Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59

Temat: Stacyjka nie zawsze widzi kluczyk

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Panowie, problem jest elektroniczny, dotyczy jednego elementu na płytce sterującej, który przy niskich temperaturach gubi napięcie, trzeba go wymienić i po problemie. Jeżeli przy pierwszym włożeniu kluczyka wyskakuje komunikat vehicle protection system not available , następnie wyciągacie i wkładacie ponownie kluczyk i już jest Ok. no to typowy objaw tego problemu. Po wymianie nic nie trzeba programować.
    Mogę pomóc w temacie, pisać na priv.
    Tylko problem często jest taki, że nie ukazuje się żaden komunikat, ani błędy, tylko po prostu za drugim włożeniem kluczyka po dłuższym postoju zapalają się dopiero kontrolki, chyba że to ten sam problem, dodam, że auto po lifcie, jeśli to ma znaczenie.
    Obawiam się tylko tego, że kiedyś w podróży (odpukac) może następnego dnia nie zagadać :/

  2. #32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar macalt
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Od kilku dni mam to samo. Nie ma żadnych błędów i kluczyk reaguje dopiero za drugim razem. Odpala normalnie. Jutro sprawdzę drugi kluczyk chociaż wątpię czy coś to da....Czy poradziliście sobie już z tym problemem? Zmiana stacyjki i przekodowanie czy płytka sterująca? :/

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał macalt Zobacz post
    Od kilku dni mam to samo. Nie ma żadnych błędów i kluczyk reaguje dopiero za drugim razem. Odpala normalnie. Jutro sprawdzę drugi kluczyk chociaż wątpię czy coś to da....Czy poradziliście sobie już z tym problemem? Zmiana stacyjki i przekodowanie czy płytka sterująca? :/
    Kolejna sprawa, sprawdźcie aku, bo moja jak jest ciepla, odpala od strzała, może w tym tkwi problem, u mnie po postoju aku ma napiecie 12,19, podladuje i dam znac czy coś pomoglo

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Problem da się rozwiązać. Wiedza, schemat, oscyloskop, mikroskop, stacja lutownicza, problem robi jeden element na płytce sterowniczej, reaguje niestety na temperaturę, trzeba go wylutować i w jego miejsce wlutować nowy. Nie trzeba po tym programować stacyjki ani blokady. Smarowanie , podładowanie aku, styk pod pedałem sprzęgła , spraye styk-kontakt, wymiany kluczyków, baterii, nic nie da bo to nie przyczyny problemu. Mi to zrobił ogarnięty automatyk i problem zażegnany.

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Problem da się rozwiązać. Wiedza, schemat, oscyloskop, mikroskop, stacja lutownicza, problem robi jeden element na płytce sterowniczej, reaguje niestety na temperaturę, trzeba go wylutować i w jego miejsce wlutować nowy. Nie trzeba po tym programować stacyjki ani blokady. Smarowanie , podładowanie aku, styk pod pedałem sprzęgła , spraye styk-kontakt, wymiany kluczyków, baterii, nic nie da bo to nie przyczyny problemu. Mi to zrobił ogarnięty automatyk i problem zażegnany.
    To może zdradzisz co to za element , masz może ten wylutowany .

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    Alfa 166 2,4 jtd
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam ,kolego a gdy nic się nie wyświetla lecz nic nie ma na zegarach.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Jeżeli włożysz kluczyk i nic się nie dzieje, naciśnij jednorazowo przycisk start. Powinna uruchomić się cała procedura tak jak po włożeniu kluczyka 2 raz tylko nie trzeba wyciągać.

  8. #38
    Użytkownik Ogier Avatar rozyk
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm 210 KM
    Postów
    156

    Domyślnie

    Czy ten problem może grozi brakiem możliwości odpalenia auta jak tak będzie dalej?

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    dołączam się do prośby co trzeba wymienić w stacyjce po od pewnego czasu też musiałem dwa razy wkładać kluczyk A przed chwilą przestał działać centralny z pilota mimo ze dzisiaj otwierałem i zamykalem tak auto z 10 razy A teraz wogole nie reaguje na pilot !!

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    dołączam się do prośby co trzeba wymienić w stacyjce po od pewnego czasu też musiałem dwa razy wkładać kluczyk A przed chwilą przestał działać centralny z pilota mimo ze dzisiaj otwierałem i zamykalem tak auto z 10 razy A teraz wogole nie reaguje na pilot !!
    A wymieniles baterie w pilocie?

Podobne wątki

  1. Stacyjka + kolumna + kluczyk + klamki + immo AR 156 TS
    Utworzone przez DRACUS666 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 21:11
  2. [156]Jak Wam się widzi ta Alfa
    Utworzone przez SEBEK w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 11:20
  3. Jak Wam się widzi ta Alfa
    Utworzone przez SEBEK w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory