Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 96

Temat: bulgotanie/ terkotanie - docisk, łożysko, skrzynia ? ( filmik od 3:35)

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Witam ! Mam podobnie już z 1,5 roku i też nikt nic nie wie. Łożysko oporowe to raczej odpada bo by szumiało po wciśnięciu sprzęgła a tutaj dźwięk pojawia się po puszczeniu sprzęgła. Kiedyś pomyślałem , że to może łożysko na wałku sprzęgłowym ale też raczej nie to. Terkotanie jest na zimnym silniku jak tylko dostanie około 50 stopni to nagle cisza, bez ruszania z miejsca auto stoi na luzie, sprzęgło wyciśnięte. Także sprawa zagadkowa a trochę irytująca. Ale być może jeszcze ktoś z forumowiczów się wypowie i rzuci trochę światła na problem...

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hesus88
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Praga( ta czeska)
    Auto
    Daewoo Nubira II była, Alfa 159 1.9 JTDm16v jest
    Postów
    315

    Domyślnie

    dzisiaj miałęm okazje sprawdzić sytuacje po 8 h postoju w garażu podziemnym przy temperaturze 14 stopni - dźwięk był dość symboliczny, ledwo było słychać

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Dzisiaj trochę słuchałem na zimnym silniku i przypomina to grzechotanie jakby gdzieś pod środkową konsolą. Być może coś tam jest obluzowane i wiadomo jak silnik zimny to nierówno chodzi i wówczas powoduje drgania wywołujące takie grzechotanie. Silnik się trochę rozgrzeje , równo chodzi nie powoduje drgań i wówczas grzechotanie ustaje. Warto by pójść tym tropem. Jak coś wpadnie Ci do głowy to pisz. A tak poza wszystkim to u Ciebie wyszły te objawy terkotania dopiero po tej wymianie czy były już przed...

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hesus88
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Praga( ta czeska)
    Auto
    Daewoo Nubira II była, Alfa 159 1.9 JTDm16v jest
    Postów
    315

    Domyślnie

    jak było przed wymiana to nie wiem bo nie bylem właścicielem auta. Wymiana miala miejsce chwile przed zakupem. Zaopserwowałem jeszcze jedną rzecz. Często terkotanie nie pojawia się tuż po samym odpaleniu tylko np. kilkanascie sekund później, jak silnik juz chwile pochodził.... też ciekawe.....

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    U mnie też tak po iluś tam sekundach. Dzisiaj się trochę wsłuchiwałem na zimnym dodając lekko gazu i odrazu ucichło. Także ewidentnie jest coś obluzowane i nierówna praca silnika powodująca drgania skutkuje takim grzechotaniem. Kwestia tylko co to się poluzowało, jakaś obudowa na wysprzęgliku , coś w konsoli w środku. Może jeszcze ktoś z forum się wypowie...

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    Widzę że masz to samo co ja i tak samo z tym szuraniem skrzyni. Coś musi być powiązane. Ja mam te dwa objawy po wymianie a przed nie było.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapel Zobacz post
    Widzę że masz to samo co ja i tak samo z tym szuraniem skrzyni. Coś musi być powiązane. Ja mam te dwa objawy po wymianie a przed nie było.
    Nie ma powiązania
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tomex_187
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Kopenhaga/Kolobrzeg
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 185KM by Tune-Up 2007 r. 175000km
    Postów
    124

    Domyślnie

    Panowie miałem to samo, tylko, ze jeszcze miałem lekkie drgania podczas jazdy przy niskich obrotach, ponizej 1500rpm, dodam, ze tez jestem po wymianie kpl sprzeglo i dwumas. Od lekkich drgan i halasu jakby dwumas byl walniety sie zaczelo, 10 tys pozniej nie mialem praktycznie mocy do 1600rpm i wiecie co wyszlo!!! Auto do 1600RPM chodzila na 3ch cylindrach, bo jeden wtrysk byl zapchany i cis tam dawkowal paliwa powyzej 1600rpm, dlatego odzyskiwal moc, ale tak jak napisalem, to bylo po 10kkm. Poczatkowe objawy mialem identyczne i zeby bylo smiesznej to silnik nic nie dymil, odpalal calkiem dobrze itp. itd. Wymienilem jeden wtrysk i wszystko ucichlo, jak reka odjal, silnik pracuje ciszej, kulturalniej i mniej pali Hmmm... 2 tysiace potem ( a wiec teraz ) głowica mi pękła :/ no ale to inny temat i nie ma nic wspolnego z ww usterka, mam nadzieje, ze pomoglem, pozdrawiam
    P.S.zaden mechanik na to nie stawil i w grupie Alfaholikow na FB tez zadnej pomocy nie otrzymalem, chyba dlatego, ze to specyficzny problem

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomex_187 Zobacz post
    Panowie miałem to samo, tylko, ze jeszcze miałem lekkie drgania podczas jazdy przy niskich obrotach, ponizej 1500rpm, dodam, ze tez jestem po wymianie kpl sprzeglo i dwumas. Od lekkich drgan i halasu jakby dwumas byl walniety sie zaczelo, 10 tys pozniej nie mialem praktycznie mocy do 1600rpm i wiecie co wyszlo!!! Auto do 1600RPM chodzila na 3ch cylindrach, bo jeden wtrysk byl zapchany i cis tam dawkowal paliwa powyzej 1600rpm, dlatego odzyskiwal moc, ale tak jak napisalem, to bylo po 10kkm. Poczatkowe objawy mialem identyczne i zeby bylo smiesznej to silnik nic nie dymil, odpalal calkiem dobrze itp. itd. Wymienilem jeden wtrysk i wszystko ucichlo, jak reka odjal, silnik pracuje ciszej, kulturalniej i mniej pali Hmmm... 2 tysiace potem ( a wiec teraz ) głowica mi pękła :/ no ale to inny temat i nie ma nic wspolnego z ww usterka, mam nadzieje, ze pomoglem, pozdrawiam
    P.S.zaden mechanik na to nie stawil i w grupie Alfaholikow na FB tez zadnej pomocy nie otrzymalem, chyba dlatego, ze to specyficzny problem
    T/z te objawy pojawiły się przed czy po wymianie dwumasu itd. ?

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Użyłem skrótu myślowego. Miałem na myśli czy na pewno samo łożysko. Dwumas i sprzęgło musieli założyć nowe ale nie zawsze zakładają Nowy wysprzeglik z łożyskiem . A odgłosy dobiegające i ich zróżnicowanie W zależności od wyciśniętego sprzęgła/ puszczonego są jak dla mnie jednoznaczne dla łożyska.
    Walczyliśmy teraz z tym tematem - na zimnym silniku przez pierwsze 2-3 km jazdy jak odpuścisz sprzęgło to CZASEM słychać terkotanie. Po lekkim rozgrzaniu samochodu - nigdy terkotania nie słychać. Zamontowane 2 różne łożyska oporowe, 2 różne zestawy sprzęgłowe, dwumasa nowa. Brak zmian. Wymienione wszystkie łożyska w skrzyni + układ różnicowy - brak zmian. Korekty wtryskiwaczy i sama kultura pracy silnika - bez zarzutu. No i teraz możesz wróżyć
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. [159] zagadka skrzynia czy łożysko oporowe.
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 23:36
  2. Sprzęgło, łożysko czy skrzynia? 1.8 TS
    Utworzone przez Patryko w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 07:30
  3. [159] Łożysko podpory półosi czy skrzynia?
    Utworzone przez anna_l w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 21:29
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 10:12
  5. Łożysko koła przedniego a łożysko podpory półosi
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory