Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Temat: Nagły brak mocy

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wwwlewy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDm 2009r.
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal78 Zobacz post
    No więc tak turbo jest po regeneracji i bez zmian. Przed regeneracją był teraz też jest problem. Zaworek overboost wymieniony na nowy. Wężyki od podciśnienia obejrzane sprawdzone i nic. Wskaźnik turbo idzie max do 2 kreski czyli około 0,4 bara. Zdejmowałem rurę od dolotu i klapa jest otwarta(na pracującym silniku i wtedy kiedy jest problem). Właśnie spokoju mi nie daje to ciśnienie które wtedy tam jest. Po ponownym uruchomieniu tego ciśnienia już tam nie ma, aż do kolejnego razu kiedy się to stanie. wwwlewy no dokładnie tak mam, próbowałeś coś z tym robić? Ja znalazłem jeszcze kogoś na forum Fiata z takim problemem w Cromie. Napisałem wiadomość do gościa zobaczymy co odpowie. Mam nadzieję że uporał się z problemem bo posty jego w tamtym temacie są z przed 2 lat. Co ciekawe on też był po zrobionym sofcie tylko u Cinka.
    Dostałem odpowiedź z Forum Fiata
    Zapomniałem zaktualizować ten wątek a problem całkowicie minął (szczerze to w ogóle zapomniałem, że utworzyłem ten temat). Okazało się, że problemem był zbyt niski poziom oleju silnikowego! W Cromie bagnet jest bardzo kiepski i trudno stwierdzić jaki jest rzeczywisty poziom oleju. Po dolaniu oleju problem się nie powtórzył od paru miesięcy. Wskazówką było to, że na wyświetlaczu pojawiał się komunikat o niskim stanie oleju ale początkowo go ignorowałem bo sądziłem, że po zgaśnięciu auta mogły się pojawić dziwne komunikaty.

    Read more: http://fiatklubpolska.pl/croma-446/u...#ixzz3aT8gdzZl
    U mnie temat ze zbyt niskim poziomem oleju odpada. Bella nie bierze grama od zmiany do zmiany a stan jest cały czas MAX. Więc to nie to.

    Pytałem samego Mirka (@sdero) i on nie ma pomysłu. Wg niego błąd musi w takim przypadku się pojawić, ale tak się nie dzieje. W Trójmieście nawet nie wiem do kogo się udać, żeby mi pomógł straszna posucha w mechanikach od Alf. Dlatego szukam pomocy tu na forum. Myślę o tym overbooście - najbardziej mi to by pasowało do niego, ale skoro kowal78 wymienił na nowy i dalej jest to samo to tracę nadzieję... Może jakiś forumowych mechanik by nam coś pomógł...

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwwlewy Zobacz post
    Wg mnie trudno tu podejrzewać zmienną geometrię ze względu na prosty fakt - po wygaszeniu auta i ponownym odpaleniu jedzie się jak gdyby nigdy nic, a w przypadku zacierających/zacinających się łopatek ten problem narastałby również w niższych prędkościach obrotowych (mechanikiem nie jestem, ale takie mam laickie przeświadczenie ).
    Zastanów się nad takim scenariuszem:
    1. coś jest nie tak ze sterowaniem zmienną geometrię i auto przeładowuje przy ostrym butowaniu
    2. wchodzi w tryb awaryjny (brak błędu w ECU można obwinić tym, że taka konsekwencja wycięcia EGR z softu)
    3. auto pozostaje w trybie awaryjnym, w którym sterownik tak ustawia turbo, żeby ładowało w minimalnym stopniu


    Cytat Napisał kowal78 Zobacz post
    Zdejmowałem rurę od dolotu i klapa jest otwarta(na pracującym silniku i wtedy kiedy jest problem). Właśnie spokoju mi nie daje to ciśnienie które wtedy tam jest. Po ponownym uruchomieniu tego ciśnienia już tam nie ma, aż do kolejnego razu kiedy się to stanie.
    Wystarczy, że w trybie awaryjnym turbo ma tak ustawione łopatki, że lekko się kręci i delikatne ciśnienie masz nawet na wolnych obrotach. Moim zdaniem szukasz problemu w złym miejscu. Czy zlogowałeś doładowanie? Bo bez tego to możemy sobie dalej tutaj wróżyć z fusów.

    Miałem bardzo podobną sytuację do tej opisywanej i u mnie od razu po zlogowaniu wyszło, że przy ostrym butowanie doładowanie leci w kosmos i od razu auto wtedy wchodzi w tryb awaryjny (mimo, że na wskaźniku w środku nie przekraczało 1,5 bar). I podobnie jak u Was nie miałem błędu w ECU (auto było wtedy po wycięciu EGR i DPF).

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfRomeo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Zastanów się nad takim scenariuszem:
    1. coś jest nie tak ze sterowaniem zmienną geometrię i auto przeładowuje przy ostrym butowaniu
    2. wchodzi w tryb awaryjny (brak błędu w ECU można obwinić tym, że taka konsekwencja wycięcia EGR z softu)
    3. auto pozostaje w trybie awaryjnym, w którym sterownik tak ustawia turbo, żeby ładowało w minimalnym stopniu



    Wystarczy, że w trybie awaryjnym turbo ma tak ustawione łopatki, że lekko się kręci i delikatne ciśnienie masz nawet na wolnych obrotach. Moim zdaniem szukasz problemu w złym miejscu. Czy zlogowałeś doładowanie? Bo bez tego to możemy sobie dalej tutaj wróżyć z fusów.

    Miałem bardzo podobną sytuację do tej opisywanej i u mnie od razu po zlogowaniu wyszło, że przy ostrym butowanie doładowanie leci w kosmos i od razu auto wtedy wchodzi w tryb awaryjny (mimo, że na wskaźniku w środku nie przekraczało 1,5 bar). I podobnie jak u Was nie miałem błędu w ECU (auto było wtedy po wycięciu EGR i DPF).
    Koledzy, mam to samo: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...a_1_biegu.html

    Z tym, że u mnie jest EGR, DPF, klapki itp, a problem pojawia się czasem(jak to dokładniej zaobserwowałem) w ciągu pierwszych 1-2 minut po włączeniu silnika (bez znaczenia czy ciepły czy zimny). Jutro oddaję alfę do serwisu. Dam znać co to było w moim przypadku...

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfRomeo Zobacz post
    U Ciebie auto się dławi, nie wchodzi w tryb awaryjny. To jest inna usterka. Jedziesz do serwisu do Twardowskiego więc pewnie wrócisz z nowym EGR za ~1000 zł.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar AlfRomeo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Finalny objaw jest ten sam. Pojawia się w nieco innych okolicznościach, ale jest identyczny. Dodam jeszcze, że zauważyłem że kiedy alfa ma tą "fazę", to nie tylko na biegu, ale i na luzie kręci się max do 2 tys obr. Szybciej pozbędę się EGR niż kupię nowy:-)

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    AlfRomeo napisz ale w Twoim wypadku jest inaczej.

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Proponuję dla testu wgrać fabryczną mapę silnika. Wtedy będzie dostępna pełna paleta kodów obd2 i może coś się ujawni.

    Posiadam nawet taką z wyłączonym EGR. Mogę udostępnić.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 18-05-2015 o 09:30
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Też właśnie nad tym myślałem i tak będę musiał zrobić.

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wwwlewy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDm 2009r.
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Proponuję dla testu wgrać fabryczną mapę silnika. Wtedy będzie dostępna pełna paleta kodów obd2 i może coś się ujawni.

    Posiadam nawet taką z wyłączonym EGR. Mogę udostępnić.
    Ale samo wgranie oryginalnej mapy nie ciągnie ze sobą możliwości uszkodzenia ECU? Jako maniak motoryzacyjny bez żadnego przygotowania merytorycznego od strony mechanicznej/elektronicznej zawsze uważałem to za sztuki magiczne przeznaczone tylko dla "bardziej wtajemniczonych"... Co więcej takiej zupełnie stockowej mapy wgrać nie mogę ze względu na DPF/EGR które są przeszłością... Podpowiedzcie jak to naprawdę jest, no i czy w 2.0 jest jakiś "bardziej zaawansowany" ECU? Bo na aukcjach gdzie sprzedawane są kabelki MPPS (tymi jak mniemam wgrywa się programy) nigdzie silnik 2.0JTDm nie jest opisany jako obsługiwany...

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja mam MPPS v13 i z moim ECU działa to bardzo dobrze. W 2.0 jest nowszy sterownik, ale też nie będzie problemu.
    Musiałbyś tylko załatwić sobie też stockową mapę do 2.0 JTDm.

    EGR czy DPF bym się nie przejmował - o ile nietrudno będzie wywołać ten spadek mocy. EGR zaślepiony - wyskoczy niegroźny błąd. W momencie gdy rozpoczęłoby się wypalanie DPF-a możesz się zatrzymać i zgasić silnik.

    W jakiś sposób wypadałoby to zdiagnozować, chyba że Ci ten spadek mocy nie przeszkadza

    EDIT:
    Zrzuć sobie na biegu jałowym wtyczkę od EGR i sprawdź czy pojawi się "check". To też pewien sposób na zdiagnozowanie luźnego połączenia na elektrozaworze. Jeśli nie wyskoczy, a auto wejdzie w tryb awaryjny, będzie to podpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 18-05-2015 o 14:00
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Nagły spadek mocy 2.4 JTD
    Utworzone przez lukasik166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 00:19
  2. [159] Nagły brak mocy i kontrolka engine chceck
    Utworzone przez Shaft w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-09-2015, 16:34
  3. nagły brak mocy.. 1.9 jtd 16v ! pomocy:(
    Utworzone przez drq777 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 16:44
  4. nagły brak prądu
    Utworzone przez szajbus0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 20:38
  5. Nagły Brak Mocy!!!!!!!!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 23:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory