Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Temat: Zalane swiece zarowe w JTD

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Sprawdzałeś jak odpala po dwukrotnym grzaniu świec ? Tak samo ciężko czy lepiej ?
    Podwojne grzanie jak i dluzsze czekanie przy jednym grzaniu niewiele zmieniaja.

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Namieszałem coś z edycją postów, w każdym bądź razie w poście 41 opisałem temat dotyczący długości świec.

    Pozdro.

  3. #53
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szybson
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Bełchatów/Łódź
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v, CHIP + EGR i DPF OFF
    Postów
    260

    Domyślnie

    wczoraj wymieniałem świece bo alfa 1.9 120km zaczęła licho odpalać i pokazywał się błąd p0683, świece Denso ale o długości 109mm były całe czarne, czy to normalne? takie zakopcone.

  4. #54
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tak. Na części roboczej tworzy się nagar.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    Zmiana swiec zarowych troszke pomogla ale nadal szalu nie ma a ja juz nie mam sily do tego odpalania. Podejzewalem ze ktorys z wtryskow daje ciala. Niestety wtryski zostaly sprawdzone na maszynie i podczas testu wszystkie dzialaja poprawnie. Ciezko wiec wytypowac winowajce. Moze jeden z wtryskow gorzej rozpyla paliwo jak silnik jest wymrozony... Wlalem srodek czyszczacy wtryski i zobaczymy czy cos pomoze.
    Możesz wyjaśnić, bo z wątku nie do końca wynika, czy zmieniłeś w końcu na te dłuższe 20A czy własnie problemy się ciągną bo zmieniłeś na krótsze ale innego producenta. Komuś sprawdzam/staram się potwierdzić czy ma zakładać dłuższe tak jak Pampik sugeruje, mimo że katalog pokazuje krótszą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Zalozylem swiece takie jak na pierwszy montaz o pradzie 20A. Nadal potrafi puscic dyma przy odpalaniu. W miedzy czasie usmazyl mi sie rozrusznik i go regenerowalem ale i to nic nie zmienilo. Raz jest lepiej, raz gorzej ale ogolnie to dalem juz sobie spokoj z tematem.
    Czasami silnik zapala od strzala a czasami rozrusznik zakreci troszke dluzej a silnik jakby nierowno lapie i po chwili wyrownuje prace przez co z rury leci dym z niedopalonego paliwa.
    Mechanik powiedzal ze jeden cylinder ma troszke inna kompresje ale ponoc roznica jest niewielka. Byc moze to jest przyczyna klopotow z odpalaniem ale szkoda pieniedzy na dalsze poszukiwania problemu i nie bede otwieral silnika z takiego powodu.
    Nawet nie wiem jakie bylyby potencjalne koszty naprawy ktora wyrowna kompresje na cylindrach.
    Ostatnio edytowane przez porterneon ; 04-01-2017 o 13:25

  7. #57
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Padły mi świece w 1.9 8V 120km i wg katalogu podchodzą tam Beru gn041 i gn097. Różnią się długością 102.5mm vs 108mm. Które idą oryginalnie? Różnica w cenie nie duża więc nie wpływa na wybór.

  8. #58
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 150KM '06r
    Postów
    174

    Domyślnie

    ~~porterneon
    A sprawdzales regulator cisnienia paliwa?

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Dzisiaj wymieniłem (oprócz jednej - na razie) świece żarowe w 159 Q4 Ti, 2,4 JTDm - 210 km na Beru gn069. PASUJĄ!!!
    Jest to świeca ołówkowa, napięcie 11V, gwint M9x1,0; długość całkowita 156,5mm; zbieżność stożka 93, natężenie prądu 20A; klucz 9; moment dokręcania 12Nm, czyli 1,2 kg;
    moment gnący 25 Nm!!!
    Niestety na 3 (jakby nie liczyć, w którąkolwiek stronę )stara złamała się ale pod gwintem
    No to rozgrzewam silnik do oporu, na gniazdo szmata i ciśnienie musi wypchnąć (różnica temperatur rozszerzania materiałów).
    To byłoby na tyle. Jak nie pomoże, to odwiercanie
    No q..wa mać!!!

Podobne wątki

  1. Swiece zarowe a ich wymiana w ASO
    Utworzone przez marcin8c w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 11:09
  2. Swiece zarowe LUCAS
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 07:46
  3. przewod zasilajacy swiece zarowe
    Utworzone przez gudjohnsen w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 15:02
  4. kontrolka SWIECE ZAROWE
    Utworzone przez jarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 13:30
  5. Jak wymienic swiece zarowe w 1,9 jtd
    Utworzone przez wodik w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory