Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Temat: Stacyjka nie zawsze widzi kluczyk

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Verdorn Zobacz post
    Później pomyślałem, że może mam słabą baterię w pilocie i wziąłem drugi (nie używany).
    ZTCP to bateria w pilocie nie ma najmniejszego znaczenia (zasila tylko pilota).

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Jedyne co ostatnio zrobilem to regeneracja rozrusznika. Ale problem z niewidocznym kluczykiem znikl wczesniej.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Odświeżę temat...
    A czy przy odpalaniu\gaszeniu silnika dochodzi do was, ze stacyjki, dzwiek przelanczania przekaznika?
    Tutaj jest wideo z odpalania i gaszenia: https://onedrive.live.com/?id=33E487...E4871E8D80A2E4 Ewidentnie slychac jakby przekaznik sie przelanczal. To normalne?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    primera p12
    Postów
    52

    Domyślnie

    U mnie ten dźwięk nie występuje. Ale... Od pewnego czasu (3-4 tygodnie) nie mam problemu. Może nie uwierzycie, ale w pewnym momencie spostrzegłem, że gdy wkładam kluczyk do stacyjki przyciskami zwróconymi w prawą stronę, zawsze jest OK.
    No więc od tamtej pory tylko tak wkładam kluczyk.
    Nie próbowałem celowo włożyć go odwrotnie i sprawdzić czy nie zadziała.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Nissan Almera 2.2 Di '00; Alfa Romeo 159 TBI '10
    Postów
    100

    Domyślnie

    Może na zasadzie wkładam odwrotnie odległość się zwiększa i nie działa. W ogóle elektronika w Alfie to ciekawa sprawa. Jednego dnia dostaję komunikat że światło pozycyjne padło (faktycznie nie świeci). A następnego wszystko jest ok...Miałem już tak ze 3 razy.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Odświeżę temat.
    Czy udało się komuś rozwiązać ten problem?
    U mnie jak na razie kilka razy się zdarzyło, że musialem włożyć i wyciągnąć kluczyk, nie wiem czym to jest spowodowane :/. Przeczyscilem wnękę na kluczyk i na razie ok, ale zobaczymy na jak długo

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam, problem nadal występuje, ale najczęściej po dłuższym postoju.
    Gdy silnik ostygnie, szczególnie rano, za pierwszym włożeniem kluczyka do stacyjki nie zapalają się kontrolki, dopiero kolejnym razem przynosi spodziewany efekt.
    Mi to osobiście nie przeszkadza, tylko są inni użytkownicy samochodu, którzy mogą próbować odpalić auto bez reakcji kontrolek (tzn. grzania świec itd.) co nie jest zdrowe dla silnika i aku (ostatnio zapomniałem o tym uprzedzić i rano, co prawda odpaliło, ale dłużej kręcił ). Udało się to komuś jakoś rozwiązać??

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    Witam
    Zauwazylem dziwne zachowanie stacyjki. Czasami, nie zawsze, po wlozeniu kluczyka do stacyjki samochod nie reaguje. Nie zaswiecaja sie zadne kontrolki, jakby wogole nie zalaczylo sie zasilanie. Jak wyjme i wsadze kluczyk ponownie wszystko wraca do normy. Komputer nie pokazuje zadnych bledow ze stacyjki.
    Co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy?
    Ja miałem w zeszłym roku identyczny problem. Czasami po włożeniu kluczyka nic się nie działo, nie zapalały się kontrolki - kompletnie nic. Nawet po kilku razach nic się nie działo dopiero np. po południu lub na drugi dzień. Musiałem niestety kupić używaną stacyjkę, potem obie były wysyłane razem z kluczykami do Tych do Fiata i były przekodowywane. Mechanik włożył nową stacyjkę i od tamtej pory żadnych problemów.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk Pyrka Zobacz post
    Ja miałem w zeszłym roku identyczny problem. Czasami po włożeniu kluczyka nic się nie działo, nie zapalały się kontrolki - kompletnie nic. Nawet po kilku razach nic się nie działo dopiero np. po południu lub na drugi dzień. Musiałem niestety kupić używaną stacyjkę, potem obie były wysyłane razem z kluczykami do Tych do Fiata i były przekodowywane. Mechanik włożył nową stacyjkę i od tamtej pory żadnych problemów.
    No to widzę, że może to być grubsza sprawa :/. Gdy problem będzie się pojawiał częściej będę musiał zatem postąpić podobnie. Dziwne, bo auto w miarę świeże tzn. 2010 i przebieg 130000km (Polski Salon i serwis), ale widzę, że nie ma to znaczenia przy takowych usterkach

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalOZ Zobacz post
    No to widzę, że może to być grubsza sprawa :/. Gdy problem będzie się pojawiał częściej będę musiał zatem postąpić podobnie. Dziwne, bo auto w miarę świeże tzn. 2010 i przebieg 130000km (Polski Salon i serwis), ale widzę, że nie ma to znaczenia przy takowych usterkach
    Pamiętam rozmowę ze swoim mechanikiem (robiłem to w czerwcu 2017 roku), nie ma to znaczenia jaki przebieg ma auto, jest to jakaś wada stacyjek, nie potrafię Ci napisać jaka. (Najważniejsze, to się tyczy sytuacji, gdzie nie ma komendy na wyświetlaczu "key not recognized" czy coś w tym stylu, bo to jest zupełnie inny przypadek). Kupiłem swoją tbi sprowadzoną z Holandii już z tym problemem i od razu musiałem się z nim uporać, finansowo nie było tragedii, za używaną stacyjkę dałem coś w granicach 120 pln na allegro + koszty przekodowania + kurierzy + robocizna, w domu po pracy mogę sprawdzić w papierach dokładnie i napisać ile to kosztowało.

Podobne wątki

  1. Stacyjka + kolumna + kluczyk + klamki + immo AR 156 TS
    Utworzone przez DRACUS666 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 21:11
  2. [156]Jak Wam się widzi ta Alfa
    Utworzone przez SEBEK w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 11:20
  3. Jak Wam się widzi ta Alfa
    Utworzone przez SEBEK w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory