Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Potwierdzone przypadki ofert sprzedaży 159-tek z cofniętym licznikiem

  1. #1
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Angry Potwierdzone przypadki ofert sprzedaży 159-tek z cofniętym licznikiem

    Witam. Od kilku(nastu) dni noszę się z zamiarem kupna AR 159 2.4 JTDM 210KM (najlepiej wersji TI) po przekopaniu allegro i otomoto wybrałem jeden egzemplarz u handlarza niedaleko Ostrowa Wlkp. Dzień wolny w pracy, znajomy który wie gdzie zaglądnąć żeby nie wleźć na minę i w drogę (jedyne 250km)...
    Po dotarciu na miejsce JEST, czarna piękność na 19" felgach. Przebieg w ogłoszeniu 161 tys i bezwypadkowa. Sprzedawca przez telefon oczywiście zapewniał ze wszystko jest jak w opisie czyli oryginalny lakier zmierzony przez niego, przebieg na 10000000% pewny, możliwość inspekcji w ASO itd... Pierwsze co miernik grubości lakieru - lewa strona OK wszędzie okolo 150 um... prawa strona gorzej od 250 do 350 um i brak zgrzewów pod klapą bagażnika na łączeniu tylnego błotnika. Później było jeszcze gorzej... Otwieramy maskę i w oczy od razu kłują ślady maskowania rdzy na przednim pasie i rdzawe wykwity na dolnej belce, brak osłony termicznej na turbinie i pogięte, skorodowane aluminiowe przewody. Odpalam silnik i kolejna przykra niespodzianka - szarpanie i falowanie obrotów przez jakieś 10 - 15 sekund oraz nieprzyjemny zapach niedopalonej ropy z wydechu. Książka serwisowa zakończona na przebiegu 93 tys km w 2010r. i kolejna niespodzianka - brak jednej kartki ze stronami 29 i 30. Ktoś jednak bardzo solidnie przycisnął długopis wpisują przebieg na stronie 30 i widzę pięknie odbite 246 tys km w 2014r. FES tylko potwierdził to wszystko... przebieg na odo 254 tys km i jakieś błędy w układzie klimatyzacji.
    LINK do ogłoszenia: KLIK
    Jeśli ktoś zna podobne przypadki niech się wpisuje :-) może chętni do zakupu 159-tek (lub innych modeli) zaoszczędzą sporo czasu, nerwów i zbędnie przejechanych kilometrów.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    takie autko w dobrej kondycji kosztuje u niemca od 9tys euro wzwyż, pomyśl dlaczego u nas masz w tej cenie? promocja? nie sądze
    Ostatnio edytowane przez flash1pl ; 23-04-2015 o 20:41

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    za ta cenę niczego innego na miejscu bym sie nie spodziewał. W tej cenie to 1.9 jtdm w okolicach 200 tys km z okolic 2007 roku. A nie 2.4 w Ti

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    wiedziałeś gdzie szukać.... kiedy kupowałem GTV facet się dziwił, że jadę po auto 250km. kiedy mu powiedziałem skąd jadę (okolice Ostrowa) to przestał się dziwić. jak kupowałem 159 to najpierw sprawdziłem ile podobne kosztują na mobile. i w podobnej cenie szukałem u nas. oczywiście gwarancją pewności to nie jest ale trafiłem dobrze.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    A ja pochwalę autora. BRAVO.... Leśnik dobra robota.. Nie chodzi o to kto co pisze można wierzyć można nie wierzyć, ale do puki ktoś nie sprawdzi i rzeczowo nie opisze, to tylko gdybanie, wielkie uznanie za dociekliwość.
    Wogóle to proponowałbym zrobić dział lub ogólną opcje w której forumowicze proszę innych, chętnych o sprawdzenie auta w miejscu zamieszkania. Ja jestem z Wawy a interesujące mnie auto stoi w Gdyni można poprosić forumowicza z Gdyni o pomoc. Zawsze an privie mogą umówić się na jakąś gratyfikację

  6. #6
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Może i cudów się nie spodziewałem po tym aucie, ale napewno nie aż takiej różnicy w stanie faktycznym a ogłoszeniem. Wiem że "handlarzy" mamy bardzo uzdolnionych (jednocześnie nie twierdzę że nie ma uczciwych) ale ile można? Chyba się nie pomylę jeśli powiem, że jeśli ktoś szuka właśnie tej konkretnej wersji to do zakupu dobrze się przygotuje i będzie chciał przetrzepać to auto wzdłuż i wszerz. Moim zdaniem ów sprzedawca wyszedł by na tym lepiej gdyby chociaż powiedział, że coś tam jednak było malowane i przede wszystkim nie stuknął przebiegu o 100 tys km... ale to tylko moje zdanie

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar skipas
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Rawicz (okolice)/Grodzisk Wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V GRIGIO STROMBOLI 2007r/Peugeot 308 SW 1.6HDI 2010r
    Postów
    238

    Domyślnie

    Ostatnio oglądałem w Niemczech 156 TI w pięknym czerwonym kolorze za 8tys euro, ładna cena co

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesnik201 Zobacz post
    Może i cudów się nie spodziewałem po tym aucie, ale napewno nie aż takiej różnicy w stanie faktycznym a ogłoszeniem. Wiem że "handlarzy" mamy bardzo uzdolnionych (jednocześnie nie twierdzę że nie ma uczciwych) ale ile można? Chyba się nie pomylę jeśli powiem, że jeśli ktoś szuka właśnie tej konkretnej wersji to do zakupu dobrze się przygotuje i będzie chciał przetrzepać to auto wzdłuż i wszerz. Moim zdaniem ów sprzedawca wyszedł by na tym lepiej gdyby chociaż powiedział, że coś tam jednak było malowane i przede wszystkim nie stuknął przebiegu o 100 tys km... ale to tylko moje zdanie
    jak juz ktos wyzej napisał (kol. pampik), sama cena powinna ci dac do myslenia i to bardzo duzo do myslenia

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR
    Postów
    20

    Domyślnie

    Panowie odwracacie kota ogonem. Może i cena niska jak na te autko, co nie zmienia faktu, że bajkopisarzy trzeba tępić. Proponuje poinformować sprzedawcę, że przebieg samochodu jest kręcony dać to informację do wiadomości odpowiedniej jednostce policji wraz ze skanami dokumentów potwierdzających rzeczywisty przebieg i sprawdzić czy ogłoszenie zostanie zaktualizowane. Jeżeli nie, prawo zostanie złamane i na to są już paragrafy.

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 159 tbi
    Postów
    168

    Domyślnie

    Fakt, oszukiwanie kupującego jest karygodne, ale niestety trzeba przyznać, że trochę zmusza do tego handlarzy rynek. Niestety, ludzie śa naiwni, i zepsuci przez rynek, na którym jest bardzo dużo ofert w zaskakująco niskich cenach. Szukają samochodów za kilka, kilkanascie tysiecy i obrażają się, że jakiś element był malowany. Każdy kto miał przyjemność sprzedawać samochód chyba się spotkał z tym zjawiskiem. Dla jasności nie jestem handlarzem.

Podobne wątki

  1. AR 1.6TS Cuda niewidy i inne przypadki. Przepływomierz?
    Utworzone przez SoJeR147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 22:16
  2. [147] 1.9 JTD kilka ofert
    Utworzone przez chudas w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 20:27
  3. szukam alfy 156 (kilka ofert ze ślaska)
    Utworzone przez majkel09 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory