Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: spadek mocy w dolnym zakresie obrotów 1.9jtd

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    alfa romeo 159sw jtd 150kw rok 2006
    Postów
    5

    Domyślnie spadek mocy w dolnym zakresie obrotów 1.9jtd

    od pewnego czasu moja alfa szaleje jak w temacie nie mam zadnych błedów od czego zaczac czujnik doładow turbiny weze mam juz przejechane 200tys jak dotad było ok moze pdf ale wyjezdzam rególarnie na autostrade itd

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    W tym silniku diagnostykę zaczyna się od klap wirowych i EGR.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    alfa romeo 159sw jtd 150kw rok 2006
    Postów
    5

    Domyślnie

    znam bolaczke egr kolega miał problem ale pokazuje bład a u mnie jest ok turbina oleju nie bierze nie kopci zaczne od tego egr weze tez trzeba przejrzec szczezre to jestem laikiem mam nadz ze do tego dojde

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    poczytaj o egr i klapach wirowych. było pisane setki razy. egr zaślepia się pełną zaślepką. często mimo niesprawności nie pokazuje błędów, czyszczenie nie pomaga. podobnie klapy wirowe. wątków jest tysiące, sam pisałem wielokrotnie, więc nie będę się powtarzał.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    alfa romeo 159sw jtd 150kw rok 2006
    Postów
    5

    Domyślnie

    miałes racje czyszczenie egr nic nie dało 20km i znowu kod błedu 401 trzeba zamówic nowy niestety dzieki pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar mroku
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 Berlina 2.4jtd
    Postów
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał małynl Zobacz post
    miałes racje czyszczenie egr nic nie dało 20km i znowu kod błedu 401 trzeba zamówic nowy niestety dzieki pozdrawiam

    EGRa się nowego nie zamawia. Chyba ze chcesz za kilkanaście/dziesiąt tysięcy km robić no znowu. EGR się zaślepia i wyprogramowuje z ECU. Wtedy ma się spokój po wsze czasy z tym ustrojstwem. Dodatkowo odpada problem z syfem w kolektorze.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    alfa romeo 159sw jtd 150kw rok 2006
    Postów
    5

    Domyślnie

    oczyw tak mam zamiar to zrobic ale ciezko bedzie mi znalezc warsztat w bydgoszczy no i jeszcze wyprogramowac egr z ecu tzn trzeba wgrac nowy soft tak a jak pojade do aso to wiadomo ze mnie oskubia a opcja z syfem w kolektorze niestety juz moze byc u mnie tez mozliwa i przyjdzie go czyscic z takim przebiegiem ps dopiero na swieta jade do polski mam nadz ze nic nie powinno sie dalej dziac chos wielu znajomych nie zaleca jezdzic z takim problemem dlatego jestem postawiony pod sciana co zaslepic i pózniej wykasowac egr z ecu wiadomo chyba jedynie tak

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał małynl Zobacz post
    miałes racje czyszczenie egr nic nie dało 20km i znowu kod błedu 401 trzeba zamówic nowy niestety dzieki pozdrawiam
    koledzy dobrze radzą , nie wywalaj kasy na nowy egr , poza tym czyściłeś tylko część mechaniczną egr-a czy także ten elektromagnes ? , jego też się rozbiera i czyści jeżeli ten wystający z niego bolec się zacina ;


    radzę tak , na razie zaślep egr porządną blachą i chwilowo tak jeździj z błędem na liczniku , nie bój się nic silnikowi nie będzie przez ten błąd , jak wrócisz do polski to wtedy sobie to ogarniesz - czyli usuniesz dziada programowo ,
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    alfa romeo 159sw jtd 150kw rok 2006
    Postów
    5

    Domyślnie

    dzieki za rade bo własnie o to sie bałem szybko sie denerwuje takimi problemami szczerze to auto ma mi słuzyc na dojazdy do pracy mam tylko 25km przez 80 tys nic w mojej alfie nie robiłem poza eksploatacja zaczunam szukac warsztatu co moze sie tym zajac pozdrawiam

    Dodano po 4 minutes:

    a czy to wina egr ze auto zaczyna miec kopa dopiero od 22oobr czysciłem tylko ten wylot nie elektromagnes musze troche kolege opirdzielic sprobuje sie jeszce z nimpobawic w przyszłym tygod narka dam znac w przyszłym tygod
    Ostatnio edytowane przez małynl ; 09-11-2014 o 11:37 Powód: Dodano

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał małynl Zobacz post
    dzieki za rade bo własnie o to sie bałem szybko sie denerwuje takimi problemami szczerze to auto ma mi słuzyc na dojazdy do pracy mam tylko 25km przez 80 tys nic w mojej alfie nie robiłem poza eksploatacja zaczunam szukac warsztatu co moze sie tym zajac pozdrawiam

    Dodano po 4 minutes:

    a czy to wina egr ze auto zaczyna miec kopa dopiero od 22oobr czysciłem tylko ten wylot nie elektromagnes musze troche kolege opirdzielic sprobuje sie jeszce z nimpobawic w przyszłym tygod narka dam znac w przyszłym tygod
    może być wina egr , może być wina klap w kolektorze , na razie zaślep blachą egr i jeździj , zobaczysz czy lepiej się zbiera z dołu , na pewno nic się złego nie stanie silnikowi z tego powodu , na pewno to nie jest wina dpf-a ;

    jak wam się chce to rozbierzcie jeszcze raz egr i zobaczcie czy bolec z elektomagnesu lekko chodzi , a jak wam się nie chce to wytnijcie kawałek blachy i po temacie , nie kupuj nowego egr bo szkoda kasy - za tą kasę tuner ci go wytnie programowo i na zawsze problem z głowy , i po wywaleniu egr filtr dpf się rzadziej będzie wypalał
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 09-11-2014 o 11:55
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 08:16
  2. 2.4 JTD brak mocy w pewnym zakresie obrotów
    Utworzone przez beyefendi w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 07:58
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-09-2012, 20:41
  4. [146] Spadek mocy i mocne falowanie obrotów
    Utworzone przez Ryszard Ochucki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 22:15
  5. [166] Spadek mocy pomiędzy 2800 a 3500 obrotów
    Utworzone przez Marcin166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 31-07-2008, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory