Temat: Światła do jazdy dziennej - jakieś pomysły?

  1. #2231
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    To renomowana firma
    Proszę cię... Abstrahując od tego, że "dobry chińczyk" w poprzednim aucie nie spalił mi się przez ponad 4 lata (potem sprzedałem samochód, ale widzę, że obecnemu właścicielowi też się jeszcze nie spalił), obecnie "renomowana firma" nic nie znaczy jeśli chodzi o trwałość oferowanych produktów. Co najwyżej Osram narzucił Chińczykom wyższe normy jakościowe przy selekcji produktów OEM które od nich zamówili.
    Pamiętam jakiś czas temu, kupiłem kabel USB za ponad 40 zł, renomowanej firmy. Kabel bardzo OK, pozwala na szybkie ładowanie telefonu, giętki, dobrze wykonany. Wart swojej ceny. Jakie było moje zdziwienie, gdy na Aliexpress znalazłem identycznie wyglądający za 4 dolary USD. Zamówiłem i jest to samo. Te same materiały, ta sama jakość, tylko nie w opakowaniu z logo renomowanego producenta.
    Chińczyk potrafi robić dobre rzeczy, a z ich katalogów korzystają już nie tylko firmy jak Manta czy myPhone, ale i takie o ugruntowanej pozycji i renomie jak np. Osram.

  2. #2232
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Ta, ta sama jakość, dopóki super chiński kabel nie spali ci telefonu albo innego dysku zewn.

  3. #2233
    Użytkownik Świeżak Avatar speedek
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 1750 TBI TI
    Postów
    68

    Domyślnie

    W poprzednim aucie miałem dzienne OSRAMA LED+FOG i hulało to przez 5 lat bezproblemowo.

    Teraz w 159 mam Duolighty v2, które są bliźniaczo podobne do Osramów, zobaczymy ile to podziała.

  4. #2234
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Dpar po prostu zawsze musi postawić na swoim. Tak już ma. Więc czekam na dzienne osramy z alliexpress tej samej jakości i za połowę ceny. Skoro to jest to samo to po co przepłacać?

  5. #2235
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Dpar po prostu zawsze musi postawić na swoim. Tak już ma.
    Czasem się zastanawiam ile wy macie lat. Tak, tak mam, ale to dlatego, że przeważnie pieprzycie głupoty i jesteście niereformowalni... Jakoś tak też mam dodatkowo, że nie lubię ustępować ignorancji internautów. Bo żebym jeszcze jakąś wiedzą tajemną dysponował... Ale nie, wie o tym każdy kto chce wiedzieć, poza tymi którzy zamiast chwilę spędzić w Google albo zapytać mądrzejszego znajomego (o ile takowego mają), wolą uprawiać wycieczki osobiste - bo dla nich to nowość która psuje ich światopogląd.

    Proszę bardzo, rzut oka na Osramy:
    https://img01-olxpl.akamaized.net/im...cia_rev001.jpg
    a teraz 20 sekund na Aliexpress:
    https://pl.aliexpress.com/item/ACCUR...55476288.html?
    Wskażesz jakieś różnice?
    Dokładnie te same parametry, identyczny wygląd. Nawet rozmieszczenie żeberek radiatora takie samo. Taki autorski produkt Osramu, że nawet wzięli i nie napisali jakiej diody tam użyli do oświetlenia, a jedynie przeklepali ogólne dane techniczne ze strony producenta z Chin. Dokładnie ten sam produkt występuje pod różnymi nazwami i produkowany jest przez różnych producentów. Różnica to jedynie gwarancja. Chińczyki dają 36 miesięcy, Osram 60 - no i łatwość egzekwowania swoich praw. Jak wspomniałem wyżej, Osram zapewne znacznie surowiej podchodzi do kontroli jakości, dlatego produkt brandowany ich marką jest mniej ryzykowny niż od Chińskiego dostawcy. Ale to tyczy się każdego innego tego typu producenta. Manty, Mediateka, Kruger&Matz, Rometu czy nawet Zelmera, który większość sprzętu zamawia z chin i branduje swoją marką (autorski projekt i produkcja to odkurzacze i coś tam jeszcze, reszta płynie statkami z Chin).
    Jak dobrze poszukasz, na Aliexpress znajdziesz produkty bliźniacze z EinPartsem i Magneti Marelli. Naprawdę. Polecam. Zamów jedne, drugie, rozbierz i zobacz co mają w środku. Dokładnie to samo, bo Osram zamawia to oświetlenie od Chińskiego producenta.

    https://www.youtube.com/watch?v=tkCwR-73M2M - masz nawet filmik żebyś mógł detale porównać.
    Teraz ja czekam, aż wskażesz jakieś różnice.

    Zresztą... jaka "jakość" Osramu?! To, że źródła światła trzymają klasę, nie znaczy, że wszystko na czym znajdzie się ich logo jest idealne. W zakresie DRL zawsze zaliczali wtopę od pierwszych modeli, przewalając w testach z chińskimi NCCS. Co z tego, że pięć lat gwarancji, skoro elektronika powodowała zakłócenia, a sam układ był na tyle prosty, że wyłączał światła przy spadku napięcia?!

    Ta, ta sama jakość, dopóki super chiński kabel nie spali ci telefonu
    Jakość kabla akurat można łatwo ocenić. Wystarczy rzucić okiem na materiał izolacji zewnętrznej i jakość wykonania wtyków. Jeśli to jest na poziomie, to raczej dla zasady nikt nie schrzanił tego co jest w izolacji. Drugi test to podłączenie kabla do ładowarki z amperomierzem. Telefony palą się przeważnie od podrabianych/uszkodzonych ładowarek, a nie kabli jako takich. Układ zabezpieczenia akumulatora telefonu ma przeważnie zabezpieczenie antyzwarciowe.
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 09-05-2018 o 22:07

  6. #2236
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Dlaczego na tym forum nie ma plusów. DPAR mówi prawdę też zawodowo produkuję części zarówno oem , oes jak i iam . I to co robią aktualnie chiny to nie ma co porównywać do produktów z przed 5 lat.
    Oni już wyprzedzili tą słynna niemiecka jakość.

  7. #2237
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    W chinach produkuj tak dobrze, na ile zamawiający im pozwoli (względy cenowe). Ściągałem kiedyś maszyny budowlane i wytwórnie mas bitumicznych: były tanie i równie dobrze co produkty Cata czy JCB

    Poza tym OSram przecież produkuje swoje światła też w chinach
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"

  8. #2238
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    W związku z padniętym ringiem w Duolight jeżdżę teraz na halogenach. Jestem lepiej widoczny i wyglądają jak dzienne ale...świecą mi się pozycyjne, tylne i podświetlenie deski. Kumpel podsunął mi pomysł, żeby diodowe halogeny w Duolight'ach podpiąć jak dzienne. Wie ktoś jakie kabelki połączyć z którymi, żeby działało??? Dam radę to zrobić sam?

  9. #2239
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Pamiętaj, że świateł przeciwmgielnych możesz używać tylko w określonych warunkach, w przeciwnym wypadku grozi to mandatem. Jakbyś nie podłączył przeciwmgielnych, to zawsze będą przeciwmgielne.
    Moim zdaniem już lepiej odżałować te 200 zł na nową lampę niż drutować i ryzykować mandatem czy w gorszym przypadku, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

  10. #2240
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    W związku z padniętym ringiem w Duolight jeżdżę teraz na halogenach. Jestem lepiej widoczny i wyglądają jak dzienne ale...świecą mi się pozycyjne, tylne i podświetlenie deski. Kumpel podsunął mi pomysł, żeby diodowe halogeny w Duolight'ach podpiąć jak dzienne. Wie ktoś jakie kabelki połączyć z którymi, żeby działało??? Dam radę to zrobić sam?
    To nic trudnego, musisz tylko zaopatrzyć się we wtyczkę oraz gniazdo lub zlutować przewody na stałe. Po prostu ściągnij zderzak i zobacz, które złącze dotyczy halogenu, a które dziennych.

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:20
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory