Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Drobna blacharka - koszt naprawy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    159 sportwagon
    Postów
    14

    Domyślnie Drobna blacharka - koszt naprawy

    Cześć

    Miałem małą stłuczką. Ubezpieczyciel wycenił (w ramach OC sprawcy), chciałbym wycenę skonfrontować z Waszymi doświadczeniami blacharskimi. Niestety nie mam zaprzyjaźnionego blacharza.
    Uszkodzenia to lekkie wgniecenie i zrysowanie lewego tylnego nadkola, zarysowanie tylnego zderzaka, zarysowanie krawędzi drzwi (prawie niewidoczne).
    Jaki byłby koszt naprawy w ASO i "zwykłym" warsztacie w Wa-wie lub bliskiej okolicy?

    Pozdrawiam
    Mawik


    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04875.JPG
Wyświetleń:	765
Rozmiar:	92.5 KB
ID:	158840   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04877.JPG
Wyświetleń:	741
Rozmiar:	81.7 KB
ID:	158841   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04880.JPG
Wyświetleń:	731
Rozmiar:	88.0 KB
ID:	158842   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04881.JPG
Wyświetleń:	732
Rozmiar:	88.8 KB
ID:	158843  

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Pewnie zależy od ASO, ale przykładowo w Opolu to 500,- od malowanego elementu.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Oddaj do ASO na bezgotówkowe i po sprawie. Chyba że chcesz na tym zarobić, to pewnie trzeba się będzie kilka dni poszturchać z ubezpieczycielem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp
    Auto
    black 159 1.9 JTD 16V 150KM
    Postów
    60

    Domyślnie

    raczej nie zalicza żadnej części do wymiany wiec policzą tylko malowanie , i tu i ASO i rzeczoznawca korzysta z cennika Dekry ja za takie uszkodzenia dostałem 2706zł oba elementy zakwalifikowane do wymiany ale faktycznie wymiany wymagał jedynie błotnik stan i roczniki auta też ma znaczenie inaczej liczą amortyzacje moja to 2006 na wszystkich elementach fabryczny lakier co sprawdzali przy oględzinach ,w wyceny która ja dostałem to sama robociznę blacharska +malowanie wyliczyli mi na 1230zł z VAT za 2 elementy myślę ze dostaniesz podobną kwotę za całość , 1300-1500zł masz co prawda 3 elementy ale blacharz prawie nic do roboty u Ciebie nie ma , lakiernik zależy gdzie i jaki zawoła 250-350zł za element



    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150205_143113.jpg
Wyświetleń:	704
Rozmiar:	74.5 KB
ID:	158859   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150205_143120.jpg
Wyświetleń:	723
Rozmiar:	77.4 KB
ID:	158860  
    Ostatnio edytowane przez tobiasz1988 ; 03-03-2015 o 14:26 Powód: brak zdjec

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Sprawa wygląda tak, że ubezpieczyciele bezprawnie stosują amortyzację części (np. 60%) i bardzo niskie stawki za prace warsztatowe (np. 80zł/h pracy). Jedyny sposób naprawy w takim wypadku to kupno używanych części z demontażu i lakierowanie w jakimś niewielkim zakładzie. Powyższe wyceny właśnie to pokazują. Ja mam to samo i po prostu zawołałem własnego rzeczoznawcę, sporządził mi wycenę i odesłałem z żądaniem zapłaty. Uzyskanie uczciwego odszkodowania jest trudne i kończy się to tak, że trzeba się posiłkować częściami używanymi podczas naprawy auta.

    Dlatego dla swojego zdrowia psychicznego lepiej od razu oddać na naprawę bezgotówkową uzgadniając wcześniej w jaki sposób będzie przebiegała naprawa. Ja tak nie zrobiłem i z drobną kolizją męczę się już trzeci miesiąc.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 03-03-2015 o 13:45

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Nie daj się wydymać ubezpieczycielowi, który na 100% będzie chciał tak zrobić.
    Prześlij im wycenę warsztatu w którym będzie dokonywana naprawa, albo fakturę za robociznę oraz części z warsztatu.
    teoretycznie to co pokazałeś na zdjęciach da się ogarnąć w cenie 800-900 zł i będzie to zrobione na prawdę dobrze.
    W ASO koszt zdecydowanie wyższy, a u pana Mietka w szopie 400zł.
    Wybór należy do Ciebie.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Najprościej będzie oddać auto na rozliczenie bezgotówkowe warsztatu który załatwi wszystko za Ciebie. Dodatkowo na czas naprawy szkody z polisy OC sprawcy należy się bezpłatnie samochód zastępczy dla każdego. U mnie w rodzinie w ostatnim czasie naprawiliśmy tak 2szt. Samochody były naprawiane jeden w ASO, drugi w warsztacie który współpracuje z ASO i rozlicza się sam z ubezpieczycielem. Samochód zastępczy z OC, wystarczy wpisać takie hasło w wyszukiwarkę . Znajdziesz mnóstwo firm które podstawią i odbiorą samochód we wskazanym przez Ciebie miejscu. Oczywiście nie płacisz za to ani złotówki, wypożyczalnia rozlicza się również sama z firmą ubezpieczeniową. Nie ma co się pierdzielić, za przeproszeniem, w jakieś próby samemu szarpania się z ubezpieczalnią. Zostaw to tym którzy mają w tym doświadczenie.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp
    Auto
    black 159 1.9 JTD 16V 150KM
    Postów
    60

    Domyślnie

    Hmm ,amortyzacja jest dość logiczna bo przecież jeśli skasujemy 8-9 alfe o wartości rynkowej 25-30 tyś zł to trudno oczekiwać od ubezpieczyciela by wypłacił nam 120 000 zł bo tyle nowa kosztowała ?
    koszt mojej naprawy to 1050zł , błotnik + blacharz + lakiernik a dostalem na to 2700zł )
    niestety błędne jest slepe przekonanie ze w aso zrobią nam wszystko na tip top / bo skasuja napewno odpowiednio
    w mojej miejscowości jest ASO fiata gdzie mogłem dokonać naprawy , kasuja za element 450zł / tak się składa ze ten sam lakiernik maluje u siebie prywatnie za 270zł za element , 8msc temu odszedł o na swoje a na jego miejsce zatrudnili jego pomocnika bez doświadczenia , rzecz się ma podobnie z blacharzami , mechanikami ,każdy dobry którego znam jest na swoim , i maja problem z wolnymi terminami mimo ze robią do nocy oraz w weekendy , wiec z mojego doświadczenia mogę wam powiedzieć ze fachowa obsługa w ASO to mit .. mają zaplecze ale brakuje fachowców

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Z tymi stawkami to może od TU zależy, ja miałem ostatnio likwidację szkody i zrozumiałem że 130zł za roboczogodzinę przyjmują plus części - żadnej amortyzacji tylko o ile są dostępne zamienniki to zamienniki owszem, ale nowe, o ile nie są dostępne - to oryginały.
    Wcale amortyzacja nie jest logiczna, auto jest w pełni sprawne i do takiego go przywracamy. Inna sprawa to te całe szkody całkowite (większa wartość naprawy niż wartość auta) - to niefajne jest bo np. wg jakichś durnych tabel moja Vka jest warta 10-12 tys. No , akurat taką kupię za 12tys.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 04-03-2015 o 14:30

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobiasz1988 Zobacz post
    Hmm ,amortyzacja jest dość logiczna bo przecież jeśli skasujemy 8-9 alfe o wartości rynkowej 25-30 tyś zł to trudno oczekiwać od ubezpieczyciela by wypłacił nam 120 000 zł bo tyle nowa kosztowała ?
    Źle....
    Mam rozbity reflektor. Nowy w ASO kosztuje około 5000 zł. Zamienników brak na rynku. Dlaczego mam dostać za reflektor ~1600 zł (tyle mi wycenili z amortyzacją 60%)? Przecież nie kupię za tą cenę nic poza używanym reflektorem. Obdzwoniłem kilka szrotów i reflektory używane mają najczęściej klejone uchwyty albo obudowę. Wyglądają na wypalone/wypiaskowane. Nie chcę takiego. Należy mi się nowy reflektor i kropka. Druga sprawa – zamienniki.... Gdyby zamiennik reflektora był o jakości fabrycznej – to OK. Ale jeśli zamiennik to reflektor TYC, który nowy świeci gorzej niż 10 letni oryginalny? (to akurat sytuacja z innego samochodu, który miałem). Zamienniki części blacharskich są niestety niedokładne i auto po naprawie nie jest równe. Też nie chcę takich elementów. Przedni zderzak zamiennik pęka od lekkiego dotknięcia innego samochodu. Oryginał nie. Ja chcę oryginał, bo taki miałem.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Z tymi stawkami to może od TU zależy, ja miałem ostatnio likwidację szkody i zrozumiałem że 130zł za roboczogodzinę przyjmują plus części - żadnej amortyzacji tylko o ile są dostępne zamienniki to zamienniki owszem, ale nowe, o ile nie są dostępne - to oryginały.
    Likwidacja z OC? To porządnie wyliczyli. U mnie PZU przy likwidacji z OC liczy 80zł/h (we Wrocławiu....) oraz amortyzacje wszystkich części (czyli np. zamiennik zderzaka + amortyzacja). W wycenie mam np: ślizg zderzaka 15 zł....

    Inna sprawa, że jak likwidator widzi stare auto to nagle amortyzacja znika i stawki godzinowe lecą w górę. Po co? Bo wtedy bez trudu można wykazać szkodę całkowitą i wypłacić grosze.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 04-03-2015 o 15:14

Podobne wątki

  1. zakup alfy 147 prosze o drobna pomoc
    Utworzone przez tispun w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 19:21
  2. Drobna prosba do posiadaczy alf 147 :)
    Utworzone przez Pi0traS w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 00:27
  3. koszt naprawy 147
    Utworzone przez czarek28 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 15:45
  4. Blacharka
    Utworzone przez BENNY w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 12:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory