Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Temat: Stacyjka nie zawsze widzi kluczyk

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk Pyrka Zobacz post
    Pamiętam rozmowę ze swoim mechanikiem (robiłem to w czerwcu 2017 roku), nie ma to znaczenia jaki przebieg ma auto, jest to jakaś wada stacyjek, nie potrafię Ci napisać jaka. (Najważniejsze, to się tyczy sytuacji, gdzie nie ma komendy na wyświetlaczu "key not recognized" czy coś w tym stylu, bo to jest zupełnie inny przypadek). Kupiłem swoją tbi sprowadzoną z Holandii już z tym problemem i od razu musiałem się z nim uporać, finansowo nie było tragedii, za używaną stacyjkę dałem coś w granicach 120 pln na allegro + koszty przekodowania + kurierzy + robocizna, w domu po pracy mogę sprawdzić w papierach dokładnie i napisać ile to kosztowało.
    Tylko problem może wyskoczyć, jeśli z używaną będzie podobnie :/, ciekawe czy da radę naprawić obecną, niestety w okolicy nie mam godnego polecenia elektronechanika, a komunikat key not recognizet się nie pojawia, błędów również żadnych nie ma

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichalOZ Zobacz post
    Tylko problem może wyskoczyć, jeśli z używaną będzie podobnie :/, ciekawe czy da radę naprawić obecną, niestety w okolicy nie mam godnego polecenia elektronechanika, a komunikat key not recognizet się nie pojawia, błędów również żadnych nie ma
    Ja zaryzykowałem mimo, że dostałem od sprzedającego gwarancję działania tej stacyjki. Koszt nowej stacyjki przekraczał 1500 zł. U mnie było tak, że nie miałem gdzie tej zepsutej naprawić, pozostało mi wymiana na inna używaną. Ja również nie miałem komunikatu ani błędów na konsoli, kompletnie nic. Dopiero po podpięciu u mechanika auta pod kompa, pokazał błąd komunikacji samochodu z kluczykiem, po czym mechanik powiedział, że na 90% to stacyjka ale może też coś innego być, nigdy takiego przypadku nie miał. Jak widać po 12 tys kilometrów jest u mnie wszystko OK.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Za wczesnie pochwalilem sie zniknieciem problemu... Zrobilo sie zimniej i problem powrocil.
    Sytuacja sie powtarza, zwlaszcza jak samochod postoi cala noc. Panowie, a jak juz stacyjka wam rozpozna kluczyk to czy macie jakis problem z odpalaniem silnika na zimno? Czy silnik startuje wam gladko, bez szarpniecia, bez puszczenia dymu?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    Za wczesnie pochwalilem sie zniknieciem problemu... Zrobilo sie zimniej i problem powrocil.
    Sytuacja sie powtarza, zwlaszcza jak samochod postoi cala noc. Panowie, a jak juz stacyjka wam rozpozna kluczyk to czy macie jakis problem z odpalaniem silnika na zimno? Czy silnik startuje wam gladko, bez szarpniecia, bez puszczenia dymu?
    Kiedy miałem ten problem, to w momencie rozpoznania kluczyka i odpalenia auta było u mnie wszystko OK, żadnych innych problemów.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk Pyrka Zobacz post
    Kiedy miałem ten problem, to w momencie rozpoznania kluczyka i odpalenia auta było u mnie wszystko OK, żadnych innych problemów.
    Ja podobnie, nie zawsze się to powtarza, ale czasem muszę wyłożyć i włożyć kluczyk, wtedy normalnie się zapalają kontrolki, zawsze wystarczy drugie włożenie kluczyka, ale odpala normalnie.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Mam identycznie przy niższych temperaturach. Po drugim włożeniu kluczyka alfa normalnie odpala jednak zostaje błąd i świeci kierownica tam gdzie jest śnieżynka, co ciekawe kierownica znika po 3 włożeniu kluczyka i wtedy juz jest wszystko ok dopóki sie wszystko nie wychłodzi. Cale lato spokój przychodzi zima i powraca. Nie mam pojęcia co to może być :/

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 120KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Proponuję przesmarować blokadę kierownicy. Możliwe że smar przy niskiej temperaturze gęstnieje i za którymś razem włożenie kluczyka wyciąga blokadę.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    61

    Domyślnie

    Hm no może i tak byc bo nie raz widzę po drugim włożeniu kluczyka ze szarpnie delikatnie kierownicą. Kolego Sel jaki środek byś polecił i czy trzeba wyciągnąć tą blokadę czy może jakoś da się dojść bez rozbierania żeby tylko przesmarować? Niestety pogoda póki co nie sprzyja na rozbieranie plastików

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 120KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Niestety musisz zdemontować plastiki kolumny kierownicy (wkręty) i zdemontować, rozebrać moduł blokady.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Panowie, problem jest elektroniczny, dotyczy jednego elementu na płytce sterującej, który przy niskich temperaturach gubi napięcie, trzeba go wymienić i po problemie. Jeżeli przy pierwszym włożeniu kluczyka wyskakuje komunikat vehicle protection system not available , następnie wyciągacie i wkładacie ponownie kluczyk i już jest Ok. no to typowy objaw tego problemu. Po wymianie nic nie trzeba programować.
    Mogę pomóc w temacie, pisać na priv.

Podobne wątki

  1. Stacyjka + kolumna + kluczyk + klamki + immo AR 156 TS
    Utworzone przez DRACUS666 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 21:11
  2. [156]Jak Wam się widzi ta Alfa
    Utworzone przez SEBEK w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 11:20
  3. Jak Wam się widzi ta Alfa
    Utworzone przez SEBEK w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory