Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Problem z wrzuceniem biegu Parking w skrzyni Automatycznej

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 150km 2007r. Automat
    Postów
    3

    Domyślnie Problem z wrzuceniem biegu Parking w skrzyni Automatycznej

    Witam,
    jestem nowy na forum szukałem tego wątku dość długo ale nie mogłem znaleźć, więc postanowiłem założyć temat.
    Dobra do rzeczy 3 tygodnie temu kupiłem moją piękna (już drugą Alfe w życiu) czarną 159-tke Sportwagon 19,JTDm 150 koni w automacie z 2007roku na felgach 17. Wszystko było ok sprawdzałem ją w serwisie Alfy wszystko lux na prawdę bardzo dobrze trafiłem wszystko wymienione na bieżąco (rozrządy, klocki, tarcze wahacze) opony zima Sava 225 lato BFgoodrich 225 tak samo, ale dobra do rzeczy. Od 3 dni mam problem z wrzuceniem biegu P (Parking) biegi przerzucają się płynnie, redukuje itd wszystko ok. Jak już uda mi się zmienić bieg z P to wszystkie pozostałe biegi wchodzą gładko (R,N,D) Generalnie jak wciskam przycisk na drążku zmiany Z R na P i odwrotnie jakby nie dociskał sie do konca czy cos takiego bardzo cieżko wchodzi bieg P jak zmieniam z R i tak samo jak chce zmienić z P na R tak jakby coś blokowało.

    Bardzo proszę o pomoc. Jak za mało informacji istotnej podałem to proszę pisać to do piszę

    Pozdrawiam
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez tomek.krakow ; 28-03-2015 o 10:48

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Sprawdź czy mechaniczne odblokowanie skrzyni jest na swoim miejscu. Od strony fotela kierowcy masz taką przesuwaną zaślepkę a pod nią właśnie awaryjne odblokowanie skrzyni.
    Pozdrawiam




  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 150km 2007r. Automat
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marqo Zobacz post
    Sprawdź czy mechaniczne odblokowanie skrzyni jest na swoim miejscu. Od strony fotela kierowcy masz taką przesuwaną zaślepkę a pod nią właśnie awaryjne odblokowanie skrzyni.

    jestem troche laikiem w tym i jak byś mógł mi pomóc i powiedział byś mi jak ma być to odblokowanie ?

    U mnie tak jest jak nie za bardzo widać to dodam lepsze zdjęcie.
    Ale teraz zauważyłem że jak pulsacyjnie naciskam przycisk do zmiany biegów tak kilka razy szybko to za któryms razem wchodzi bieg P leciutko i z P na R tak samo. Może to coś podpowie ?

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0409[1].jpg
Wyświetleń:	750
Rozmiar:	42.0 KB
ID:	161606  
    Ostatnio edytowane przez tomek.krakow ; 28-03-2015 o 12:24

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Ta gumowa końcówka nie powinna się blokować o wykładzinę. Poza tym może jeszcze na wykończeniu być czujnik naciśnięcia hamulca. Więcej o tym w temacie http://www.forum.alfaholicy.org/159_...i_qtronic.html
    Pozdrawiam




  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 150km 2007r. Automat
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marqo Zobacz post
    Ta gumowa końcówka nie powinna się blokować o wykładzinę. Poza tym może jeszcze na wykończeniu być czujnik naciśnięcia hamulca. Więcej o tym w temacie http://www.forum.alfaholicy.org/159_...i_qtronic.html


    Tak myślałem o tym czujniku własnie czytałem tamtego posta tylko że jak by był czujnik zepsuty to by w ogole sie nie dało zmienić biegu czy się myle ?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Może czujnik jest na wykończeniu i jego działanie jest losowe...

    Poza tym sprawdź jak działa to cięgno do ręcznego odblokowania, gdy naciskasz pedał hamulca każdorazowo powinno być słychać jak elektromagnes odblokowuje dźwignie.

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sblocco leva manuale(1) (1).JPG
Wyświetleń:	804
Rozmiar:	50.3 KB
ID:	161621  
    Pozdrawiam




  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    Z tego co piszesz, to możesz mieć zasyfiony przycisk na dźwigni. W którymś temacie o Qtronicu kolega wspominał podobne jak Twoje problemy i pomogło czyszczenie.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Saimonse
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    3-CITY
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16 V 2007 Q-T | eks : AR 147 16 V TS 88 kW 2006
    Postów
    104

    Domyślnie

    Hej. Podłączę się do tematu. U mnie z kolei wczoraj tak nagle powstał taki problem, że nie można przełączyć dźwigni w pozycję P. Wszystkie inne tryby zmieniają się płynnie. Czy miał ktoś może podobny problem ? Proszę o wszelkie wskazówki.
    Ostatnio edytowane przez Saimonse ; 10-10-2015 o 19:36

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar zientek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    głogów
    Auto
    159 19jtdm 150 KM Qtronic 2008 sportwagon
    Postów
    136

    Domyślnie

    Koledzy i Kolezanki! W przycisku na dzwigni jest taka rolka "prowadzaca" która lubi się odłamac i zablokować działanie tegoż przycisku (miałem to u siebie). Wystarczy rozebrać "gałkę" i po prostu wyrzucić blokujący element, a wszystko będzie smigac az miło (bez negatywnych skutków).
    Pozdrawiam.
    Krzysiek
    PS
    Dajcie znac czy pomogło!

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Saimonse
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    3-CITY
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16 V 2007 Q-T | eks : AR 147 16 V TS 88 kW 2006
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientek Zobacz post
    Koledzy i Kolezanki! W przycisku na dzwigni jest taka rolka "prowadzaca" która lubi się odłamac i zablokować działanie tegoż przycisku (miałem to u siebie). Wystarczy rozebrać "gałkę" i po prostu wyrzucić blokujący element, a wszystko będzie smigac az miło (bez negatywnych skutków).
    Pozdrawiam.
    Krzysiek
    PS
    Dajcie znac czy pomogło!
    U mnie przycisk dźwigni działa. Nie mogę tylko ustawić dźwigni w pozycji P (parkowanie). Zanim pojadę do warsztatu jutro myślałem, że ktoś coś podpowie ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 19:05
  2. kłopoty w wrzuceniem pierwszego biegu
    Utworzone przez alfawieslaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 12:56
  3. Problem w wrzuceniem drugiego biegu
    Utworzone przez manli w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 22:32
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 21:12
  5. problem z wrzuceniem biegu
    Utworzone przez daniel17c w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory