Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Temat: Zaciski Brembo na tarcze 330mm do przodu

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Tak czy inaczej i co wszyscy "specjaliści" by nie pisali....

    Zamontowanie wydajniejszego układu hamulcowego poprawia bezpieczeństwo i ma sens niezależnie jak słabą wersję silnikową posiadacie.

  2. #42
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    w pełni zgadzam się z drift-r. wg mnie zawsze lepiej mieć w aucie jak najlepszy układ hamulcowy. tak na chłopski rozum:
    - przy normalnej i bardzo spokojnej jeździe jeździe nawet bardzo mocnych autach wystarczyłby układ hamulcowy z malucha (raczej byłby to układ zwalniający niż hamujący ale kiedyś byśmy się zatrzymali).
    - seryjne układy są zawsze jakimś kompromisem między ceną, potrzebami i przeznaczeniem auta (przecież statystyczny właściciel 1.9 120KM jeździ spokojniej od takiego co ma 3,2 V6). Jeżeli ktoś nie jest statystycznym kierowcą i wie że wykorzysta większe to dlaczego ma nie wymienić? Dlatego też nie uważam, ze słabe auta nie mają mieć mocniejszych hamulców. Zresztą ktoś mógłby powiedzieć, ze nasze alfy są słabe bo nie mają 300KM.
    - większe tarcze to nie tylko lepsze hamowanie, to też lepsze częstsze hamowanie. Nie mam na myśli tylko wyścigów. To np jazda w górach, gdzie co chwilę musisz hamować albo jechać na hamulcu (pomijam hamowanie silnikiem). Lepsze hamulce szybciej się ostudzą i częściej będzeiesz mógł hamować. Poza tym przecież cały czas działa ASR, ESP, Q2...
    - wielu kierowców "tuninguje" za pomocą pinpongów na antenie, naklejek i spojlerów - wg mnie jeżeli mamy auto usprawnić to zacznijmy właśnie od hamulców.
    - czy mocniejsze auto lepiej hamuje nie wiem w jakimś stopniu na pewno tak - podobno bolidy F1 mają takie opóźnienie po puszczeniu gazu, że efekt jest lepszy od hamowania dobrym autem - nie wiem, nie sprawdzałem, tylko słyszałem
    - auta niestety projektują również ekonomiści i marketingowcy - jaki problem auto wyposażyć we wszystko co dostępne - mielibyśmy tylko jedną najdroższą wersję auta z wyposażeniem, którego nigdy byśmy nie wykorzystali, a tak mamy wybór.
    - oczywiście tak jak niezaprzeczalnym faktem jest, że najszybszymi autami są auta czerwone to może najlepszymi zaciskami są zaciski czerwone?
    Pamiętajmy, że niezależnie jak poprawimy układ hamulcowy to może się okazać, że opony są dla tego układu za słabe - wymieniłem w GTV zwykłe zaciski na duże brembo (czerwone) i okazało się że opony nie dawały rady - przy każdym mocniejszym hamowaniu, niezależnie od prędkości włączał się ABS.

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 SW 2.0jtdm TI
    Postów
    2

    Domyślnie hamulce tył

    Witam,

    jak to w końcu jest z tymi hamulcami z tyłu? Czytam temat i... merytorycznych informacji jak na lekarstwo.

    Jaka jest różnica w zaciskach, mocowaniach itp., pomiędzy wersją z tarczami wentylowanymi 292mm a tarczami pełnymi 278mm?
    Czy aby zaadoptować układ z wentylowanymi tarczami wystarczy założyć nowe zaciski? Czy punkty mocowania są takie same w obu wersjach? Czy przewody hamulcowe są takie same?

    Proszę o precyzyjne info a nie informacje w stylu "po co zakładać duże hamulce do małego silnika" albo "jak nie masz co robić z kasą to sobie załóż".

    Z góry dzięki i pozdrawiam!

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    Potrzebujesz zaciski 2,4 z jarzmami, klocki i tarcze z wersji 2.4. Wszystko pasuje. Osłony nawet nie trzeba przerabiać.
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar karolpinkii
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Żukowo/ Lillehammer
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1.9 jtdm
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5turbo Zobacz post
    Potrzebujesz zaciski 2,4 z jarzmami, klocki i tarcze z wersji 2.4. Wszystko pasuje. Osłony nawet nie trzeba przerabiać.
    Potwierdzam tylko zaciski z 2.4 i tarcze wystarcza. Wszystko jest P&P

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar P@bLO
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Fiat Coupe 20VT + Superb III L&K DSG 4x4
    Postów
    148

    Domyślnie

    Szybkie pytanie dla tych, którzy mogli by zmierzyć zacisk - chodzi mi o wymiary zaznaczone na załączonym zdjęciu. Dotyczy to dużych Brembo że 159 pod tarczę 330x28 oraz jeżeli ktoś ma to też do zacisków z 166 (310x28)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2017-10-14-12-55-55-160.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	68.8 KB
ID:	236352

Podobne wątki

  1. AR 147\156\GT + Brembo z AR 166 + 330mm tarcze = analogowy GTA
    Utworzone przez acab w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2023, 00:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory