Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Zerwany pasek rozrządu w 2.0JTd 170KM

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Debrzno
    Auto
    Alfa GT JTD Alfa 159 JTD 2.0
    Postów
    117

    Domyślnie Zerwany pasek rozrządu w 2.0JTd 170KM

    Czy przerabiał ktoś ten problem mi dziś zatarła się pompa wody która doprowadziła do zerwania paska.Przejechałem 6 km bez żadnych objawów jedyne co zauważyłem to brak ogrzewania i sekundy i autko zgasło .Temperatura doszła do 90 stopni i chwila namysłu co się dzieje i koniec jazdy.Na rozrządzie przejechałem dokładnie 53 tyś wymienione było wszystko pasek,napinasz,rolki i oczywiście pompa wody.Jutro się przekonam czy ma trochę szczęścia odnośnie bałaganu w silniku.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mariusz_0325
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Obecnie AR159 1,9JTDM 16V distinctive 2006 r. była AR 156 1.9 jtd 2000r 105 kM
    Postów
    49

    Domyślnie

    Życzę dużo szczęścia. A jakiej firmy była pompa

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Debrzno
    Auto
    Alfa GT JTD Alfa 159 JTD 2.0
    Postów
    117

    Domyślnie

    Pompa firmy DOLZ nr aukcji 3057903107 Będzin sklep ale czy to ma jakiś związek?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Pompa zablokowana na amen ? Nie idzie obrócić rolką ?

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Zanim zaczniesz rozkręcać cokolwiek zastanów się nad tym czy chcesz sam płacić za naprawę czy chcesz aby naprawę sfinansował ubezpieczyciel mechanika/sklepu/hurtowni/producenta.
    Jeśli to drugie to poszperaj jak udokumentować szkodę. Wezwij rzeczoznawce żeby napisał ci opinie techniczną. Wydasz parę złotych, ale może się opłacić.

    Co do samej naprawy to chyba jesteś świadomy tego że pewnie trzeba ściągać głowice i przynajmniej wymieniać niektóre zawory? Nie wiem jak jest w 2.0 jtdm, ale myślę, że podobnie do 1.9 16v jtdm i straty nie są jakieś ogromne, ale też nie są małe.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Pomysł ze spróbowaniem pociągnięcia do odpowiedzialności sklepu/producenta pompy jest warty uwagi. Co do samego silnika, to nie jestem pewien, ale przy 2.0 JTDM rozrząd jest chyba bezkolizyjny, więc w samym silniku nie powinno być jakiegoś spustoszenia. Inna sprawa z wysoką temperaturą. Jeżeli silnik się przegrzał itd. To istnieje ryzyko uszkodzenia głowicy, a te są dość delikatne, lubią pękać.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lech Zobacz post
    Czy przerabiał ktoś ten problem mi dziś zatarła się pompa wody która doprowadziła do zerwania paska.Przejechałem 6 km bez żadnych objawów jedyne co zauważyłem to brak ogrzewania i sekundy i autko zgasło .Temperatura doszła do 90 stopni i chwila namysłu co się dzieje i koniec jazdy.Na rozrządzie przejechałem dokładnie 53 tyś wymienione było wszystko pasek,napinasz,rolki i oczywiście pompa wody.Jutro się przekonam czy ma trochę szczęścia odnośnie bałaganu w silniku.

    Poczytaj ten temat
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...uje_alfie.html

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Debrzno
    Auto
    Alfa GT JTD Alfa 159 JTD 2.0
    Postów
    117

    Domyślnie

    Pompa zablokowana całkowicie wirnik oparł się o ścianę aluminiowej obudowy ,popychacze przełamane na pół w tym samym miejscu .Głowica jest w trakcie demontażu i przekonam się jutro czy są dalsze uszkodzenia.Mechanik powiedział że procedura na chwile obecną szlif głowicy i gniazd zaworowych nowe popychacze i zawory oraz wiadomo nowe uszczelki i uszczelniacze,

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lech Zobacz post
    Pompa zablokowana całkowicie wirnik oparł się o ścianę aluminiowej obudowy ,popychacze przełamane na pół w tym samym miejscu .Głowica jest w trakcie demontażu i przekonam się jutro czy są dalsze uszkodzenia.Mechanik powiedział że procedura na chwile obecną szlif głowicy i gniazd zaworowych nowe popychacze i zawory oraz wiadomo nowe uszczelki i uszczelniacze,
    Nie zrzucaj głowicy!!!! Wymień popychacze (zapewne chodzi Ci o takie "koniki", z rolką na końcu) - w 99% tylko one ulegają uszkodzeniu przy strzale paska - i odpal silnik. Jeśli będzie ok to nie zrzucaj głowicy, chyba, że masz za dużo wolnej kasy...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    No właśnie ... przeważnie dźwigienki zaworowe do wymiany i reszta powinna być ok.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. zerwany pasek rozrządu alfa 156 2,5v6
    Utworzone przez darcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2015, 12:48
  2. Zerwany pasek rozrządu,jakie są skutki? 3.0 V6 24V
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 06:54
  3. [145] 145 1.9jtd zerwany pasek rozrządu.
    Utworzone przez tomkolp w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 21:23
  4. Zerwany pasek rozrządu - procedura naprawy V6
    Utworzone przez bloksi w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 21:26
  5. AR 156 1.8 TS Pasek rozrządu zerwany. POMOCY
    Utworzone przez Roalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory