Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 99

Temat: ustawienie/regulacja lewarka 159

  1. #61
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    [MENTION=26049]gramian[/MENTION] - przecież wiadomo, że w giulietta będzie inaczej jak w 159. To nawet inna generacja samochodów. Bez sensu szukanie rozwiązania w zupełnie innej grupie. Powinieneś założyć temat w dziale z giuliettami. I tam szukać rozwiązania. U nas nawet jak ktoś będzie bardzo chciał pomóc, to nic nie zrobi, jak tylko poogląda Twoje zdjęcia i napisze -> faktycznie jest inaczej. Tyle to już sam zauważyłeś
    Może jest potrzebny jakiś "przyrząd" blokujący lewarek? A może producent zupełnie odszedł od takiej regulacji?
    Możemy jeszcze zgadywać, ale wszystko to ma mniej sensu niż zapytanie w odpowiednim dziale czy serwisie.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar Stefan9952
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA 159 2.4
    Postów
    103

    Domyślnie

    Hej mam takie pytanie , u mnie po regulacji niestety nic się nie polepszyło to oznacza że pozostała mi wymiana oleju w skrzyni ?

  3. #63
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefan9952 Zobacz post
    Hej mam takie pytanie , u mnie po regulacji niestety nic się nie polepszyło to oznacza że pozostała mi wymiana oleju w skrzyni ?
    U mnie regulacja pomogła na 2 tygodnie. W ubiegłym roku wymieniłem olej w skrzyni - efekt niewielki.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  4. #64
    Użytkownik Świeżak Avatar juro8191
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Wodzisław śląski
    Auto
    Alfa 159 1.9 150 ps
    Postów
    156

    Domyślnie

    Stefaan9952 i co rozwiązałeś problem z tym lewarkiem ? Ja mam podobnie ostatnio wymieniałem poduszkę ale z tego co wiem nie ustawili mi linek i dzwoniłem do chłopaka od skrzyń co się na forum ogłasza powiedział że to nie wina skrzyni biegów.

  5. #65
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    6

    Domyślnie

    Próbowałem dzisiaj zabrać się za regulację, niestety pękł mi ten plasitkowy zatrzask na sprężynie służący do zablokowanie lewarka zmiany biegów. W takiej sytuacji szukać tej części czy może rozwiązaniem jest zrobienie tego w 2 osoby gdzie jedna blokuje położenie lewarka? Bo rozumiem że jest to pozycja skrajnie na lewo.

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Brera
    Postów
    49

    Domyślnie

    Wymieniałem u siebie olej w skrzyni i regulowałem linki, poprawa w przekładaniu biegów była delikatna jednak nie idealna. Im niższa temperatura tym biegi chodziły ciężej, wchodziły z oporem - przód/tył, czasami był dziwny dźwięk z lewarka. Ostatecznie wymieniłem cięgno zmiany biegów i to rozwiązało problem. Biegi od tej pory wchodzą lekko i zmiana biegów jest przyjemna, nie ważne czy jest +20 stopni czy 0 tak jak teraz. Moim zdaniem regulacja wiele nie pomaga, jeżeli linki po iluś latach są już zużyte i haczą o pancerz. Taka linka kosztowała mnie 100zł. Wymiana linki były roboiona przy okazji innych napraw, ale generalnie mechanik musiał rozebrać tunel środkowy żeby odpiąć od wybieraka.

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Wczoraj sam sie zabrałem za regulacje i drugi raz na pewno bym nie demontował akumulatora i podstawki. Poprawa jest ale nieznaczna. Myślicie, że po dobraniu śruby o średnicy maksymalnie zbliżonej do otworu w wybiaraku efekt regulacji bedzie lepszy z racji bardziej zbliżonej współosiowości otworów czy chodzi jedynie o to by wybierak delikatnie podnieść do góry?

  8. #68
    Użytkownik Świeżak Avatar james666997
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM 136km 2011r
    Postów
    42

    Domyślnie

    Witam pajet Alfa 159 2.0 jtdm 2011r chciałem wyregulować linki i mam pewien problem jak zblokowac ta linke przy skrzyni bo umnie wyglada tak jak na foto Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	linka.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	64.3 KB
ID:	252736

  9. #69
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    alfa romeo 159 8v
    Postów
    20

    Domyślnie

    regulacja super łatwa. nawet w 8v nie musiałem nic ściągać (małe rączki). biegi co z wielkim oporem i haczeniem wchodziły,teraz jak w nowym samochodzie. Leciutko i precyzyjnie pozdrawiam

  10. #70
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 120, Panda II 1.1
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcf1337 Zobacz post
    Wymieniałem u siebie olej w skrzyni i regulowałem linki, poprawa w przekładaniu biegów była delikatna jednak nie idealna. Im niższa temperatura tym biegi chodziły ciężej, wchodziły z oporem - przód/tył, czasami był dziwny dźwięk z lewarka. Ostatecznie wymieniłem cięgno zmiany biegów i to rozwiązało problem. Biegi od tej pory wchodzą lekko i zmiana biegów jest przyjemna, nie ważne czy jest +20 stopni czy 0 tak jak teraz. Moim zdaniem regulacja wiele nie pomaga, jeżeli linki po iluś latach są już zużyte i haczą o pancerz. Taka linka kosztowała mnie 100zł. Wymiana linki były roboiona przy okazji innych napraw, ale generalnie mechanik musiał rozebrać tunel środkowy żeby odpiąć od wybieraka.
    Jaką linkę kupiłeś za 100 zł? Sam drut i przekładałeś resztę czy jakiś zamiennik pasuje do Alfy? Bo oryginalne linki cholernie drogie i w ogóle słabo dostępne.

Podobne wątki

  1. zestaw naprawczy lewarka do 156
    Utworzone przez cj.slaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2015, 21:22
  2. Cofanie lewarka
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-06-2012, 13:15
  3. korpus lewarka
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 20:18
  4. gałka lewarka ...
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory