Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: 2.2 JTS Nierozwiązany problem Check engine błędy P0704, P1555, P0235

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    P-ń
    Auto
    AR 159 2.2 JTS Sedan 05r.
    Postów
    15

    Domyślnie 2.2 JTS Nierozwiązany problem Check engine błędy P0704, P1555, P0235

    Przeczytałem wszystkie tematy odnośnie błędów Check engine: P0704, P1555, P0235 i nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi w tym temacie.
    Moja sytuacja wygląda następująco:
    W drodze do domu w mojej alfie nagle zapalił się check engine. Nie odczułem za specjalnie spadku mocy czy coś. Przyjechałem do domu podpiąłem pod ecu i wyskoczyły te 3 błędy. Nie idzie ich skasować, gdyż za każdym razem powracają.
    Gdzieś wyczytałem , że może to oznaczać walnięty przepływomierz. Może mi ktoś wyjaśnić tylko dlaczego skoro błędy oznaczają czujniki sprzęgła hamulca i niby turbo którego nie ma w moim aucie? Jaki ma związek jedno z drugim? Od tego czasu zauważyłem, że na jałowym biegu lekko go szarpie tak jakby przygasał, poza tym nic się nie dzieje przy jeździe nie szarpie i odpala normalnie. Czy brać się za wymianę przepływki czy szukać innego powodu? Przepływomierz wyciągnąłem i nie widać by był zabrudzony, no ale mogła zawsze elektronik siąść.
    Dodam, że czujniki z ww. błędów działają prawidłowo tj. auto odpala dopiero po wciśnięciu jednego lub drugiego, tak samo tempomat działa prawidłowo
    Próbę odłączenia przepływomierza również podjąłem, jednak ta skutkuje kompletną choinką asr vdc itp wszystko się świeci.
    Ktoś z Fiata pisał, że przy tych błędach wymieniał kable i cewki, może to być powodem? ( zwłaszcza, że problem zaczął się w bardzo deszczowe dni.
    Tutaj drugie pytanie czy ktoś wie gdzie i za ile można kupić przepływkę? Oryginalna o numerze 0 280 218 164 jak ustaliłem od 2012r. jest sprzedawana tylko w autoryzowanych punktach, natomiast w 3 sklepach podpowiedzieli mi że można ją zastąpić Bosch-em o nr 0 280 218 211 ( w jednym z serwisów BOSCH również powiedzieli mi, że prawdopodobnie mozna zastąpić)Ktoś ma doświadczenie w tym temacie, lub wie gdzie za rozsądne pieniądze można kupić przepływomierz oryginalny?
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc
    Ostatnio edytowane przez koziolmsw ; 23-12-2014 o 21:08

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Czym odczytywałeś te błędy?

  3. #3
    criss
    Gość

    Domyślnie

    zgodny był kod ISO przy komunikacji? lub pomyłka przy wyborze ecu

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    P-ń
    Auto
    AR 159 2.2 JTS Sedan 05r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    Błędy odczytane przez Fiatecuscan 3.6, oraz na drugim kompie przez MulitiEcuScan 1.3. Co prawda faktycznie wyskakiwał błąd o niezgodnym ISO to przez to błędy te mogą być źle odczytane?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    P-ń
    Auto
    AR 159 2.2 JTS Sedan 05r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    Święta minęły i wziąłem się za powyższy problem. Jako, że ww. kody kompletnie mi nie pasowały, odkopałem programik który dostałem kiedyś razem z kablem czyli ScanMaster. Tutaj już wyświetlił prawidłowe błędy które pokrywają się z objawami mechanicznymi. Program pokazał następujące kody błędów:
    P1173, oraz P1176- No Decription ( Manufacturrer Controlled Code ( Non- Uniform DTC)
    P0100- Mass or Volume Air Flow " A" Circuit
    P0564- Cruise Control Multi-FunctionInput " A" Circuit
    P0505-Idle Air Control System
    Ponadto dioda kontrolna świeci się przy Oxygen Sensor i Oxygene Sensor Heater , oraz Catalyst
    Wszystko powyższe wskazuje, że padł przepływomierz i od wymiany jego trzeba zacząć.
    Tutaj pojawia się problem braku dostępności oryginalnego przepływomierza o numerze 0 280 218 164. Okazuje się, że numer został zastrzeżony dla ASO a ci krzyczą sobie za niego 960 zł lub 770 zł za odnowiony. Podobno przepływomierz został zamieniony katalogowo na numer 0 280 218 211 który teoretycznie jest do Opla 2.0 turbo, ale parametrami jest praktycznie identyczny. Tego można nowego kupić już za 350 zł, a w różnych punktach podawany jest jako zamiennik.
    Dlatego moje pytanie czy jest ktoś kto zastępował taki przepływomierz, lub kto ma dostęp do oryginalnego w normalnej cenie, bo 2 krotna przebitka ASO jest dla mnie nie do przyjęcia .
    Na chwilę obecną zamówiłem używkę żeby potwierdzić czy to ona jest przyczyną, ale jeśli tak to trzbea będzie już myśleć o nowym

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał koziolmsw Zobacz post
    Tutaj pojawia się problem braku dostępności oryginalnego przepływomierza o numerze 0 280 218 164. Okazuje się, że numer został zastrzeżony dla ASO a ci krzyczą sobie za niego 960 zł lub 770 zł za odnowiony.
    U Litwinów prawie 1200 PLN...

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    P-ń
    Auto
    AR 159 2.2 JTS Sedan 05r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    U Litwinów prawie 1200 PLN...
    Nieźle ich głowa świerzbi.

    Co do tematu przyszedł ten używany przepływomierz zamontowałem go, błędy już wcześniej zostały skasowane. Nie pamętam jak to było wcześniej, ale teraz mam tak że kontrolka silnika świeci się do momentu zapłonu silnika wtedy gaśnie. Komputer nie wyświetla informacji, że coś nie gra. Przejechałem się i dalej coś mi się nie podoba. Otóż silnik na biegu jałowym trzyma obroty w okolicach 970-1000 obrotów. To trochę za dużo, dlatego pytanie czy ktoś wie co może być przyczyną? Po przejażdżce podpiąłem komp i był jeden zamrożony błąd który usunąłem i się już nie pojawił. Podpowie ktoś coś?
    edit:
    odpaliłem ponownie przejechałem się i tym razem trzymał obroty na dojeździe na jałowym 920, na postoju około 850. Na postoju przepływomierz podaje 2.25-2.50 g powietrza. Jednak po przegonieniu i dłuższej jeździe ponownie obroty nie spadają do 850 a trzymają się w okolicach 1tys, spadają jedynie na półsprzęgle. Co może być przyczyną? Ten przepływomierz też jest nie halo czy powodem może być co innego?
    Ostatnio edytowane przez koziolmsw ; 02-01-2015 o 11:06

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    P-ń
    Auto
    AR 159 2.2 JTS Sedan 05r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie jest wstanie mi nic podpowiedzieć?
    Jestem po przejażdżce do pracy i z powrotem. Zachowanie silnika to samo czasem wolno spadały obroty od 2 tys w dół na jałowym trzymał koło tysiąca, czasem tylko koło 850. Po podbięciu do ScanMastera wyszły błędy P1173, oraz P1176- No Decription ( Manufacturrer Controlled Code ( Non- Uniform DTC)
    P0505-Idle Air Control System.
    Wykręciłem więc jeszcze przepustnice ją wyczyściłem, po krótkiej przejażdżce niby błędów brak ( pewnie była za krótka) jednak objawy te same obroty na jałowym dziwnie chodzą i silnik jakby przygasał. Jakaś podpowiedź za co się jeszcze zabrać?


  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar leito
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Sprzedany ;)
    Postów
    153

    Domyślnie

    Zajrzyj tutaj, może coś wyczytasz - http://forum.alfapomorze.pl/viewtopic.php?t=5369

    Sprawdzałeś sondę lambda ? bo jeden z błędów może wskazywać na błąd jednej z sond.



  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał koziolmsw Zobacz post
    Naprawdę nikt nie jest wstanie mi nic podpowiedzieć?
    Jestem po przejażdżce do pracy i z powrotem. Zachowanie silnika to samo czasem wolno spadały obroty od 2 tys w dół na jałowym trzymał koło tysiąca, czasem tylko koło 850. Po podbięciu do ScanMastera wyszły błędy P1173, oraz P1176- No Decription ( Manufacturrer Controlled Code ( Non- Uniform DTC)
    P0505-Idle Air Control System.
    Wykręciłem więc jeszcze przepustnice ją wyczyściłem, po krótkiej przejażdżce niby błędów brak ( pewnie była za krótka) jednak objawy te same obroty na jałowym dziwnie chodzą i silnik jakby przygasał. Jakaś podpowiedź za co się jeszcze zabrać?

    Ehhh kochane JTS-y... Odepnij akumulator na 10 minut. Podłącz i odpal auto. Nie dotykaj gazu, daj mu osiągnąć temperaturę roboczą ok, 80 stopni. To powinno wyregulować na nowo parametry kompa.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. [159] Przepływomierz problem (błędy check engine: P0101 i P0111 w 2,4jtdm)
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 20-02-2021, 12:30
  2. Co oznaczają błędy P0704, P1555, P0235
    Utworzone przez norek w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 21:01
  3. AR 156 1.9 JTD - Check oraz błędy P0380 i P0235
    Utworzone przez shikoba w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 08:28
  4. [MiTo] problem z kontrolką Check engine i asr
    Utworzone przez Mioto w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-12-2012, 12:13
  5. [156] PROBLEM - check engine HELP !
    Utworzone przez J.A.N w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory