Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Wał korbowy 3.2 jts

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar szkieletryby
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kobyla Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 3.2 JTS V6 Q4 Q-tronic High
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pannamysia Zobacz post
    Witam, szukam wału korbowego do silnika 3.2 jts. Czy gdziekolwiek, oprócz serwisu autoryzowanego gdzie zawołali ponad 9000 zł, dostanę taki wał? Gorąca prośba o informacje na ten temat.
    Daj znać jak się skończyła lub skończy twoja przygoda bo ja mam dokładnie ten sam problem i to pechowo od 29 kwietnia

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar szkieletryby
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kobyla Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 3.2 JTS V6 Q4 Q-tronic High
    Postów
    10

    Domyślnie

    Bardzo proszę napisz co z tym twoim silnikiem bo ja też nie wiem co dalej,jutro będą szlifować jak się uda to do przodu,jak nie to kanał,pozdrawiam

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2
    Postów
    42

    Domyślnie

    Czekam na wał korbowy od Cadillaca 3.6 z 2010. Wymieniam panewki i korbowody dwa. Na szczęście mam rozsądnego mechanika który stara sie dalej utrzymać to w kosztach do 5 tys. Jeśli chodzi o wał to trzeba przerabiać miejsce gdzie łączy sie z kołem pasowym albo kupić koło pasowe od cadillaca. Niestety wału do swojego silnika nie znalazłam. Ewentualnie cały silnik ale to rozwiazanie wybiorę może w przyszłości. Wał jest praktycznie ten sam poza tą jedną różnicą.
    Po remoncie pochwale sie jakie są efekty.

  4. #24
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA 159 3.2 JTS
    Postów
    22

    Domyślnie

    Ja mam do sprzedania cały dół silnika do 159 3.2 JTS. Sprawny, auto jeździło na nim. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na PW.

  5. #25
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    brera 3.2 jts 4x4
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieczen1 Zobacz post
    Ja mam do sprzedania cały dół silnika do 159 3.2 JTS. Sprawny, auto jeździło na nim. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na PW.
    czesc szukam wału albo słupka do mojej brery 3.2 jts. obrócona panewka silnik chodzi ale stuka, jeszcze nie rozebrałem czekam na termin u mechanika ale wstepnie sprawdził że jest duży ubytek, jaka cena za ten Twój silnik

    - - - Updated - - -

    hej myślę nad taką rzeźba jaką opisujesz, wymianę wału na ten z cadillaka. mam kilka pytań ponieważ jestem laikiem w temacie mam tylko ogarniętego mechanika który nie boi się wyzwań =) powiedz mi z jakiego modelu czy rocznika cadillaca kupić wał oraz co dokładnie trzeba przerobić z tym kołem pasowym. przy okazji zapytam gdzie kupowałeś panewki bo też mam z tym mały problem. Znajomy zasugerował napawanie mojego wału w jednej z firm reklamujących się w internecie i przywrócenie mojej częsci do nominału, co o tym myślisz masz jakieś doświadczenie w tym temacie czy również tak jak ja myślisz że to rozwiązanie na chwilę.
    - - - Updated - - -

    hej myślę nad taką rzeźba jaką opisujesz, wymianę wału na ten z cadillaka. mam kilka pytań ponieważ jestem laikiem w temacie mam tylko ogarniętego mechanika który nie boi się wyzwań =) powiedz mi z jakiego modelu czy rocznika cadillaca kupić wał oraz co dokładnie trzeba przerobić z tym kołem pasowym. przy okazji zapytam gdzie kupowałeś panewki bo też mam z tym mały problem. Znajomy zasugerował napawanie mojego wału w jednej z firm reklamujących się w internecie i przywrócenie mojej częsci do nominału, co o tym myślisz masz jakieś doświadczenie w tym temacie czy również tak jak ja myślisz że to rozwiązanie na chwilę.



  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2
    Postów
    42

    Domyślnie

    Rozwiązanie z Cadillac'iem podpowiedzieli mi na innym anglojęzycznym forum Alfy. Według nich nadają się tylko te części z aut do 2010 roku produkcji. Jest to silnik 3.6 od Cadillaca CTS SRX ( ten sam silnik był w Camaro ), który w USA jest dość popularny dzięki czemu można uzyskać rozsądną cenę. Wał korbowy jest prawie taki sam, przynajmniej jeżeli chodzi o jego najważniejsza część. Różni się połączeniem z kołem pasowym. Na jego końcu jest coś w rodzaju klucza ( wpisz sobie w google crankshaft key lub keyway to będziesz wiedział o co chodzi ). Ten klucz można przerobić aby pasował do koła pasowego od alfy lub kupić koło pasowe od Cadillaca. Co do drugiego rozwiązania to jeszcze mechanik nie sprawdzał, czekam na koło pasowe.

    Niestety w Polsce wału do alfy nie było za rozsądną cenę. Nie jest to więc taka rzeźba jak się okazuje. Silnik 3.6 ma większą średnicę tłoków. Panewki również z USA, główne i korbowodowe za 180 $. Nowe oczywiście.

    Jeśli chodzi o użytkownika który oferował silnik pieczeń7, to silnik został sprzedany.
    Ostatnio edytowane przez pannamysia ; 27-05-2015 o 00:55

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar szkieletryby
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kobyla Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 3.2 JTS V6 Q4 Q-tronic High
    Postów
    10

    Domyślnie

    No ja kupilem ten dól,autko już jeżdzi,pozdrawiam i życzę jak najszybszego spotkania na trasie

  8. #28
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    brera 3.2 jts 4x4
    Postów
    2

    Domyślnie

    witaj dziękuje za cenne rady, mam pytane czy mógłbym prosić Cię o nr tel chciałem jeszcze zapytać o kilka rzeczy a nie mam czasu często wchodzić na neta.

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2
    Postów
    42

    Domyślnie

    Walka z moim silnikiem zakończona już jakiś czas temu. Udało mi się zamknąć w 7 tyś. z naprawą. Jak dotychczas silnik sprawuje się idealnie. Gdyby ktoś chciał podjąć się naprawy w taki sposób to musi pamiętać, że koło pasowe musi być od Camaro, jest węższe od tego z Cadillaca o dwa paski dzieki czemu pasuje do paska od Alfy. Pozostałe części poza tłokami mogą być od 3.6 v6 z Camaro lub Cadillaca.
    Piszę dopiero teraz, bo teraz mam pewność, ze jest to dobry sposób.
    P.s wał i panewki od Cadillaca podobno trwalsze od Alfy

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To może by tak profilaktycznie ten wał wymieniać...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. wał korbowy 1,8 a 1,6
    Utworzone przez pitiaaa w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 14:44
  2. [164] wał korbowy
    Utworzone przez kolos75 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 19:56
  3. wał korbowy 1.8 16v ts
    Utworzone przez hepu w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 12:50
  4. Wał korbowy
    Utworzone przez vandall4x4 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2006, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory