiesz mi gdzie mam szukać problemu z odpalaniem :/

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4JTDM 2008r
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Zdejmij pokrywę silnika i zaglądnij do klap wirowych. Będziesz wiedział czy to dobry trop. Generalnie każdy diesel z EGR z przebiegiem większym niż 120-150 kkm będzie miał zabity sadzą kolektor ssący i usterkę klap wirowych (jeśli jeździ dalej na oryginalnym kolektorze). 2.4 jest bardzo wrażliwe na obie rzeczy i takie są właśnie efekty. Jest to generalnie trudne do uwierzenia, mechanicy bronią się przed takim mądrościami ludowymi i zalecają wymianę/naprawę wtryskiwaczy i pozostałych elementów układu paliwowego, gdy tymczasem definitywne pozbycie się problemu kosztuje:
    150 zł za spawanie kolektora
    300-600 zł za montaż/demontać kolektora
    20 zł za pełną zaślepkę EGR
    200-500 zł za wyprogramowanie EGR na stałe.
    Czy usunięcie klap wirowych i zaspawanie kolektora ssącego nie spowoduje spadku mocy/momentu obrotowego?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Cytat Napisał hymi Zobacz post
    To może podpowiesz mi gdzie mam szukać problemu z odpalaniem :/
    To jest panie kolego temat rzeka. Polecam lekturę:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...m_silniku.html
    Ostatnio edytowane przez łuk4sz ; 04-09-2014 o 21:55

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał zloty35 Zobacz post
    Czy usunięcie klap wirowych i zaspawanie kolektora ssącego nie spowoduje spadku mocy/momentu obrotowego?
    Nie. Mocy i momentu jest dokładnie tyle samo, ewentualna utrata jest minimalna. Główna funkcja klap wirowych jest związana z normami emisji spalin i pracą EGR.

    A w porównaniu do tego co masz teraz odczujesz duży wzrost mocy i momentu z niskich obrotów, dużo lepiej będzie się zachowywał poniżej 2000 obrotów.

    Poszperaj odpowiednich wątków, bo napisane jest naprawdę dużo i jeżdżą już setki samochodów bez klap wirowych i bez EGR, przejeżdżają dziesiątki tysięcy kilometrów. Jeden wątek jest tutaj podany. Drugi tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...mpleksowo.html
    Choć w tym wątku warto przejrzeć raczej od końca, bo na początku jest nieco nieprawdziwych informacji i złych porad (np wychwalanie regeneracji, która w praktyce nie wytrzymuje pół roku).

    Cytat Napisał hymi Zobacz post
    Podlacze sie do tematu kolegi, tak samo mam problem z odpalaniem, jak juz odpali to puszcza niebieski dymek, tyle ze jak na moje 1.9 120km to zbiera sie spoko, na początku trochę terkocze, ale aksamitnego dźwięku nie oczekiwałem po 8V czy problem klap wirowych dotyczył rownież 8ek? Dodam ze mam polift 2009r i przebieg prawie 125tkm.
    Nie znam się na 8v, ale zacząłbym od kontroli luzów zaworowych (w 8v są zawory na płytkach, w przeciwieństwie do 16v i 20v).
    Inna sprawa, że w 8v też kolektor pokrywa się grubą warstwą sadzy. Nie wiem tylko czy dokładnie wyczyszczenie dolotu spowoduje polepszenie odpalania. Bo na pewno spowoduje drenaż portfela.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 04-09-2014 o 22:18

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar hymi
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    30

    Domyślnie

    Mechanik powiedział mi żeby zacząć od sprawdzenia pompy, tego sam nie zrobię, ale w przyszłym tygodniu wymienię filtr paliwa, bo nawet nie wiem kiedy i czy w ogóle był wymieniany. Mieszkam teraz w skandynawii wiec wole się do zimy jakoś przygotować.... :/

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4JTDM 2008r
    Postów
    228

    Domyślnie

    W takim razie czy znacie jakiś warsztat w Kujawsko-Pomorskim który świadczy usługę usunięcia klap i programowego wyłączenia EGR?

Podobne wątki

  1. [146] AR 146 16V ciężko pali jak zimny
    Utworzone przez Vader w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2014, 11:52
  2. JTD zimny bardzo ciężko pali- świece dobre!
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 21:23
  3. Wysokie spalanie + zimny silnik + szybkie zasyfianie EGR
    Utworzone przez SimonV w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 12:06
  4. Ciężko pali gdy jest silnik zimny.. Pomocy
    Utworzone przez zulek1986 w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 11:51
  5. Zimny śilnik- wysokie obroty???? co jest?????
    Utworzone przez malek3333 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-11-2007, 13:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory