Strona 183 z 275 PierwszyPierwszy ... 83133173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,821 do 1,830 z 2746

Temat: Światła do jazdy dziennej - jakieś pomysły?

  1. #1821
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Podłącze się do dyskusji, która wg mnie jest bezsensowna Sprawa jest jasna, albo montujemy dzienne, które są homologowane i do których nikt się nie przyczepi, albo w ogóle. Każda inna modyfikacja jest niezgodna z przepisami to jest oczywiste. Jeżeli ktoś decyduje się na druciarstwa typu dzienne w długich, jakieś tam ringi i inne wynalazki, musi się liczyć z konsekwencją zabrania dowodu rejestracyjnego, lub w przypadku kolizji z innym autem, na odpowiedzialność związaną z niehomologowanym oświetleniem, które wedle relacji innego kierowcy uczestniczącego w kolizji mogło go np. oślepić, co w przypadku orzekania przy winie za spowodowanie zdarzenia drogowego działa na naszą niekorzyść (pojazd z niehomologowanym oświetleniem, nie może się poruszać po drogach publicznych). Także reasumując, albo homologacja albo jeździmy na światłach mijania, takie jest moje zdanie, ale każdy robi co chce w swoim aucie. Ja wybrałem duolighty, o których jest w tym wątku bardzo duzo poztywnych opinii. Może cena nie jest niska, ale nikt mi nie będzie mówił, że Alfa z duolightami źle wygląda, bo wygląda super i mam homologację co pozwala mi uniknąć sytuacji, czy diagnosta mnie puści na przeglądzie, lub czy policjant dopatzry sie barku homologacji . Pozdro wszsytkim
    Z tą kolizją to trochę popłynąłeś...
    Ostatnio edytowane przez elgritone ; 28-03-2017 o 21:12

  2. #1822
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Nikt mi nie powie że alfa na ringach wygląda słabo,
    Ja Ci powiem, nie podoba mi sie, wygląda tandetnie... Ale wiadomo jak jest z gustem, wazne zeby Tobie się podobało.

  3. #1823
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał elgritone Zobacz post
    Ja Ci powiem, nie podoba mi sie, wygląda tandetnie... Ale wiadomo jak jest z gustem, wazne zeby Tobie się podobało.
    Pewnie, każdy ma swoje gusta ale musisz mi przyznać że lepsze to niż pseudo paski led..

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  4. #1824
    makarov
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Oczywiście, że precyzowała, co z resztą wyżej Ci napisałem.
    Jasne, jasne - wiara czyni cuda - jeśli chcesz być prawidłowo zrozumiany, to wyrażaj się precyzyjnie.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Na jedno wychodzi, dla mnie to ściema i tyle.
    Jeśli przy badaniu je włączysz, to diagnoście nie pozostawisz wyboru, "wyśle Cię na drzewo", to samo, jeśli ich nawet nie włączysz, a on zauważy te wklejone ringi.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A ja Ci podalem dokumenty normujace te kwestie i mam nadzieję, że dalej sobie poradzisz
    Wyobraź sobie, że nie ma tam nawet pół słowa o kącie świecenie świateł do jazdy dziennej, a więc zmyśliłeś sobie jakieś przepisy i naraziłeś mnie na czytanie tego, co mi w biezdurno zafundowałeś - gratulacje - kolejna precyzyjna wypowiedź.

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    ale nikt mi nie będzie mówił, że Alfa z duolightami źle wygląda, bo wygląda super
    Chyba nikt Ci tego nie zamierza wmawiać, tyle, że jest to kwestia gustu, mnie się nie podoba, dlatego mam do sprzedania duolighty

    A, z tą kolizją, to nawypisywałeś takich głupot, że aż strach.

  5. #1825
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Haha może i trochę przegiąłem ale to nie zmienia faktu, że ta dyskusja nie ma sensu Bawcie się pzdr
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  6. #1826
    makarov
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    ta dyskusja nie ma sensu
    Dla jednych ma, dla innych nie, c'est la vie

  7. #1827
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Ja juz dawno skończyłem.. każdy ma inny gust, mi jakoś te duolighty i ala paski ledowe nie przypadają do gustu. A co do tych wszystkich argumentów prawnych, to nie wiem czy sens jest debatować. Przegląd to akurat najmniejszy problem, wystarczy pojeździć po polskich drogach i popatrzeć jakie auta jeżdżą... 1/4 nie powinna jeździć.

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

  8. #1828
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Jasne, jasne - wiara czyni cuda - jeśli chcesz być prawidłowo zrozumiany, to wyrażaj się precyzyjnie.
    Wystarczy przeczytać dokładnie co napisałem

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Jeśli przy badaniu je włączysz, to diagnoście nie pozostawisz wyboru, "wyśle Cię na drzewo", to samo, jeśli ich nawet nie włączysz, a on zauważy te wklejone ringi.
    Jak wyżej
    Skoro chce Ci się bawić i pamiętać, żeby odłączać ja na przeglądzie to spoko. Ja wolę legalne rozwiązanie, o którym nie muszę pamiętać.


    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Wyobraź sobie, że nie ma tam nawet pół słowa o kącie świecenie świateł do jazdy dziennej, a więc zmyśliłeś sobie jakieś przepisy i naraziłeś mnie na czytanie tego, co mi w biezdurno zafundowałeś - gratulacje - kolejna precyzyjna wypowiedź.
    Hmmm dziwne, bo już w spisie treści jest to o czym mówiłem.
    Dokładnie Załącznik 6 - Wymagane minimalne kąty rozsyłu światła w przestrzeni (tak wiem, nie określiłem tego tak precyzyjnie).

  9. #1829
    makarov
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Skoro chce Ci się bawić i pamiętać, żeby odłączać ja na przeglądzie to spoko.
    O, jakim odłączaniu piszesz? Wystarczy ustawić światła na mijania i niczego nie musisz odłączać.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ja wolę legalne rozwiązanie, o którym nie muszę pamiętać.
    No, a mnie, przy okazji wypełniania przepisów, zależy również na wyglądzie, a te duolighty, wyglądają na takie, "ni przypiął, ni przyłatał" - żeby tylko znowu nie rozgorzała dyskusja o gustach - mnie się to, po prostu, nie podoba i już, dlatego duolighy powędrowały na półkę, bo po przymierzeniu wyglądało to, jakby montowane na siłę i pasowało wg. mnie, jak przysłowiowy "wół do karety", albo "kwiatek do kożucha", chociaż innym może tak wyglądać pomysł z dziennymi w drogowych

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Wymagane minimalne kąty rozsyłu światła w przestrzeni
    Ok, tylko dlaczego stwierdziłeś, że warunku tego nie spełniają dzienne w drogowych, bo przecież tego dotyczyła różnica zdań.

  10. #1830
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    O, jakim odłączaniu piszesz? Wystarczy ustawić światła na mijania i niczego nie musisz odłączać.
    A jak diagnosta zażyczy sobie by wyłączyć wszystkie światła? Co wtedy?
    Musimy ustalić jedną kwestię - jak wygląda w Twoim wypadku przegląd na SKP?
    Na stacji, w której robiłem przegląd Audi żony, by to nie przeszło - diagnosta sam wjeżdża na halę i wszystko sprawdza, łącznie z wszystkimi światłami, w tym ewentualnymi dziennymi. Zatem jeśli byś ich nie miał odłączonych "od prądu" to by to wychwycił.

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    No, a mnie, przy okazji wypełniania przepisów, zależy również na wyglądzie, a te duolighty, wyglądają na takie, "ni przypiął, ni przyłatał" - żeby tylko znowu nie rozgorzała dyskusja o gustach - mnie się to, po prostu, nie podoba i już, dlatego duolighy powędrowały na półkę, bo po przymierzeniu wyglądało to, jakby montowane na siłę i pasowało wg. mnie, jak przysłowiowy "wół do karety", albo "kwiatek do kożucha", chociaż innym może tak wyglądać pomysł z dziennymi w drogowych
    A dla mnie właśnie tak wyglądają dzienne w drogowych - świeci to na żółto co przy tym samochodzie wygląda średnio.
    Wolałbym włożyć dwukolorowe LEDy w miejsce żarówki kierunkowskazu, jeśli już miałbym dzienne robić w reflektorach.

    Cytat Napisał makarov Zobacz post
    Ok, tylko dlaczego stwierdziłeś, że warunku tego nie spełniają dzienne w drogowych, bo przecież tego dotyczyła różnica zdań.
    Czyli jednak jest? Czy nawet nie spojrzałeś tam wcześniej?
    Dlatego, że długie nie spełniają tych wymagań. Niestety, wcześniej pisałem wszystko z tabletu i teraz nie mogę teraz odnaleźć właściwego aktu określającego wartości dla świateł długich.
    Jak mi się uda go znowu odnaleźć to z pewnością podrzucę.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 30-03-2017 o 19:43

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:20
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory