Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Dopuszczalne różnicę między otrzymanym a oczekiwanym doładowaniem?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pj1812
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa 159 Sportwagon 1,9 jtdm 150 KM
    Postów
    64

    Domyślnie Dopuszczalne różnicę między otrzymanym a oczekiwanym doładowaniem?

    jak w temacie, proszę o określenie czy moje dane pozwalają wywnioskować co jest nie tak z moją turbiną? Zacząłem drążyć temat bo dziwnie przebiega mi doładowanie, otóż przyrost w czasie przyśpieszania jest różny. Auto zachowuje się jak automat z uszkodzona skrzynią (mam manualną),tzn. czasami auto płynnie przyśpiesza, wskazówka doładowania idzie prawie do końca, zostaje zbita do okolic połowy skali i dalej idzie do końca, wtedy auto fajnie przyśpiesza. Jednak czasami auto zachowuje się jak wspomniany uszkodzony automat, tzn. w trakcie przyśpieszania następuje szarpnięcie (jakby zmiana na wyższy bieg) a czasami tak jakby właśnie ten bieg nie został zmieniony i wtedy auto niema takiego przyśpieszenia jak powinno. Dodam że egr mam zaślepiony i usunięty programowo, klapy usunięte, wężyki idące do turbiny sprawdziłem. Czy mam słuszne podejrzenia, że mam zatarte kierownice w turbinie, bo z poniższych danych czasami otrzymane ciśnienie jest większe a czasami mniejsze od oczekiwanego. Proszę o sugestie.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa.jpg
Wyświetleń:	381
Rozmiar:	67.6 KB
ID:	146082  

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar axel83
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    257

    Domyślnie

    Zrób jakieś normalne logi - czyli np. 4 bieg od niskich obrotów do 4 tyś - z pełnym gazem

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa / Gorlice
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V 2007
    Postów
    30

    Domyślnie

    Podejrzanymi mogą być jeszcze zawór overboost od sterowania turbiny oraz map sensor w kolektorze dolotowym.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Przy próbkowaniu danych powyżej 1 sekundy wyniki oczekiwanego i zmierzonego doładowania mogą być pobierane w innym czasie, stąd różnice raz na plus, raz na minus. Niestety tanie interfejsy są tanie i tylko przy mierzeniu 2-3 parametrów da się uzyskać sensowne próbkowanie. I zrób test na IV lub V biegu od niskich obrotów 1500-2000 do 4000-4500 obrotów. Tylko, że taki test da się dobrze i bezpiecznie wykonać na autostradzie.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pj1812
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa 159 Sportwagon 1,9 jtdm 150 KM
    Postów
    64

    Domyślnie Dopuszczalne różnicę między otrzymanym a oczekiwanym doładowaniem?

    Dzięki za zainteresowanie tematem i kilka sugestii. Czujnik ciśnienia doładowania też brałem po uwagę ale po podmianie na inny i próbnej jeździe (doładowanie przebiegało identycznie), wykluczyłem go. Z tymi logami na wyższych biegach to trochę mam problem, po pierwsze to fakt, że w pobliży brakuje trasy na której można tak polatać bez ryzyka, po drugie nie mam własnego kabla. Będę szedł raczej w stronę niedomagania turbiny, ostatnio przy wymianie oleju oglądałem ja od spodu i zobaczyłem , że jest zaolejona, jakiś niepokojących dźwięków nie wydaje ale będę musiał ja sprawdzić. Chyba pojadę do jakiegoś fachamana od turbin, niech ją obejrzy, posłucha, zobaczy jak pracuje sztanga od geometrii itd.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    U mnie problemy z dziwnie przebiegającym wykresem doładowania (folowanie itp.) to był problem z uszkodzonym przepływomierzem. Odłącz go na chwilę i zobacz co będzie. Pojawi się kontrolka silnika, ale nie wpłynie ona na osiągi. Zniknie po kilku kilometrach od ponownego podłączenia przepływomierza.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał pj1812 Zobacz post
    Dzięki za zainteresowanie tematem i kilka sugestii. Czujnik ciśnienia doładowania też brałem po uwagę ale po podmianie na inny i próbnej jeździe (doładowanie przebiegało identycznie), wykluczyłem go. Z tymi logami na wyższych biegach to trochę mam problem, po pierwsze to fakt, że w pobliży brakuje trasy na której można tak polatać bez ryzyka, po drugie nie mam własnego kabla. Będę szedł raczej w stronę niedomagania turbiny, ostatnio przy wymianie oleju oglądałem ja od spodu i zobaczyłem , że jest zaolejona, jakiś niepokojących dźwięków nie wydaje ale będę musiał ja sprawdzić. Chyba pojadę do jakiegoś fachamana od turbin, niech ją obejrzy, posłucha, zobaczy jak pracuje sztanga od geometrii itd.
    To że turbo zaolejone to nie świadczy jeszcze o tym, że coś z nim nie tak. Trzeba tylko wymienić opaski metalowe.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Akurat w tym miejscu wymiana opasek nie pomogła :/ Zapocenie nie jest duże, ale mimo wszystko występuje.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pj1812
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa 159 Sportwagon 1,9 jtdm 150 KM
    Postów
    64

    Domyślnie Dopuszczalne różnicę między otrzymanym a oczekiwanym doładowaniem?

    Z tymi opaskami to dobry pomysł, bo widziałem że są tam te oryginalne (takie zaciskane), z pewnością taki zabieg nie zaszkodzi a będę miał pewność, że nie puszcza na wężu. Może w sobotę coś podziałam

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawpor
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    159 2.4 JTDm SW 200@230HP
    Postów
    65

    Domyślnie

    Może zadam głupie pytane - czy logi były robione w ruchu czy na postoju? Jeżeli na postoju to otrzymane wyniki możesz do kosza posłać...

Podobne wątki

  1. [159] Różnicę miedzy zwykła a wersja ti szczególnie w sw
    Utworzone przez borek88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 11-05-2021, 06:44
  2. Problem z doładowaniem
    Utworzone przez karsto1982 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 08:34
  3. Tankowanie gazu do butli 40l - 32 litry dopuszczalne
    Utworzone przez Slepecci w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 17:57
  4. Jakie jest dopuszczalne dymienie w jtd
    Utworzone przez asterix w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 21:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory