Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: 1.9 JTDm Have engine check - błąd na komuterze: czujnik położenia wału korbowego

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar pastipiter
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive 1.9 JTDM 150 KM `07
    Postów
    9

    Domyślnie 1.9 JTDm Have engine check - błąd na komuterze: czujnik położenia wału korbowego

    Ciao.
    Sprawa robi się coraz ciekawsza.
    Zdarzyło mi się kilkukrotnie, że podczas jazdy głównie po mieście zapaliła mi się kontrolka have engine check. Po przejechaniu trasy gasła - poza zapaleniem kontroli zero innych objawów. Ostatnio zapaliła się znów kontrolka i przy równej jeździe ok. 2 tys. obrotów były wyczuwalne małe szarpnięcia - tak jakby chwilowe braki mocy. Pojechałem podłączyć belle do komputera, wypluło błąd położenia wału korbowego i błąd położenia wałka rozrządu. Błędy skasowali, ponowna wizyta w zeszły piątek. Tym razem wyskoczył tylko błąd położenia wału korbowego, natomiast objawy się nasiliły, tj. chwilowe szarpnięcia, wariuje wskazówka obrotomierza (spada do zera, wraca na pozycję - przy czym auto cały czas jedzie a silnik pracuje w miarę normalnie). Nasiliła się również częstotliwość odnawiania się kontrolki have engine check - zaczyna piszczeć dosłownie co chwilę. W środę jadę na kolejną diagnostykę, tym razem mają zajrzeć w rozrząd, czy np. nie przeskoczył, bo po objawach tzn. że auto normalnie odpala, wykluczają błąd czujnika położenia wału. Ma ktoś podobne doświadczenia bądź pomysł co to za dziadostwo?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    e500 w211
    Postów
    264

    Domyślnie

    mnie jak sie zapalila kontrolka silnika i padl czujnik polozenia walu to zgasl i juz nie odpalil

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Lepiej to sprawdzić elektronicznie: synchronizację wału i wałka. Wyjdzie czy nie przestawiony, czy koło foniczne przy czujnikach nie uszkodzone itd.
    Czujniki wału, wałka i rozrząd. Trzy rzeczy ogólnie do sprawdzenia.
    Ale to robota dla elektronika a nie warsztatu który kasuje błędy

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar pastipiter
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive 1.9 JTDM 150 KM `07
    Postów
    9

    Domyślnie

    Znalazłem ich jako specy od Alfy w Łodzi - www.tmin.pl - wstępnie chcieli zdiagnozować jakie błędy wyrzuca podczas jazdy, a jakie mogły być stare. Środa okaże się sądna, jednak moje zaniepokojenie wzrosło jak przez szarpanie spowodowane brakiem mocy w pośpiechu dzisiaj rano szukałem prawego pasa. W czerwcu wymieniałem rozrząd, może wtedy coś było zrobione nie tak :/ Od tego czasu przejechałem max 7 tys. km.

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782








  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar pastipiter
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive 1.9 JTDM 150 KM `07
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzięki za przestrogę. Zacznę się rozglądać na wszelki wypadek za alternatywnym miejscem.

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar pastipiter
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive 1.9 JTDM 150 KM `07
    Postów
    9

    Domyślnie

    Wczoraj doszły kolejne anomalia. Auto na całkowicie zimnym silniku pracuje ok. Szarpie na rozgrzewającym się, ciągle wyskakuje check engine, wskazówka temperatury na "milimetr" przed 90 stopniami się zatrzymała i nie chciało dogrzać auta. Gdy już się dogrzało na 90 stopni, kilkukrotne włączenie, przejechanie się, zgaszenie auta spowodowało, że check engine zniknął i auto zaczęło jeździć normalnie bez szarpania. Dzisiaj rano silnik odpalił się bez check engine i na zimnym znów pracował normalnie. Przy rozgrzewaniu zaczął szarpać i znów wypluł check engine. Dojeżdżając do pracy znów nie chciał się dogrzać... Może te objawy nasuwają komuś nowy trop?

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pastipiter Zobacz post
    ciągle wyskakuje check engine
    Jaki kod błędu?

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar pastipiter
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive 1.9 JTDM 150 KM `07
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Jaki kod błędu?
    Problem w tym, że jak byłem na diagnostyce to podali mi tylko "rozpoznania" słowne, o kody nie zapytałem niestety :/

    Dodano po 2 minutes:

    Może to będzie miało jakieś znaczenie, jakieś 2-3 tyg temu jak zaczęły się te problemy, że dosłownie na sekunde, bo nie zdążyłem nawet odczytać komunikatu, na czerwono wyskoczył komunikat między zegarami i na wskaźniku temperatury czerwony wskaźnik temperatury. Zdarzyło się to tylko raz
    Ostatnio edytowane przez pastipiter ; 04-11-2014 o 12:01 Powód: Dodano

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pastipiter Zobacz post
    Problem w tym, że jak byłem na diagnostyce to podali mi tylko "rozpoznania" słowne, o kody nie zapytałem niestety :/
    Mówiąc wprost – moja szklana kula się zepsuła, bez kodu błędu raczej nie da się w tym wypadku nic pomóc.

Podobne wątki

  1. [145] Czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez słowackiheniek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-05-2020, 07:52
  2. czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez usarz w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 09:50
  3. czujnik położenia wału korbowego JTD
    Utworzone przez czarek145 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 19:20
  4. czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez DARO w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 18:55
  5. Czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez LoKi w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 17:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory