Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Problem - Dziwny dzwiek przy zmianie biegow.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gainsborough / Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm Sportiva
    Postów
    17

    Domyślnie Problem - Dziwny dzwiek przy zmianie biegow.

    Witam wszystkich,

    darowalem sobie post powitalny bo nie ma tam za bardzo odzewu

    Przejde odrazu do sedna problemu jaki sobie sprawilem pare dni temu czyli 159 1.9 JTDm.

    Problemem jest dzwiek jaki silnik wydaje przy wrzucaniu kolejnych biegow do gory - nie potrafilem znalesc na forach posta z podobnym problemem wiec zalorzylem nowy temat.

    Dzwiek przypomina gruchanie golebia i nastepuje za kazdym razem jak wrzucam bieg do gory.

    Mam wrazenie ze powietrze gdzies uchodzi, jak bedzie szansa to nagram dzwiek i dolacze do posta w jakis sposob.

    Przejechalem autem ok 400km wydaje mi sie ze na niskich obrotach za slabo sie zbiera (mowie to przesiadajac sie z 1.9TDI ASV ktory mial 8 zaworow i 'zbieral sie' od 1000 obrotow na minute) moze mam bledne odczucia??

    Lewarek sie troche rusza z nacisnieciem pedalu gazu - mysle ze dwumas nie jest pierwszej swierzosci ale to chyba nie ten problem.

    Auto wydaje mi sie jest seryjne - bez zadnych modow, nakrecone 126000km.

    Ogolnie Panowie/Panie? chcialbym uslyszec wasze opinie, wskazowki ku wyeliminowaniu problemu Dodam jeszcze ze znalazlem kabelek od vaga i odziwo dziala z programem FES , wiec jak trzeba jakies logi zrobic to prosze powiedziec co z czym i w jakich warunkach ??

    Jedyne co udalo mi sie zrobic to wlaczyc logowanie boost actual/desired podczas krotkiej przejarzdzki wykresy mi troche zamieszaly w glowie bo sugeruja ze cisnienie dochodzi do 2.3 bara - podczas gdy skala na konsoli jest do 1.5?? Wadliwy sensor czy robie cos zle?

    Sorry za brak polskich znakow, slownik w mozilli sie zbuntowal

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał marianw88 Zobacz post
    Witam wszystkich,

    darowalem sobie post powitalny bo nie ma tam za bardzo odzewu

    Przejde odrazu do sedna problemu jaki sobie sprawilem pare dni temu czyli 159 1.9 JTDm.

    Problemem jest dzwiek jaki silnik wydaje przy wrzucaniu kolejnych biegow do gory - nie potrafilem znalesc na forach posta z podobnym problemem wiec zalorzylem nowy temat.

    Dzwiek przypomina gruchanie golebia i nastepuje za kazdym razem jak wrzucam bieg do gory.

    Mam wrazenie ze powietrze gdzies uchodzi, jak bedzie szansa to nagram dzwiek i dolacze do posta w jakis sposob.

    Przejechalem autem ok 400km wydaje mi sie ze na niskich obrotach za slabo sie zbiera (mowie to przesiadajac sie z 1.9TDI ASV ktory mial 8 zaworow i 'zbieral sie' od 1000 obrotow na minute) moze mam bledne odczucia??

    Lewarek sie troche rusza z nacisnieciem pedalu gazu - mysle ze dwumas nie jest pierwszej swierzosci ale to chyba nie ten problem.

    Auto wydaje mi sie jest seryjne - bez zadnych modow, nakrecone 126000km.

    Ogolnie Panowie/Panie? chcialbym uslyszec wasze opinie, wskazowki ku wyeliminowaniu problemu Dodam jeszcze ze znalazlem kabelek od vaga i odziwo dziala z programem FES , wiec jak trzeba jakies logi zrobic to prosze powiedziec co z czym i w jakich warunkach ??

    Jedyne co udalo mi sie zrobic to wlaczyc logowanie boost actual/desired podczas krotkiej przejarzdzki wykresy mi troche zamieszaly w glowie bo sugeruja ze cisnienie dochodzi do 2.3 bara - podczas gdy skala na konsoli jest do 1.5?? Wadliwy sensor czy robie cos zle?

    Sorry za brak polskich znakow, slownik w mozilli sie zbuntowal
    Odnośnie słabego dołu, to jest 16v?

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał marianw88 Zobacz post
    Dzwiek przypomina gruchanie golebia
    Przy redukcji to nie występuje? Kiedyś w VW Caddie (nowy, poniżej 20 000 km przebiegu) był to objaw uszkodzonego wysprzęgnika i występowało podczas wciskania sprzęgła przy wyższych prędkościach obrotowych silnika.
    Cytat Napisał marianw88 Zobacz post
    Przejechalem autem ok 400km wydaje mi sie ze na niskich obrotach za slabo sie zbiera (mowie to przesiadajac sie z 1.9TDI ASV ktory mial 8 zaworow i 'zbieral sie' od 1000 obrotow na minute) moze mam bledne odczucia??
    Musisz zlokalizować kolektor dolotowy i określić czy jest aluminiowy (do 2006 r) czy plastikowy. W pierwszym przypadku należy sprawdzić kolektor pod kątem nieszczelności (najczęściej na łożyskowaniu klap pojawia się nagar).
    W przypadku kolektora plastikowego - czy są w nim klapki lub czy zostały np. usunięte. Jeśli nie ma klapek, a EGR jest sprawny - to może być przyczyna słabego dołu. Ale szczerze, auto mam już bardzo długo po programie i nie pamiętam jak w rzeczywistości było z tym "dołem" na fabrycznym sofcie

    Cytat Napisał marianw88 Zobacz post
    Lewarek sie troche rusza z nacisnieciem pedalu gazu - mysle ze dwumas nie jest pierwszej swierzosci ale to chyba nie ten problem.
    Jeśli lewarek jednorazowo wskoczy na "swoje" miejsce to jest OK. Złym objawem jest gdy będzie się poruszał w trakcie przyspieszania.
    Cytat Napisał marianw88 Zobacz post
    Jedyne co udalo mi sie zrobic to wlaczyc logowanie boost actual/desired podczas krotkiej przejarzdzki wykresy mi troche zamieszaly w glowie bo sugeruja ze cisnienie dochodzi do 2.3 bara - podczas gdy skala na konsoli jest do 1.5?? Wadliwy sensor czy robie cos zle?
    Tu wszystko OK. FES pokazuje ciśnienie całkowite, tj. statyczne + dynamiczne, a wskaźnik tylko dynamiczne.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gainsborough / Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm Sportiva
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Randall Zobacz post
    Odnośnie słabego dołu, to jest 16v?
    Randall tak 16V zapomnialem ze byly tez 8V

    Zawsze mialem wrazenie ze przy 8V te auta jakos lepiej sie rozpedzaly z malych zakresow obrotowych - w Toledo od 1500 juz leci, tutaj przy 1500 nic sie nie dzieje??

    Jak mam w Toledo 5 bieg i 1500 obrotow to mija pare sekund i mam z 70km/h - 140km/h tutaj z 1500 obrotow przez 10s turbo sie rozkreca - teraz mi powiedzcie czy tak ma byc czy cos jest nie 'halo' ;/

    Powiedzcie jak szybko wam sie turbo laduje z 1 bar na 1.5bar na konsoli? Jest to kwestia 1s jak w Szybkich i Wscieklych czy ok 5-6s na wysokim biegu? Bo u mnie to trwa dlatego mysle ze gdzies cos ucieka?

    Magil - tak wystepuje tylko przy wrzucaniu biegow do gory, przynajmniej wtedy to slysze, przy redukcji nawet przy bardzo malych predkosciach tego nie zaobserwowalem. A co do opcji z Caddy to nawet przy 2000 rpm jak zmieniam bieg juz to slysze - wiec nie tylko wysokie obroty wrecz przeciwnie.

    Lewarek chodzi jak naciskam gaz, ale mozna przyjac jednorazowo - raz nacisne - to raz sie ruszy. Jak bede deptal powiedzmy cyklicznie to taksamo cyklicznie bedzie sie ruszal.

    Sciagne jutro oslone i obejrze dolot, rozumiem ze jakas zmiana nastapila w 2006r? Auto pierwszy raz rejestrowane w pazdzierniku 2006 nie wiem czy to cos zmienia?

    Moze jakies logi zrobie, cos co pomoze w zlokalizowaniu problemu, lub wyeliminowaniu opcji ?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Pytałem o to czy to 16v bo w nim występuje problem z kolektorem ssacym którego objawem jest między innymi to ze do 2000rpm auto nie jedzie, zastosuj się do rad kolegi i ogarniesz temat

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Masz auto z 2006 wiec prawdopodobnie aluminiowy kolektor. I dobrze, bo jest bezpieczniejszy, klapy wirowe nie poleca do cylindra, usuniesz je, zaspawasz kolektor i auto będzie śmigać od niskich obrotów.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gainsborough / Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm Sportiva
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Randall Zobacz post
    Masz auto z 2006 wiec prawdopodobnie aluminiowy kolektor. I dobrze, bo jest bezpieczniejszy, klapy wirowe nie poleca do cylindra, usuniesz je, zaspawasz kolektor i auto będzie śmigać od niskich obrotów.
    Czyli juz bez zadnych testow obstawiacie ze to kolektor, nie np. ktoras z rur od intercoolera ma dziore?

    Tak czy inaczej jutro wroce z pracy i obejrze temat

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie chcę źle wróżyć, ale ten tańczący lewarek zmiany biegów nie świadczy dobrze o stanie skrzyni. A niestety M32 jest zbyt słaba do 1.9 16V.

    Z ciśnieniem doładowania chodzi właśnie o to, że przy aluminiowym kolektorze dolotowym jest większe prawdopodobieństwo nieszczelności na trasie turbo - kolektor.
    A jak z odpalaniem zimnego silnika? Puszcza bąka? Czy odpala od strzała?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gainsborough / Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm Sportiva
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie chcę źle wróżyć, ale ten tańczący lewarek zmiany biegów nie świadczy dobrze o stanie skrzyni. A niestety M32 jest zbyt słaba do 1.9 16V.

    Z ciśnieniem doładowania chodzi właśnie o to, że przy aluminiowym kolektorze dolotowym jest większe prawdopodobieństwo nieszczelności na trasie turbo - kolektor.
    A jak z odpalaniem zimnego silnika? Puszcza bąka? Czy odpala od strzała?
    Odpala bez problemu - bak nawet jak jest to wylapuje go DPF wiec ciezko ocenic.

    Zrobilem przed praca wymuszone wypalanie DPFa i zero dymu - to normalne??

    'Zapchanie' z 70% na 65% spadlo wiec chyba jego dni sa policzone i trzeba bedzie go wymienic :/

    Chyba ze wypalanie powtorne moze obnizyc wartosci, czy raczej sobie to darowac ??

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wypalanie serwisowe to ostateczność - pomaga tylko w określonych przypadkach na totalnie zapchany filtr. Nie rób tego więcej
    Stan DPF-a możesz ocenić po długości i odstępach między wypaleniami.
    U mnie zazwyczaj podczas wypalania filtra nie ma dymu, musiałbym naprawdę ostro dać w palnik żeby cośtam z rury zobaczyć.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Dzwiek i szarpniecie przy zmianie biegu
    Utworzone przez FISHA159JTDM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 19:03
  2. [MiTo] Dziwny dzwiek przy skrecaniu kolami przy malej predkosci.
    Utworzone przez Beti w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 12:08
  3. Dziwny dzwiek przy zmianie biegow.
    Utworzone przez wreski w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-01-2015, 00:15
  4. Pukniecie przy dodaniu gazu, przy zmianie biegow.
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 14:41
  5. dziwny pisk przy zmianie biegow
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 22:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory