Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Temat: Alfa 159 - przegub wewnętrzny

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Witam

    szykuję się do wymiany prawego kielicha z krzyżakiem i tu mam zagwostkę Poszperałem trochę i mając na uwadze 3 opcje (nowy oryginał, nowy zamiennik bądź regeneracja mojego) chciałem zdecydować się na zamiennik. Oryginał (użytkownik Tanifiat) to koszt około 1300 zł za komplet krzyżak/kielich więc raczej odpada.
    Zamienniki znalazłem dwa - jeden to Zeta-Erre (koszt około 400-500 zł), drugi to ODM (koszt około 800zł) więc różnice są spore. Problemem to dopasowanie do mojej Alfy 2.2 JTS (2006r.). Nie ma niestety jednoznacznej opinii (a zgodnie z EPER to numeracji półosi ze względu na silnik i moc jest całkiem sporo) i stąd moje pytanie czy ktoś montował te zamienniki i wszystko pasuje ? Fajnie jakby znalazł się ktoś z Alfą 2.2

    http://allegro.pl/przegub-polos-alfa...593557883.html
    http://allegro.pl/polos-prawa-kielic...453755823.html

    Na allegro zeta - erre różnią się ze względu na ilość zębów, na stronie borseauto pasuje do większości modeli - i bądź tu mądry

    2.2 JTS
    Strona: PRAWA, Skrzynia: manualna, Rok produkcji: 2005->
    Uzębienie od str. skrzyni: 25
    Uzębienie od str. półosi: 26

    1.9 JTS
    Strona: PRAWA, Skrzynia: manualna, Rok produkcji: 2008->
    Uzębienie od str. skrzyni: 25
    Uzębienie od str. półosi: 24

    1.9 JTDM
    Strona: PRAWA, Skrzynia: manualna, Rok produkcji: 2005->
    Uzębienie od str. skrzyni: 25
    Uzębienie od str. półosi: 26
    2.4 JTDM
    Strona: PRAWA, Skrzynia: manualna / automatyczna, Rok produkcji: 2005->
    Uzębienie od str. skrzyni: 27
    Uzębienie od str. półosi: 27

    Dzięki za pomoc!




  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Spytaj tych sprzedawców z Allegro czy kielich pasuje do Twojego numeru półosi wynikającego z vin.

    Ja ostatnio sprawdzałem komuś 2,2 JTS i numer katalogowy oryginału w ogóle nie występował w zamienniku Zeta-Erre.

    Inna sprawa że katalog katalogiem a po wyjęciu może się okazać że jakiś zamiennik pasuje a różni się mało istotnym szczegółem.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Nareszcie koniec pukania/stukania itp...

    Prawa półoś zdemontowana (lekki puk już na podniesionym aucie w kielichu), cała półoś oddana do regeneracji (Motomax Toruń) - diagnoza przegub wewnętrzny (klielich/krzyżak) kaput. Półoś zamontowana... i jest cisza, że aż głupio
    Historia ze skrzynią zakończona pozytywnie (wymiana wszystkich łożysk + w moim przypadku nowy dyfer), puknięcie podczas wysprzęglania, stuk podczas ruszania i cofania, puk przy wbijaniu wstecznego ---> prawa półoś (kielich/krzyżak)
    Wcześniejsza wymiana 2 dolnych poduszek, wymiana lewej krótszej półosi na nową - nie pomogły. Ani nie był to dwumas ani sprzęgło.
    Szkoda, że mechanik od początku mnie nie słuchał.
    Ale ważne, że teraz nic nie stuka

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cześć wszystkim, sorki, że ogrzewam stary temat ale mam pytanie odnośnie przegubów wewnętrznych mam taki objaw, że przy maksymalnym Przyspieszanie pod dużym obciążeniem czuć bardzo duże wibracje całego auta czy może to być spowodowane zużytym przegub em? Nie puka mi przy ruszaniu ani hamowaniu ale jak Bylem pod autem to czułem na nim luz czy gdyby polos była krzywa to wibracje były by cały czas czy również tylko przy przyspieszaniu?

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Ja ci nie pomogę, bo walczę z podobnym problemem już od dawna.
    Otóż przy turlaniu się, czuć bujanie z przodu, przy wlączonej skrzyni automatycznej na N również bujanie, bez rożnicy jaka prętkość czuć bujanie, przy przyśpieszaniu również, ale przy hamowaniu już nie ma drgania, bujania.
    Mialem wymieniony kielich prawy z krzyżakiem i lewy krzyżak również, ale nic nie pomogło. Nie mam poje ia co jest, chyba musialbym wymienić cały napęd.
    Oczywiście opony zmienione, felgi sprawdzone

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    shrewsbury Anglia
    Auto
    alfa romeo 159 2.4 Ti
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie , czy przegub wewnetrzny może być przyczyną drgań powyżej 100-180 ?później tego nie ma, wymieniłem prawą polos 3 miesiące temu bo kielich już papa poszedł ,piasty przód wahacze górne wymienione dolne jeszcze ok, komplet sprzęgło dwumas 5 miesięcy temu ,tarcze przód 2x już zmieniałem koła wyważone, opony ok , nie ma różnicy czy 19 lato czy zima 17 geometria już chyba z pięć razy była robiona, już nie mam pomysłów co z tym robić ma ktoś jakieś pomysły? Z góry dzięki za odpowiedzi

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał silwestr1704 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie , czy przegub wewnetrzny może być przyczyną drgań powyżej 100-180 ?
    Drgania występują przy przyspieszaniu w tym zakresie prędkości czy także bez dodawania gazu?

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    U mnie występują w każdym przedziale prędkości, przy powiedzmy jeździe 160 km/h bardziej odczuwalne jest podczas dodania gazu, takie czuć falowanie drgania

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDM 170
    Postów
    36

    Domyślnie

    Witam. Podczas przyśpieszania auto wibruje. Byłem u dwóch mechaników. Wymieniono mi prawy przegub zewnętrzny, krzyżak z prawej ośki. I nic dalej wibruje. Wymontowano nawet dyferencjał - stan idealny. Po poczytaniu forum obstawiałem, że to jednak przeguby wewnętrzne. Dzisiaj mechanik mi je wymontował i miałem wysłać do Motomax w Toruniu. Po wymontowaniu jednak nie zauważyłem żadnego luzu na przegubach wewnętrznych. Jedynie na moje amatorskie wyczucie przegub zewn. lewy pracuje gorzej. Mam nadzieje, ze to jednak przeguby wewnętrzne....co to może być?

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa_Tom Zobacz post
    Witam. Podczas przyśpieszania auto wibruje. Byłem u dwóch mechaników. Wymieniono mi prawy przegub zewnętrzny, krzyżak z prawej ośki. I nic dalej wibruje. Wymontowano nawet dyferencjał - stan idealny. Po poczytaniu forum obstawiałem, że to jednak przeguby wewnętrzne. Dzisiaj mechanik mi je wymontował i miałem wysłać do Motomax w Toruniu. Po wymontowaniu jednak nie zauważyłem żadnego luzu na przegubach wewnętrznych. Jedynie na moje amatorskie wyczucie przegub zewn. lewy pracuje gorzej. Mam nadzieje, ze to jednak przeguby wewnętrzne....co to może być?
    Przegub zewnetrzny to nie to, za wibracje auta w wiekszosci przypadkow odpowiadaja przeguby wewnetrzne. Wymiana samego krzyzaka moze nie pomoc, bo wyrobiony jest sam kielich i nowy krzyzak dalej bedzie mial "luz". Ja regenerowalem dluzsza polos w motomax, jestem zadowolony. Nie bawilem sie w zamiennik, bo do mojego JTSa byl klopot z dopasowaniem. Krotsza tez robilem, ale tu trafilem na uzywke w super stanie.

Podobne wątki

  1. Pomocy!!!! Przegub wewnętrzny alfa romeo 147
    Utworzone przez soren99 w dziale 147
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 18-11-2017, 22:29
  2. Przegub wewnętrzny Alfa 156 jaki?
    Utworzone przez stiv88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-04-2015, 17:13
  3. [145] Przegub wewnętrzny alfa 145
    Utworzone przez duchu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-10-2014, 16:21
  4. Alfa 156 1.9 JTD Przegub wewnętrzny.
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 13:54
  5. Alfa 156 - przegub prawy wewnętrzny
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 14:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory