Strona 199 z 275 PierwszyPierwszy ... 99149189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209249 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,981 do 1,990 z 2746

Temat: Światła do jazdy dziennej - jakieś pomysły?

  1. #1981
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Panowie wolał bym uniknąć zamówienia większego oraz tym bardziej przesyłania za pobraniem..
    Zakupy u chinczyka to czasem loteria, a ja nie chciał bym tłumaczyć się wam dlaczego coś jest zniszczone i czy 50%kwoty jako rekompensata wam odpowiada - bo takie rzeczy mają miejsce na aliexpress, to samo tyczy się odsyłania uszkodzonego towaru jako warunek aby otrzymać 100% zwrot - koszta wysyłki ponosi kupujący.. Też nie uśmiecha mi się tłumaczyć dlaczego dzisiaj żarówka kosztuje 10zł a za miesiąc jak przyjdzie to samo jest już za 7zł(przykładowo choćby różnica w kursie waluty..)
    Z chęci serca chciał bym Wam pomóc ale nie w taki sposób..

    Jeśli chcecie robić zakupy na ali musicie najpierw wyrobić w swoim banku wirtualną katę walutową USD (bank może wysłać wam same numery z karty potrzebne do wprowadzenia w koncie aliexpress do dokonywania płatności).
    Posiadacie takie dodatkowe konto w swoim koncie bankówym na które sami ze swojego głównego rachunku - przelewacie środki w PLN, które podczas zakupu są przewalutowane na dolary i po sprawie.

    Znacie w okolicy oławy Elektromontea który podją by się montażu tego oświetlenia z tym sterownikiem od 13,5v i bezpiecznikami, niedługo przyjdze mi tez kamera i tez by mi zamontował ??
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  2. #1982
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    Panowie wolał bym uniknąć zamówienia większego oraz tym bardziej przesyłania za pobraniem..
    Zakupy u chinczyka to czasem loteria, a ja nie chciał bym tłumaczyć się wam dlaczego coś jest zniszczone i czy 50%kwoty jako rekompensata wam odpowiada - bo takie rzeczy mają miejsce na aliexpress, to samo tyczy się odsyłania uszkodzonego towaru jako warunek aby otrzymać 100% zwrot - koszta wysyłki ponosi kupujący.. Też nie uśmiecha mi się tłumaczyć dlaczego dzisiaj żarówka kosztuje 10zł a za miesiąc jak przyjdzie to samo jest już za 7zł(przykładowo choćby różnica w kursie waluty..)
    Z chęci serca chciał bym Wam pomóc ale nie w taki sposób..

    Jeśli chcecie robić zakupy na ali musicie najpierw wyrobić w swoim banku wirtualną katę walutową USD (bank może wysłać wam same numery z karty potrzebne do wprowadzenia w koncie aliexpress do dokonywania płatności).
    Posiadacie takie dodatkowe konto w swoim koncie bankówym na które sami ze swojego głównego rachunku - przelewacie środki w PLN, które podczas zakupu są przewalutowane na dolary i po sprawie.

    Znacie w okolicy oławy Elektromontea który podją by się montażu tego oświetlenia z tym sterownikiem od 13,5v i bezpiecznikami, niedługo przyjdze mi tez kamera i tez by mi zamontował ??
    Tylko mbank wymaga wirtualnej karty, w innych bankach wystarcza normalna debetowa do paypala.
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"

  3. #1983
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Na ali mozna juz placic poprzez przlewey24, wybiera aie w opcjach płatności najprosciej przez komputer. Także kazdy mize sobue kuoic i zaplacic swoim kontem polskim, kartą czy blikiem, wystarczy założyć konto na ali i gotowe. Rozumiem Cie kolego i za pobraniem to mozna z Polski kupować. Tutaj nastepuje płatność z góry, innej opcji przy zakupach zza granicy nie ma.
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  4. #1984
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej69 Zobacz post
    Tylko mbank wymaga wirtualnej karty, w innych bankach wystarcza normalna debetowa do paypala.
    nie znam szczegółów, opisałem tylko schemat dokonywania zakupów na ali. Mam konto w mbanku i akurat wysłali mi plastikową kartę mimo iż prosiłem o wirtualną. Tak czy inaczej wyrobienie karty i posiadanie tego rachunku usd kosztuje.

    Ale nie ważne, wolał bym tu dostać fotostory montażu zakupionego oświetlenia i linków do tego sterownika 13,5v i bezpieczników(tz bezpieczniki mam ale gniazdo bezpieczników)?


    Edyta:
    Możecie wrzucić link do aukcji allegro do tego modułu na 13,5v ?
    który to będzie?
    https://allegro.pl/listing?string=AU...a-aut-1-5-0511
    Ostatnio edytowane przez AlfaOne ; 29-05-2017 o 21:39 Powód: link
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  5. #1985
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Najlepiej to kupić zwykły przekaźnik 30/40 12V i na złączu od postojówek dać diodę prostowniczą. Z tym fotosotry to trochę się zapędzasz, montaż takiego sterownika to ja zakładanie majtek, wszystko jest w instrukcji :>
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"

  6. #1986
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    20

    Domyślnie

    Czy te duolighty albo te dzienne montowane w kierunkowskazach da się podpiąć do wbudowanego czujnika zmierzchu, żeby to sobie chodziło sprytnie w ustawieniu auto na manetce?

    Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

  7. #1987
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Tak, jak dasz na auto i bedzie jasno to modul od dziennych odpala ledy. Jak sie zrobi ciemno automat załączy mijania, a tym samym modul od dziennych wyłączy ledy. To się bedzie działo bez żadnej ingerencji, nie podpinasz sie specjalnie pod zaden czujnik zmierzchu, to poprostu bedzie działać.
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  8. #1988
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej69 Zobacz post
    Najlepiej to kupić zwykły przekaźnik 30/40 12V i na złączu od postojówek dać diodę prostowniczą. Z tym fotosotry to trochę się zapędzasz, montaż takiego sterownika to ja zakładanie majtek, wszystko jest w instrukcji :>
    chodzi mi o to pod który kabelek się wpiąć a nie jak go przeciąć czy lutować..??
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  9. #1989
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    chodzi mi o to pod który kabelek się wpiąć a nie jak go przeciąć czy lutować..??
    Pod maską w głównej puszcze są bezpieczniki po stacyjce, wpinasz się przed bezpiecznikiem (albo bypassem albo owijasz odizolowany przewód wokół nóżki bezpiecznika). Sygnał od postojowych bierzesz albo bezpośrednio z żarówki (wpinasz się w plusa gniazda, nawijając przewód na drut plusowy żarówki/od bezpieczników postojowych(nie pamiętam czy są, ja mam wlutowane przewody w gniazda postojówek)/stosując zacisk beznarzędziowy(tudzież rozdzielacz)). Plusa bezpośrednio z akumulatora.

    tutaj przykład bypassu
    Taka złączka beznarzędziowa
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"

  10. #1990
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Rover 45 iDT, Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Imola 2 '11
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej69 Zobacz post
    Pod maską w głównej puszcze są bezpieczniki po stacyjce, wpinasz się przed bezpiecznikiem (albo bypassem albo owijasz odizolowany przewód wokół nóżki bezpiecznika).
    Wszystko jedno w który bezpiecznik się wpiąć, czy w jakiś konkretny? I jaki bezpiecznik dołożyć do bypassa, 20A czy do ledów to jakiś mniejszy?

    Cytat Napisał Maciej69 Zobacz post
    Plusa bezpośrednio z akumulatora.
    Tutaj chyba też wypadałoby dać bezpiecznik pomiędzy plusem akumulatora a automatem do świateł?

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:20
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory