Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73

Temat: 2.4JTDM odpowietrzanie układu chłodzenia

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    jak odkręcisz korek zbiornika na zimnym to płyn Ci sie podnosi ? ile płynu Ci ubyło ? Jakie masz cisnienie w ukladzie ?
    Ten plastikowy pipek przy kanale wodnym - trzeba uważać bo lubi sie urwać to plastik (pod żadnym pozorem nie okdrecać na cieplym…) czesto w 159tkach masz małe wycieki płynu przez ten odpowietrznik.

    Ja na Twoim miejscu bym nia nie jezdzil tylko oddal do mechanika, szkoda by bylo przegrzać motor.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 04-03-2015 o 12:02

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jak odkręce korek zbiornika na zimnym to jest małe syknięcie, ale płynu nie przybywa/ubywa.

    No więc tak, jak wszystko się zaczęło to było dosłownie 1-2mm pod kreską MINIMUM. Dolałem więc na MAX... próbowałem, kombinowałem i w końcu napełnił się dolny gruby wąż. spadło znów na MIN i dolałem z powrotem na MAX.

    Od tamtej pory nic się nie dzieje... w sensie w zbiorniczku płynu jest tyle samo.

    Ciśnienie w układzie... takie, że spokojnie mogę te grube węże ściskać. W FES/MES jest odczyt??


    Dzisiaj muszę wrócić do domu... ale odstawiam auto na bok do wymiany pompy... (i przy okazji rozrządu)
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Sprawdż dokładnie, czy to wina pompy. Jak układ wodny jest dobrze odpowietrzony, to po ściśnięciu któregokolwiek przewodu wodnego w zbiorniczku wyrów. poziom płynu powinien się podnieść. Jeżeli tak jest, odpal silnik i obserwuj temp. na wężach. Do chwili otwarcia termostatu, gruby wąż idący do góry chłodnicy powinien być zimny, przy ok. 90^ musi być ciepły, jeżeli gorąca woda nie idzie do chłodnicy, może być walnięty termostat. Sprawdż, czy na pewno nie masz odpowietrznika w górnym rogu chłodnicy (tego naprzeciw aku.), u mnie na pewno jest i nim odpowietrzam układ.

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Kaz, jeden wąż nagrzewnicy jest ciepły, a drugi zimny... czyli w małym obiegu nie ma cyrkulacji wody. Albo... coś zablokowało cyrkulację.

    Po ścisnięciu któregokolwiek grubego węża płyn w zbiorniczku się delikatnie podnosi (generalnie ruch wody widać).

    Termostat jest sprawny- drugi wąż się nagrzewa jak temp dochodzi do 90 stopni. Jakby to był tylko walnięty termostat to miałbym od razu wysoką temperaturę... a w moim przypadku generalnie do dzisiaj trzymało 90 równo.

    Były już przypadki walniętej pompy i objawy były identyczne. Jakby układ był zapowietrzony to już dawno by się odpowietrzył... wierz mi zrobiłem tak już z 80km (temperatura 90 stopni, wiec sie nic nie przegrzewalo).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał szejk Zobacz post
    Z tego, co pamiętam, jeden odpowietrznik jest z przodu silnika. Czarny motylek.
    Foto poglądowe:
    Witam. Mam podobny problem, przez ten otworek wylatuje mi płyn z układu i coś mi się wydaje że był tam jakiż zaworek i go nie ma (może ze starości wypadł) bo jest otworek z którego sączy się płyn. Czy w tym metalowym rozdzielaczu wody powinien być jakiś odpowietrznik?

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Tak, plastikowy motylek. U mnie był również uszkodzony i ciekł. Chyba 15 zł dałem z niego w ASO.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    czyli że pewnie mi ciekł ten motylek, i musiał gdzieś wyskoczyć z tego otworu, bo widzę tylko otwór, a jak ścisnę przewód gumowy doprowadzający płyn to czuć z tego otworku jak przemieszcza się powietrze. Czy ja dobrze myslę?

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    U mnie też tak musiało być... bo teraz ani nie mam plastikowego motylka, ani śruby imbusowej... tylko zwykłą chamską śrubę z łbem 17
    Ale działa.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Lublin okolice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 2007 Alfa Romeo 156 1.6 TS 1999
    Postów
    216

    Domyślnie

    AirAjit a powiedz mi bo jak widzę na tym metalowym rozdzielaczu wody są dwa otworki, choć tylko jeden "puszcza płyn"- tam powinny być dwa odpowietrzniki czy tylko jeden? Da się ten odpowietrznik kupić w normalnym sklepie z częściami czy też tylko w ASO? Jak długo jeździsz z tą śrubą? Nie ma jakiś przeciw wskazań?

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ten po prawej to nie jest otworek. To jest cos co jak przewiercisz to bedziesz miec otwor- na pewno to jest kolektor, ktory w innym samochodzie tez moze byc uzyty i jest uniwersalny.

    Nie wiem, czy mozna kupic... ogarniety mechanik znajdzie taka srubke u siebie z jakas sensowna podkladka.

    Ja z tym jezdze odkad kupilem auto i dopiero teraz sie zorientowalem, ze jest troche inne niz fabryka dawala.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Odpowietrzanie układu chłodzenia
    Utworzone przez Bidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-12-2019, 18:06
  2. Wymiana termostatu , uzupełnienie układu i odpowietrzanie
    Utworzone przez cargo241 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2015, 22:47
  3. Odpowietrzanie układu chłodzenia 2,5 v6 ???
    Utworzone przez adi.p1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-02-2014, 19:07
  4. [159] Odpowietrzanie układu paliwowego
    Utworzone przez adio152 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 16:31
  5. Odpowietrzanie układu hamulcowego
    Utworzone przez schumi w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 14:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory