Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 96

Temat: bulgotanie/ terkotanie - docisk, łożysko, skrzynia ? ( filmik od 3:35)

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    To teraz kula mi pokazała lożyska igielkowe i średnica otworu zębatek który wchodzi na konkretne łożysko. Może warto zmierzyć średnicę wew. zebnika mikrometrem i porównać z nominalem. Tak samo średnicę walka.
    Może "igielki" wyrzeźbiły mały rowek i zanim się nie rozgrzeje a za tym idzie stop z którego są zrobione tryby sie nie rozszerzy jest mały luz i terkocze. Ale to tylko moje wydumki

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tomex_187
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Kopenhaga/Kolobrzeg
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 185KM by Tune-Up 2007 r. 175000km
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturek Zobacz post
    T/z te objawy pojawiły się przed czy po wymianie dwumasu itd. ?
    Po wymianie dwumasu

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    U mnie też po wymianie. ...

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tomex_187
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Kopenhaga/Kolobrzeg
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 185KM by Tune-Up 2007 r. 175000km
    Postów
    124

    Domyślnie

    No to sprawdź wtryski!!!

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    Jakie wtryski? To nie ma w ogóle związku. Naciskasz sprzęgło i spokój. A po drugie tego nie miałem przed wymianą

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    To teraz kula mi pokazała lożyska igielkowe i średnica otworu zębatek który wchodzi na konkretne łożysko. Może warto zmierzyć średnicę wew. zebnika mikrometrem i porównać z nominalem. Tak samo średnicę walka.
    Może "igielki" wyrzeźbiły mały rowek i zanim się nie rozgrzeje a za tym idzie stop z którego są zrobione tryby sie nie rozszerzy jest mały luz i terkocze. Ale to tylko moje wydumki
    Eee przecież łożyska wymienia się w komplecie z bieżniami, a wewnętrzny otwór w łożysku ciasno wprasowywujesz na wałek w skrzyni. Tu nie ma prawa być luzu, a na 6 takich łożyskach opierają się wszystkie 3 wałki w skrzyni. I to nie jest przypadek jednostkowy - jest masa osób, które po wymianie łożysk w skrzyni zaczęły słyszeć jakieś dziwne chrobotanie przy określonej temperaturze silnika (ok. 70-80 stopni). Podobnie terkotanie od zespołu łożysko-sprzęgło-dwumasówka. Montujesz wszystkie elementy nowe i zaczyna delikatnie terkotać, jak sprzęgło nie jest wciśnięte. I też czasem - raz na zimnym jest taki efekt, naciśniesz sprzęgło 3-4 razy - nie terkocze...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Tomku miałem na myśli otwory konkretnego zębnika poszczególnego biegu. Podczas rozbierania wałków i ściągania poszczególnych elementów mamy pod zębatkami łożyska igiełkowe o ile dobrze pamiętam po 3 na wałek. Myślałem o średnicy wew samego koła zębatego i średnicy zew wałka w miejscu pracy tego łożyska i zębnika.

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomex_187 Zobacz post
    No to sprawdź wtryski!!!
    Uszkodzony wtrysk może powodować drgania silnika , które przechodzą na ten terkoczący, grzechoczący nieznany do tej pory element. Ale to nie daje rozwiązania zaistniałej sytuacji. Jak masz wszystkie wtryski OK to i tak na zimnym terkocze ponieważ zanim silnik się nie rozgrzeje to nie równo chodzi przenosząc drgania na to COŚ co terkocze. Właśnie nad tym się głowimy co to za element...

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    no to u mnie jest lepiej, bo wymienilem 8 lozysk a skrzynia nadal szumi?? wtf
    na kazdym biegu i na luzie. czy mimo wymiany 2 lozysk mechanizmu może on nadal szumiec??

  10. #30
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tomex_187
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Kopenhaga/Kolobrzeg
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 185KM by Tune-Up 2007 r. 175000km
    Postów
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturek Zobacz post
    Uszkodzony wtrysk może powodować drgania silnika , które przechodzą na ten terkoczący, grzechoczący nieznany do tej pory element. Ale to nie daje rozwiązania zaistniałej sytuacji. Jak masz wszystkie wtryski OK to i tak na zimnym terkocze ponieważ zanim silnik się nie rozgrzeje to nie równo chodzi przenosząc drgania na to COŚ co terkocze. Właśnie nad tym się głowimy co to za element...
    Sluchajcie i czytajcie. Taj jak Arturek pisze! Uwierz mi, ze kazdy mi mowil, ze to dwumas, lozyska itp. itd. Wystarczylo jeden pieprzony wtrysk wymienic i jest totalna cisza- CUDA!!! - fakt, jakies 3 sekundy po odpaleniu cos tam sie troszke odzywa, ale nic poza tym!!!

Podobne wątki

  1. [159] zagadka skrzynia czy łożysko oporowe.
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 23:36
  2. Sprzęgło, łożysko czy skrzynia? 1.8 TS
    Utworzone przez Patryko w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 07:30
  3. [159] Łożysko podpory półosi czy skrzynia?
    Utworzone przez anna_l w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 21:29
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 10:12
  5. Łożysko koła przedniego a łożysko podpory półosi
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory