Strona 1 z 21 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 205

Temat: Malowanie zaciskow oraz czyszczenie

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDM, 150KM, 2006r
    Postów
    216

    Domyślnie Malowanie zaciskow oraz czyszczenie

    Witam, zbliza sie wiosna i planuje pomalowac zaciski tylko moje pytania brzmią:\

    1.Czy sciągac zaciski
    2. Jakie srodki do czyszczenia lub jakimi narzedziami>
    3. Jaki spray, lakier do malowania? Chodzi mi o trwałosc, a nie, ze kilka miesiecy zejdzie cały lakier.
    4. Jaki kolor zaciskow do tych felg:



    Alfa jest czarna w sedanie.
    Z góry dzięki za odpowiedzi .
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	119088719_2_644x461_alufelgi-aluett-18-dodaj-zdjecia.jpg
Wyświetleń:	1502
Rozmiar:	46.0 KB
ID:	160648  

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli chcesz malować to proponuję proszkowo - będzie najbardziej trwałe. Co do koloru, to przy czarnym nadwoziu masz szerokie pole do popisu. Niebieskie, żółte, czerwone (oklepane) - praktycznie każde będą wyglądać dobrze. Do felg z dużym prześwitem wypadałoby mieć Brembo, bo te małe wyglądają o niebo mniej atrakcyjnie.
    Spray'e może i ładnie wyglądają, ale nie są trwałe.
    I ogólnie malowanie zacisków bez demontażu to żenada
    Ostatnio edytowane przez magil ; 19-03-2015 o 16:39
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KrisB
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Była AR 159
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    I ogólnie malowanie zacisków bez demontażu to żenada
    Ja taką żenadę odstawiłem prawie 2 lata temu i pomalowałem na oklepany, czerwony kolor za pomocą najzwyklejszego Hammerite'a z połyskiem Wymagało to trochę cierpliwości i gimnastyki, ale do dziś efekt jest więcej niż zadowalający Jeśli chodzi o stronę techniczną, to zabezpieczyłem wszystkie najbliższe bebechy, zaciski porządnie umyłem, odtłuściłem, przeleciałem drucianą szczotką i wiertarką z drucianą końcówką, a potem nałożyłem 2 warstwy farby za pomocą pędzelków małych i dużych Jeśli nie zamierzasz codziennie wkładać lusterka pod auto i oglądać zacisków ze wszystkich stron, to myślę, że taka opcja w zupełności wystarczy. Wiele osób z forum malowało Hammerite'm i było zadowolonych, gama kolorów też spora. Nie mówiąc już o tym, że taka operacja nie wymaga wielkiego wkładu finansowego...

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jak kto woli. Ja uważam, że jak się za coś zabierać to na 110%
    KrisB nakładałeś na koniec lakier czy tylko Hammerite? Ja się zastanawiam czy u siebie na żółto nie pociągnąć zacisków. Po dwóch latach malowane spray'em średnio wyglądają.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jeśli można zdjąć i dać do proszkowego malowania (czyli unieruchamiamy autko na kilka dni) to pewnie że najlepiej. Znacznie lepiej wygląda takie malowanie.
    Ale potwierdzam że Hammerite jest zły, zwłaszcza gdy patrzymy na stosunek :czas/nakład pracy/efekt. I nie złazi i estetycznie wygląda, również malowałem bez zdejmowania, pozabezpieczane wszystko wkoło, szczoteczki druciane na wiertarce, wyczyszczone, odtłuszczone i trzymał z może jakimiś drobnymi odpryskami przez 2 czy 3 lata, do wymiany na brembo. A tyl dotąd siedzi czyli chyba już 4 lata.
    A co do koloru to dyskretnie, a estetycznie - czarny.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar KrisB
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Była AR 159
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jak kto woli. Ja uważam, że jak się za coś zabierać to na 110%
    KrisB nakładałeś na koniec lakier czy tylko Hammerite? Ja się zastanawiam czy u siebie na żółto nie pociągnąć zacisków. Po dwóch latach malowane spray'em średnio wyglądają.
    Biorąc pod uwagę, ile energii na to poświęciłem, to było chyba nawet 120 %
    Tak jak już pisałem - można to wszystko zrobić bardzo profesjonalnie, a można sposobem chałupniczym i moim zdaniem na pierwszy rzut oka nie będzie wielkiej różnicy. Ja również rozważałem malowanie proszkowe, ale postanowiłem najpierw spróbować takiego sposobu i jak dla mnie jest ok. Wiadomo, że zaciski dość szybko się brudzą, więc ten efekt koloru i tak jest najbardziej widoczny tuż po myciu. Ja też akurat mam czarnego sedana i czerwony bardzo ładnie kontrastuje.
    Malowałem tylko Hammerite'm, dla mnie połysk był wystarczający. Trzeba tylko zwrócić uwagę na farbę, bo z tego co pamiętam, jest też wersja matowa. Mała puszka to aż nadto
    Po ostatniej zimie jeszcze bardzo dokładnie nie sprawdzałem, ale nie widziałem żadnych ubytków.
    Ostatnio edytowane przez KrisB ; 20-03-2015 o 10:31

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 190 KM & 430 nm
    Postów
    294

    Domyślnie

    KrisB, mógłbyś wstawić fotki ? Masz małe zaciski ?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Ja chcę kupić taki zestaw do malowania http://allegro.pl/show_item.php?item...cf77d00be2ff62

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    Powiem tak. W poprzednim aucie również malowałem Hammerite'em. I w tym również tym samym będę malował To Wam w życiu nie zejdzie, chyba, że mechanicznie. Po 4 latach użytkowania auta (a latało też po torach gdzie wiadomo temperatury) i dosłownie nic

    Wszelkie zestawy szprajów przy tym wypadają słabo.

    Minus oczywiście taki, że trzeba na to poświęcić sporo czasu, żeby zrobić to porządnie. No i mieć jakieś tam zdolności manualne i trochę artystyczne No i nie malować gumek itp, wiadomo.

    Zdecydowanie polecam taką opcję.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goora Zobacz post
    Powiem tak. W poprzednim aucie również malowałem Hammerite'em. I w tym również tym samym będę malował To Wam w życiu nie zejdzie, chyba, że mechanicznie. Po 4 latach użytkowania auta (a latało też po torach gdzie wiadomo temperatury) i dosłownie nic

    Wszelkie zestawy szprajów przy tym wypadają słabo.

    Minus oczywiście taki, że trzeba na to poświęcić sporo czasu, żeby zrobić to porządnie. No i mieć jakieś tam zdolności manualne i trochę artystyczne No i nie malować gumek itp, wiadomo.

    Zdecydowanie polecam taką opcję.
    Daj jakieś zdjęcia.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 07:41
  2. Regeneracja, malowanie zaciskow hamulcowych - Warszawa
    Utworzone przez CodeMaker w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 17:05
  3. Malowanie zaciskow brembo na czerwono z białym napisem
    Utworzone przez prezes99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 19:27
  4. Czyszczenie klimatyzacji (schemat wlotu i wylotu oraz porady)
    Utworzone przez Nicodemus w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 11:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory