Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: DPF objawy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaaaal6
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Afla Romeo 159
    Postów
    62

    Domyślnie DPF objawy

    Witam,

    skąd wiadomo, że DPF jest do wymiany? Czy powinna świecić się jakaś kontrolka?

    Jakie mogą być objawy w naszych Alfach?

    Silnik 1.9 8v

    Pozdro

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    U mnie wypalał sie co max 300 km na postoju auto sie dusiło obroty spadaly do min 600rpm jak sie wypalał było słychac buczenie jakbym jechał ciężarowym autem. Jeśli masz podobne objawy to najlepiej go usuń i wykastruj programowo. Jesli sie wypala co 700-1000km to jest wszystko OK. teraz mam.spokój ducha i umysłu

    Kontrolka sie zaswieci jesli bedzie juz tak zapchany ze nie da sie sam w sobie wypalic.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamorado Zobacz post
    U mnie wypalał sie co max 300 km na postoju auto sie dusiło obroty spadaly do min 600rpm jak sie wypalał było słychac buczenie jakbym jechał ciężarowym autem. Jeśli masz podobne objawy to najlepiej go usuń i wykastruj programowo. Jesli sie wypala co 700-1000km to jest wszystko OK. teraz mam.spokój ducha i umysłu

    Kontrolka sie zaswieci jesli bedzie juz tak zapchany ze nie da sie sam w sobie wypalic.
    To miałeś dziwne objawy - widocznie olewałeś wczęśniejsze wypalania. Jesli auto jeździ po miescie to potrafi wypalać po 300-350 km. Ale w moim przypadku jeśli to sie działo na postoju to obroty się podnoszą słychac dźwięk rurowy trwa to około 10 minut poczym obroty wracaja na miejsce i po sprawie.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    To miałeś dziwne objawy - widocznie olewałeś wczęśniejsze wypalania. Jesli auto jeździ po miescie to potrafi wypalać po 300-350 km. Ale w moim przypadku jeśli to sie działo na postoju to obroty się podnoszą słychac dźwięk rurowy trwa to około 10 minut poczym obroty wracaja na miejsce i po sprawie.
    Nic nie olewałem, kupiłem auto z takim dpfem a trasy robilem po 70km a wypalał sie co 300km, wiec już jego koniec był bliski, tak czy siak tak mialem go usunąć wczesniej czy pozniej, a wyszło ze usunąłem go wczesniej niz przypuszczałem Do tego poszła mapa i EGR i jest gitara

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamorado Zobacz post
    Nic nie olewałem, kupiłem auto z takim dpfem a trasy robilem po 70km a wypalał sie co 300km, wiec już jego koniec był bliski, tak czy siak tak mialem go usunąć wczesniej czy pozniej, a wyszło ze usunąłem go wczesniej niz przypuszczałem Do tego poszła mapa i EGR i jest gitara
    Ja sobie odpuszczę ta przyjemnośc tak z DPF-em jak i EGR - mnie nie przeszkadza. Nie jeżddżę jak dziadek więc wszystko gra

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaaaal6
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Afla Romeo 159
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ja wiem kiedy się wypala i jakie są objawy wypalania. Mi wypalało właśnie co jakieś 800 km. Chodzi mi tylko i wyłącznie o objawy już zapchanego całkowicie DPFa. Czyli powinna być kontrolka. Ok. Dzięki

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaaaal6 Zobacz post
    Ja wiem kiedy się wypala i jakie są objawy wypalania. Mi wypalało właśnie co jakieś 800 km. Chodzi mi tylko i wyłącznie o objawy już zapchanego całkowicie DPFa. Czyli powinna być kontrolka. Ok. Dzięki

    Tak jak kolega napisał zapali się ale juz po fakcie wtedy trzeba go czyścić w spsób wymuszony ( programowy) w serwisie, bądź jeśli się da - wypad na trasę trzeci bieg i jazda.
    Ale generalnie należy zwracać uwagę przy gaszeniu auta na postoju czy nie podnoszą się obroty a w niektórych przypadkach czy nie podnosi się wskazówka turbiny. Jeśli się zauważy takie objawy ja.w to trzeba poczekać ok 10 minut aż zakończy proces i wszystko wróci do normy.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar grab
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    wlkp
    Auto
    alfa 159
    Postów
    49

    Domyślnie

    witam, pytanie mam czy warto usuwac dpf i egr? 1.9 8v
    Czasem tez mam problem z odpaleniem, dlugo kreci, moze to swiecie:/

Podobne wątki

  1. [159] Czy to objawy dwumasy?
    Utworzone przez werter81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 19:50
  2. 2.5 v6 Dziwne Objawy
    Utworzone przez displaymode w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 21:08
  3. Podejrzane objawy ?
    Utworzone przez Juro w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 14:21
  4. 156 2.4 jtd dziwne objawy....
    Utworzone przez gotlibus w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 22:46
  5. Objawy Sprzęgła
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 11:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory