Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Silniczki klap nawiewu - pytanie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Mazda 2 SkyEnergy '19
    Postów
    221

    Domyślnie Silniczki klap nawiewu - pytanie

    Witam !

    Podczas jazdy zauważyłem brak możliwości włączenia nawiewu na nogi kierowcy - wiem, pierdoła, ale czeka mnie wyjazd wakacyjny wiec chciałbym aby klima działała mi dobrze - mam dwustrefową.

    Podłączałem FES-a - przy testowaniu sterowania klap obydwa lewy i prawy niby działały ok, błąd miałm tylko przy lewym tym od mieszalnika - pierwsza pozycja na liście testów - ten kończył się nie powodzeniem - czy dobrze myślę że to jest ten górny silniczek z lewej strony modułu nagrzewnicy ( Bo ten dolny lewy to jest trrzcią pozycja na liście testów ? )?

    Sam moduł też testowałem i niby ok tylko test diód kończył się niepowodzeniem ( ale podczas niego zaświecały się wszystkie i gasły, nawet ta od przycisku lewego dolnego nawiewu, która teraz nie świeci przy naciskaniu - co jest chyba logiczne skoro nawiem na nogi nie działa .

    Chciałem zobaczyć na eperze jaki nr mają lewe silniczki ale coś mi nie działa mój link - silniczki mają dwa nr 52408227/00 i 52407578/03 i nie wiem jaki mam kupić na lewą stronę.

    Chyba, że to nie on...

    Prosżę o jakieś sugestie

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    ten dolny lewy z ramieniem jest chyba od sterowania klapami mieszalnika. Nie sugeruj się numerami na silniczkach bo pomimo że są takie same to mogą być inaczej zaprogramowane i nie będą działać właściwie. Ale masz spore szanse trafienia na właściwy - a najlepiej jakbyś zdobył jeszcze nie zdemontowany z nagrzewnicy
    Ostatnio edytowane przez Kali_33 ; 12-05-2015 o 20:21

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Mazda 2 SkyEnergy '19
    Postów
    221

    Domyślnie

    No właśnie - ja wiem,że sa inne - lewe nie będą działałać dobrze na prawej stronie i vice versa.
    Tylko nie potrafię w eperze znaleźć nagrzewnicy w "czesciach" jest tylko jako moduł.




    Dlatego szukam nr serwomotorków aby wiedzieć jakie nr mają lewe a jaki prawe.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	naread.exe.png
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	13.4 KB
ID:	166281  
    Ostatnio edytowane przez variatore ; 13-05-2015 o 08:28

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    I jak znalazłeś, jaki numer ma silnik do sterowania klapami nawiewu po lewej stronie? W poniedziałek alfa idzie do mechanika, żeby wyeliminować m.in. ten problem i nie wiem który silniczek kupić.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Silniczek sterowania klapami nawiewu, to będzie nr 3 na tym rysunku? Jeśli tak, to jego numer 52408227/00
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nagrzewnica.png
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	177.3 KB
ID:	194545Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eper.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	79.1 KB
ID:	194544
    Chyba, że to nr 1, ale tu jest napisane, że reguluje on temperaturę.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Numer 1 jest od sterowania ciepło/zimno z lewej strony ?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jts
    Postów
    14

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Mam taki sam problem jak kolega z pierwszego postu, otóż jak bym nie ustawił nawiewu na panelu klimy (klimatyzacja dwu strefowa) powietrze leci tylko na szybę, oraz na tylną kanapę. W FES test Nastawnik Mieszalnika Lewy kończy się niepowodzeniem. Reszta jest ok. Rozebrałem prawą część deski rozdzielczej, i tam odnalazłem trzy silniki. I odziwo po przyłożeniu dłoni czuć że wszystkie pracują. Czyli po prawej stronie powinna być możliwość sterowania nawiewem. Chyba że obydwa silniki od klap są po lewej stronie. Czy ktoś zlokalizował który silnik konkretnie służy do sterowania klapami?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    http://eper.fiatklubpolska.pl/emaps?...951&height=896
    Kierunkiem nawiewu sterują silniczki nr 3 (strona pasażera) i 4 (strona kierowcy). Silniczki z rysunku w moim poprzednim poście służą do ustawiania temperatury i jeden bodajże do zamykania obiegu zewnętrznego.

    U mnie ostatecznie okazało się, że silniczki były ok, ale porwaną miałem przysłonę nawiewu.
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...daniela-5.html

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    AR 159
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dopadła mnie awaria silniczka, a mianowicie nie mam nadmuchu po stronie pasażera, zauważyłem że nie dmucha tuba-kratka z prawej (te ułożone na środku lewa i środkowa dmucha jak należy) i ostatnia z prawej, w desce koło głośnika z prawej strony jest ok, centralna kratka na desce dmucha tylko z lewej z prawej brak. Sprawdziłem silniczek nr 3 ale on jest odpowiedzialny tylko za obieg zewnętrzny/wewnętrzny (podłączyłem kostek i silniczek poruszał się tylko jak wł wył obieg, gdy ustawiałem na panelu sterowania klimą góra środek doł nie poruszał się. Miał ktoś podobną sytuację?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Spróbuj wyłączyć w ogóle klimę i nawiew (OFF) i włącz ponownie po 30 sekundach.
    Ewentualnie powtórz tą procedurę. Mi tak pomaga i wtedy dmucha ten po prawej. Nie kumam o co chodzi. Może się przywiesza.

Podobne wątki

  1. [159] Nie działa pokrętło od regulacji klap nawiewu
    Utworzone przez nirou w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 16:44
  2. Pytanie odnośnie nawiewu
    Utworzone przez Revio w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 13:34
  3. Dziwne dźwięki z kabiny , silniczki nawiewu ?
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 14:48
  4. Silniczki reflektorów
    Utworzone przez mateuszszar w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory