Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 80

Temat: Sprzęgło + dwumas

  1. #61
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał scudo Zobacz post
    TAK, każda jest "prześwietlana", a świstak je osobiście zawija w sreberka . Każda fabryka ma kontrolę jakości, kropka. Poczytaj trochę na temat technologii produkcyjnej to się dowiesz.
    Tak. To podaj mi odnośnik, gdzie napisane jest, w jaki sposób Valeo kontroluje swoje graty. To może uwierzę.
    Bo często gęsto jest tak, że kontroli poddawany jest tylko pewien % partii. Nie wszystkie.

    Jakiś czas temu np. czytałem artykuł, że bodajże Continental sprawdza jakość każdej opony schodzącej z linii produkcyjnej. Z kolei Michelin podobno tylko pewien %. Ale to nie jest potwierdzone info.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #62
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tak. To podaj mi odnośnik, gdzie napisane jest, w jaki sposób Valeo kontroluje swoje graty. To może uwierzę.
    To jest pytanie o to jak działają działy kontroli jakości w fabrykach. Pewną podpowiedzią jest to, że pracują tam statystycy. Na podstawie danych statystycznych da się dość precyzyjnie określić różne dane dot. jakości produktu wyjściowego. Rozmawiałem kiedyś z takim człowiekiem pracującym w fabryce xeroxa w usa i mówił bardzo dużo ciekawych rzeczy, o których zwykły zjadacz chleba nie ma pojęcia. Oczywiście sporo rzeczy ociera się o tzw. "spisek żarówkowy".

  3. #63
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Statystycznie rzecz biorąc, w każdej partii zdarzy się % badziewia, który trafia na półki sklepowe. No i ktoś na ten badziew niestety musi trafić...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    455

    Domyślnie

    włąsnie odebrałem auto po wymianie sprzęgła dwumasy i wysprzegłika! szarpneło mnie ta przyjemnosc 2950 :/ wszystko valeo
    Co zauważam :
    -auto zupełnie inaczej zapala (lekko jak nowe)
    -silnik cichutko i miękko pracuje
    -no i oczywiscie brak stuków na zimnym silniku
    nie sądziłęm że dwumas ma taki wpływ na prace silnika jestem mega zaskoczony jak auto sie zmieniło oczywiscie na plus

  5. #65
    Użytkownik Świeżak Avatar Matteu
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V Sportwagon '07
    Postów
    31

    Domyślnie

    Chciałbym zapytać, czy dźwięk pochodzący z 'okolic radia/panelu sterowania klimatyzacją', przy ~1500rpm ma związek z zużyciem koła dwumasowego? Żadnych innych objawów nie zauważyłem.
    Sprzęgło nowe, wysprzęglik też.
    Miałem świadomość, że dwumas będzie wkrótce do wymiany, ale jednak wyjeździłem trochę mniej, niż wynikałoby z oceny mechanika.

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Na to nikt Ci nie jest w stanie odpowiedzieć. Faktem jest że u mnie dwu mas pukał/ stukał na zimnym silniku. Było to o wiele bardziej słyszalne w środku kabiny, tak właśnie jakby z radia. Ciszej już było jak przykładałem uchu praktycznie do skrzyni. Dźwięk się tak dziwnie niesie i wzmacnia. A tak z ciekawości jaki masz przebieg?

  7. #67
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Ełk
    Auto
    AR 159 1,9JTDm
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam, ja mam problem ze slizgajacym sie sprzeglem. Wna lezy po mojej stronie auto ma 175 km i 410 NM. Interesuje mnie czy pasuje sprzeglo i dwumas od silnika 2.4? poniewaz zakladajac nowe nie chcialbym zniszczyc go a silnik 2,4 ma mocniejsze sprzeglo wiec powinien sobie poradzic. Kolejne pytanie to czy konieczn jest wymiana dwumasy skoro nie bylo z nia problemuw a slizga sie sprzeglo

  8. #68
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Do 1.9 nie wsadzisz sprzęgła i dwumasy z 2.4. W 1.9 masz skrzynie M32 a w 2.4 F40. Jedź do tunera, niech zdejmie Ci trochę Nm tak do 380-390 Nm, i będziesz ok. Sprzęgło tyle wytrzyma.
    Co do wymiany dwumasy. Pytanie ile ma przelotu auto. To raz. Dwa najlepiej za jedną robotą. Ale najlepiej aby ocenił to mechanik podczas demontażu sprzęgła. Pamiętaj aby od razu wymienić wysprzeglik i najlepiej uszczelniacz.

    Pozdrawiam

  9. #69
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 190 KM & 430 nm
    Postów
    294

    Domyślnie

    Wymieniaj samo sprzęgło. Jeśli dwumasa nie daje się we znaki to zostaw starą. Z tym ściąganiem momentu obrotowego to nie tak prędko, zależy na jakiej hamowni mierzone. Ja mam troszkę ponad 430 nm i po wymianie sprzęgła wszystko gra a ślizgało się bo już miało prawo (przebieg).

  10. #70
    Użytkownik Świeżak Avatar Matteu
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V Sportwagon '07
    Postów
    31

    Domyślnie

    Moyset, to jest 175kkm, wg licznika. Może spróbuję nagrać ten dźwięk i umieszczę tu nagranie. Albo po prostu podjadę do mechanika w wolnej chwili

Podobne wątki

  1. Sprzęgło czy dwumas w 1.9 JTD
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-05-2017, 14:52
  2. Sprzęgło i dwumas Alfa 156 1,9 16V 140 KM
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-07-2014, 06:09
  3. sprzęgło czy dwumas?
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 13:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory