Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Skrzynia biegów naprawa (chrobotanie)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar dexster
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Praga / Bielsko-Biała
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6 12V ph2
    Postów
    178

    Domyślnie Skrzynia biegów naprawa (chrobotanie)

    Jakiś czas temu pisałem o moim problemie ze skrzynią biegów M32. Problem pojawiał się tylko gdy auto trochę postało i podczas jazdy przekraczałem 2,3 tyś obr. W momencie gdy wskazówka temp pokazywała 90C problem znikał i wszystko działało bardzo ładnie.
    Wymieniłem 8 łożysk bo i tak szurało na kilku biegach a mechanicy nic nie znaleźli co mogłoby wskazywać na uszkodzenie skrzyni.

    Niestety chrobotanie nie ustąpiło
    http://youtu.be/9lMv063-f24

    dźwięk słychać od 40 sekundy filmu.

    Dziś doszli do tego, że synchronizator 4 biegu ma minimalny luz i to on może powodować ten dźwięk (oczywiście rozebrali auto itp).

    Niestety muszę odebrać auto a oni nie mają wolnego mechanika i naprawę musimy przełożyć na inny dogodny termin.

    I teraz kilka głupich pytań (sorry ale jestem zielony jeśli chodzi o skrzynie):

    1. czy można bezpiecznie z tym jeździć?
    2. Ile taka naprawa powinna kosztować
    3. Czy naprawić tylko ten synchronizator czy wymienić od razu wszystkie?
    Zapraszam na stronę kukulturze.pl

    AR
    Kiedyś: 156>159>
    Obecnie: GTV Spider 3.0 V6

    Volvo V60

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SzymekdrgM
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    WPN
    Auto
    AR 159 Berlina, Grigio Stromboli, 1.9 JTDm 150KM, 2007r. Była/oczekiwanie na "Benzina"
    Postów
    75

    Domyślnie

    u mnie jest taki sam dźwięk ale tylko jak auto jest zimne, na 3 i 4 biegu. Pojawia się jak odpuszczę gaz i obroty spadną niżej 2000. Po dodaniu gazu dźwięk ustaje. Jak jest rozgrzana też tego nie słychać. Dzisiaj mechanik próbuje zlokalizować źródło szurania ale męczy się od rana i do tej pory nic konkretnego mi nie powiedział. Tak więc podłączam się pod pytania kolegi wyżej

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,0 ITDM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Kiedyś pisałem o swoim przypadku. Dźwięk pojawiał się tylko zimą w momencie gdy silnik nabierał temperatury (dokładnie był to moment gdy dmuchawa w automacie zaczynała dmuchać). Jeździłem z tym przez 60tkm. Dźwięk zniknął przypadkowo po wymianie łożysk w skrzyni. W tym samym czasie wymieniłem sprzęgło i wysprzęglik. Jeśli przyjmiemy, że dźwięk nie był związany ze sprzęgłem i wysprzęglikiem to można dojść do wniosku że był związany ze skrzynią. W skrzyni miałem wymieniane tylko łożyska - więc powodem dźwięku były albo łożyska albo jakiś luz w skrzyni, który się zmienił przypadkowo w trakcie remontu.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Brak oleju w skrzyni taki sam dźwięk miałem jak wysuneła się półoś ze skrzyni co wynikiem było spuszczenie płynu. 3 i 4 bieg łożysk jest zamieszczony na walku który w skrzyni jest najwyżej. Zatem te łożyska polecą jako pierwsze. Polecam zlać cały olej sprawdzić czy nie ma opiłek i zalać olej ponownie 2,6 litra

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Witam mam pytanie jest problem z czwartym biegiem po włączeniu go i puszczaniu sprzęgła jest zgrzyt i jak by sie coś mielilo..auto nie jedzie idczucia takie jak by do konca nie w bity bieg.na postoju można wbić bieg 4j i udalo sie ruszyc ale po chwili wywala i chrobocze....jak by ktos wiedział i miał jakis pomysł to proszę dac info...auto kumpla niedawno kupione i juz chłopak płacze ze caly remont lub nowa skrzynie musi kupowac tak mechanik go bez rozbierania poinformował. .
    Ostatnio edytowane przez dejon ; 22-04-2015 o 11:09

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    No to prędko do zrzucania skrzyni. Bo jak się łożysko nie daj boże sypnie, to portfel zaboli bardzo. Mechanik dobrze prawi, wiem bo niestety przerabiałem temat.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Będzie skrzynia rozebrana.kumpel na razie z 3 na 5 ogarnia i zbiera kasę a miało byc pieknie bo wymiana oleju w skrzyni właśnie sie odbywala a on miał być drugi w kokejce...ja zmieniłem i fajnie biegi wchodząale mam nadzieje ze jego az tak duzo nie pochłonie. ...

Podobne wątki

  1. [159] Dziwne chrobotanie w rejonie skrzyni biegów 1.9 JTDm
    Utworzone przez Hynk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 21:24
  2. [159] 2x problemy. Skrzynia biegów orazi "chrobotanie" czegoś
    Utworzone przez Scorpio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 09:38
  3. Skrzynia selespeed naprawa Śląsk
    Utworzone przez DIAGNOSTYKA w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 19:48
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06
  5. [146] chrobotanie w okolicach skrzynia / sprzęgło
    Utworzone przez qbiczysko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 11:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory