Strona 226 z 275 PierwszyPierwszy ... 126176216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,251 do 2,260 z 2746

Temat: Światła do jazdy dziennej - jakieś pomysły?

  1. #2251
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    159 jest na tyle ładnym autem że trzeba bardzo uważać żeby nie zwiesniaczyc jej tandetnym drl. Duolighty pasują do niej na tyle ze wyglada to jak oryginał dlatego dla mnie nie bylo innej opcji pomimo wysokiej ceny. No i nie oszukujmy się stosowanie drl mimo wszystko nie obciąża tak akumulatora i oszczędza zwłaszcza zarniki ksenonowe, które niezbyt dobrze znoszą częste gaszenie i zapalanie. Jednak nie jest to wyposażenie obowiązkowe póki co, chyba że mówimy o nowych autach z salonu i nikt nie musi montować jeśli nie chce pzdr alfaholikom

  2. #2252
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Mhm, a potem jeżdżą tacy geniusze po zmroku tylko z dziennymi, bo się zapomina przełączyć i z tyłu są słabo widoczni. Mijałem dzisiaj na krótkiej trasie po mieście co najmniej 3.

    Bardzo jestem ciekaw, czy ktoś faktycznie zbadał jakież to straszne obciążenie jest dla aku/alternatora przy włączonych światłach (a przede wszystkim, czy to ma na cokolwiek realny wpływ). Żarniki, jak się nie kupuje jakiś podróbek w super cenie, mają żywotność taką, że podawanie ich wypalania się jako argument... podobnie płynu do spryskiwaczy.
    Jak ktoś inteligentny inaczej to jeździ w ulewie na dziennych " bo przecież jest dzień". Co do oszczędności to temat regeneracji wypalonych soczewek i luster chyba jest znany. Co do alternatora to weź sobie wyciąg altka , zakrec ręką bez obciążenia a potem podłącz aby jedną żarówkę 55W i zakrec. Nikt ci nie wciska na siłę dziennych ale krytyka musi mieć jakieś konkretne uzasadnienie a nie tylko " bo ktoś zapomniał" . Ja widzę czasem że ktoś się zapomni wieczorem w ogóle załączyć lamp - więc zlikwidujmy je ( twój tok myślenia ).

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #2253
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Ale ja nie mówię żeby je likwidować, po prostu czytam sobie ten temat i widzę ile zachodu jest potrzebne żeby je dodać do auta, które fabrycznie ich nie ma - a że staram się patrzyć na rzeczy realistycznie, to nie znajduję przekonujących mnie argumentów za tym wysiłkiem.
    Może po prostu jestem uprzedzony do kombinowania przy światłach - widzę notorycznie samochody, w których ewidentnie coś jest z nimi nie tak (albo walą w niebo, albo oślepiają, albo świecą na niebiesko, albo cyklopy, albo po włączeniu migaczy wszystko miga - mógłbym tak wymieniać i wymieniać, niestety jeżdżę ostatnio bez rejestratora, więc nie mam bieżących przykładów) więc krzywo na to patrzę

  4. #2254
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez Takumi ; 18-05-2018 o 18:25 Powód: doublepost

  5. #2255
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli kupisz dobry zestaw (nie mam na myśli aż duolight, są tańsze) to ja wysiłku nie widzę. Raczej narzekanie z Twojej strony

  6. #2256
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Dokładnie. Mi montaż duolightow zajął ok godz. czasu i większego kombinowania tam nie ma

  7. #2257
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Dokładnie - kilka śrubek i 3 kabelki.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #2258
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Tak samo debilny argument, jak to że zapomni się włączyć dziennych, no ale dpar zawsze musi mieć rację przecież.
    Pierwsze zdanie i już wycieczki osobiste. Ale fakt, mój błąd. Zapomniałem, że jestem w przedszkolu i rację ma ten kto głośniej płacze, że mu łopatkę i grabki do piaskownicy zabrali. Pretensje do garbatego, że ma dzieci proste?
    Uświadomię ci przyjacielu, że światła dzienne włączają się AUTOMATYCZNIE po uruchomieniu silnika. Taki jest wymóg ich stosowania. Poczytaj może trochę a potem miej pretensje do innych, ze zawsze mają rację.

    to i reflektory się tak znowu nie niszczą, ani elektrownia w aucie nie zużywa (zresztą, sprawny alternator by się uśmiał jakby usłyszał że napędzenie świateł to problem).
    To skąd bierze się problem wypalonych soczewek i luster, skoro reflektory się nie niszczą? Znów cię uświadomię: reflektory w alfie 159 nie były projektowane do jazdy 24 godziny na dobę z włączonym źródłem światła, dlatego użytkowanie ich w ten sposób powoduje szybsze zużycie. Stąd też ciągły problem z kiepskimi światłami w 159, naprawiany poprzez montaż chińskich ledów. Tak samo reszta układu elektrycznego. Alternator w 159 nie był projektowany pod jazdą cały dzień na światłach.
    Jak widzisz producenci większości aut, po wprowadzeniu obowiązku jazdy w dzień na światłach, przeprojektowali wraz z liftem albo w nowych modelach reflektory tak, aby funkcję całodziennego świecenia zrealizować za pomocą znacznie wydajniejszych od halogenowych czy ksenonowych źródeł światła.

    Też jestem przeciwny montowaniu niehomologowanego i szpecącego auto dodatku w postaci atrap świateł DRL, ale nie wrzucajmy wszystkich świateł do jednego worka.

    bo podane argumenty techniczne to czysta teoria, której nikt w praktyce nie przetestował.
    Tu opadły mi ręce...

  9. #2259
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    OK, nie doczytałem że musi być automat - nie mam DRL w żadnym ze swoich aut, nie wiedziałem.

    A skoro ręce opadły, to chetnie poczytam jakiś rzetelny test, gdzie ktoś faktycznie przetestował aspekty o których pisałem. Nie teoretyczne wyliczenia.
    Ale żeby nie ciągnąć tej dyskusji w nieskończoność - ja nie mówię że DRLe nie są mniej obciążające i że nie są sensownym rozwiązaniem na bezsensowny przepis. Mówię tylko, że z mojej praktyki nie wynikło jak dotąd żadne katastrofalne zużycie (a troche tak to przedstawiasz) elementów samochodu.

    EOT z mojej strony

  10. #2260
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    OK, nie doczytałem że musi być automat - nie mam DRL w żadnym ze swoich aut, nie wiedziałem.

    A skoro ręce opadły, to chetnie poczytam jakiś rzetelny test, gdzie ktoś faktycznie przetestował aspekty o których pisałem. Nie teoretyczne wyliczenia.
    Ale żeby nie ciągnąć tej dyskusji w nieskończoność - ja nie mówię że DRLe nie są mniej obciążające i że nie są sensownym rozwiązaniem na bezsensowny przepis. Mówię tylko, że z mojej praktyki nie wynikło jak dotąd żadne katastrofalne zużycie (a troche tak to przedstawiasz) elementów samochodu.

    EOT z mojej strony
    Bezsensowny przepis? Takiego zdania są sami niedzielni kierowcy.

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:20
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory