Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 75

Temat: Dymi na biało.

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR 159 SW 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    18

    Domyślnie Dymi na biało.

    Na początku postu chciałbym się przywitać ,gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

    Od kilku tygodni jestem szczęśliwym albo nieszczęśliwym -czas pokarze jak to z tym będzie- właścicielem Alfy.

    Dzisiaj po przejechaniu 5 km alfa zaczęła dymić na biało. Na wolnych obrotach było to znikome dymienia jednak po wciśnięciu gazu dymu było sporo. Dym miał zapach spalin nie płynu chłodzącego.
    Zatrzymałem się na jakims parkingu zgasiłem i zapaliłem ponownie silnik i objaw zniknął momentalnie. Wróciłem spokojnie do domu. Później wybrałem się na wycieczkę i sytuacja powtórzyła się po przejechaniu 15 km. Tym razem nie zatrzymywałem się od razu tylko przejechałem jakies 10 km i zatrzymałem się na poboczu zgasiłem i zapaliłem silnik i znowu objawy ustąpiły. Przed chwilą wróciłem do domu przejechałem odcinek około 30 km i nic nie dymiła dojechałem bez problemu. Dodam że podczas dymienia nie ma straty mocy i nie wyświetla się żaden komunikat.

    Nie znam się zupełnie na AR wcześniej użytkowałem niemieckie marki. Mam nadzieje że to nic poważnego bo mimo że samochód mam od niedawna to już do niego sporo dołożyłem ,ale to napisze kiedy indziej.

    Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Zobacz czy nie ma ubytku płynu chłodzącego w układzie
    "Mam nadzieje że to nic poważnego bo mimo że samochód mam od niedawna to już do niego sporo dołożyłem" - taaa bo inne auta używane się nie psują i nie trzeba wkładć kasy. Jak się nie znasz to trzeba było kogoś mądrego wziąć na oględziny - teraz będzie lament.



    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR 159 SW 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    sprawdze rano płyn. Ale jakby płyn dostał sie do silnika to dymiła by cały czas a po zgaszeniu i zapaleniu objawy ustaja.

    Nie powiedziałem ze inne używane sie nie psują. A dołożyłem sporo bo zrobiłem remont skrzyni bo kupiona była z uszkodzoną.
    I nie lamentuje tylko pytam ,bo chyba po to jest forum.
    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Taki dym można spotkać podczas wypalania filtra DPF. Po zgaszeniu silnika procedura jest przerywana stąd po ponownym uruchomieniu nie ma dymu. Pojawił się dopiero po kilku(nastu) kilometrach co jest zgodne z algorytmem wypalania DPF. Nie powinieneś tej operacji przerywać.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR 159 SW 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    czyli co powinienem teraz zrobić i jak się zachować gdy znowu zacznie dymić? czy podczas takiego wypalania zapala się jakaś kontrolka?

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Nie przerywać, nie gasić, raczej jeździć na wyższych obrotach niż niższych, po 10 minutach przejdzie. Możesz sprawdzić częstotliwość wypalania filtra, oraz przebieg przy ostatnim wypalaniu – ale to już potrzebujesz urządzenie diagnostyczne. To potwierdzi (lub odrzuci) moje przypuszczenia.

    Poczytaj o DPF, bo warto wiedzieć jak on działa. Inna sprawa, że dym przy wypalaniu spotyka się raczej w autach z filtrem o dużym przebiegu.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Pozwolić mu się wypalić. Najlepiej jechać.
    Możesz obserwować np. chwilowe spalanie czy nie masz z 20l podczas "białego" dymu.
    Grunt to świadome użytkowanie samochodu.

    P.s. Kontrolki niestety nie ma. Ale w instrukcji coś tam jest o wypalaniu.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Wskaźnik ciśnienia turbiny, jeśli zacznie dymić zdejmij nogę z gazu, jeżeli wskazówka natychmiast spadnie na 0 to znaczy że trwa wypalanie dpf /normalnie nie spada do 0 tylko do 1 lub 2 kreski nie pamiętam dokładnie/ . Musisz jechać minimum 80km/h i nie schodzić z obrotami poniżej 2000 przez kilkanascie km.
    W liku masz sytuacje w której dpf się wypala https://www.youtube.com/watch?v=16s6CZMcBkA
    Ostatnio edytowane przez paweltbu ; 20-10-2014 o 08:27

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Przede wszystkim czytać forum tu o wszystkim już było po 5 razy więc znajdziesz na pewno. I zgadzam się tak własnie po to jest forum by sobie pomagać. Znajdziesz ty większość odpowiedzi na twoje pytania.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    Wskaźnik ciśnienia turbiny, jeśli zacznie dymić zdejmij nogę z gazu, jeżeli wskazówka natychmiast spadnie na 0 to znaczy że trwa wypalanie dpf /normalnie nie spada do 0 tylko do 1 lub 2 kreski nie pamiętam dokładnie/ . Musisz jechać minimum 80km/h i nie schodzić z obrotami poniżej 2000 przez kilkanascie km.
    W liku masz sytuacje w której dpf się wypala https://www.youtube.com/watch?v=16s6CZMcBkA
    W przedlifcie jest na odwrót. Przy dodawaniu gazu wskaźnik turbo potrafi spadać, a przy braku gazu sam kompensuje braki.
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147 bierze olej oraz dymi na biało
    Utworzone przez kuba15001 w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 21:09
  2. AR 156 dymi na biało.
    Utworzone przez ssman122 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 19:41
  3. [159] Dymi na biało co jakiś czas 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez Fleyvor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 22:35
  4. 1.9 jtd dymi na biało-niebiesko
    Utworzone przez don camillo w dziale 156
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 11:38
  5. [159] dymi na biało i bierze olej na mrozie
    Utworzone przez Łukasz W w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 18:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory