Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 68

Temat: Lampy przednie, regeneracja odbłyśników

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Próbowałem, ale się poddałem. Fajnie byłoby mieć do tego piekarnik, opalarką idzie to mozolnie i można przy okazji łatwo oszpecić lampę.
    Myślałem o piekarniku...pytanie czy się zmieści. No nic chyba będę prekursorem
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    zeby wyjac tylko odblysnik mijania musisz wyjac lampe a zeby ja wyjac trzeba zrzucic zderzak. jak bedzie wyjeta lampa to trzeba ja umyc w srodku bo szkla maja mgiełke od wewnatrz ktora niepitrzebnie tlumi swiatlo , niestety potem musi wyschnac a to trwa (dzien to mało)- no chyba ze ktos uzywa jakiejs latwo odparowujacej chemii neutralnej dla piwlok w lampie (nie znam takiej, wszyscy tu na forum uzywali wody destylowanej)
    Wyjęcie odbłyśnika jest możliwe bez wyciągania lampy. Biorąc pod uwagę często skorodowane dolne śruby od zderzaka i te pod błotnikiem, może się to opłacać niektórym osobom.

    Płukanie lampy to rzeczywiście banał ale suszenie schodzi długo. Ja suszę opalarką ustawioną na 160'C z otwartymi wszystkimi otworami oraz zdjętymi żarówkami. Nawiew od strony soczewki. 2-3 godziny i susza w środku.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Myślałem o piekarniku...pytanie czy się zmieści. No nic chyba będę prekursorem
    Nic Ci to nie da. One nie są klejone masą, jak to było np w 156 tylko mają normalny klej chemoutwardzalny. On ma konsystencję bardziej gumy niż plastiku i nagrzewając lampę uplastyczniasz obudowę a klej i poliwęglan są nadal twarde.
    Lepiej wymontować zestaw soczewki i lampę wypłukać ciepłą wodą z dodatkiem kostki ze zmywarki. Na 5 litrów daję maksymalnie 1/4 kostki i płuczę energicznie nie dłużej niż 30 sekund ze względu na działanie kostki. Zaraz po tym dokładnie przelewam 2-3 razy wodą destylowaną w dużych ilościach. Efekty wklejałem kilka razy na forum.
    Ostatnio uzbierało mi się chyba 4 komplety lamp do 159 i będę robił regenerację odbłyśników oraz płukanie.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 10-11-2018 o 10:24

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Wyjęcie odbłyśnika jest możliwe bez wyciągania lampy.
    Próbowalem w xenonach i sie poddalem - z jedna sruba nie bylo szans. Nawet po wyjeciu to byla gimnastyka z kreceniem regulacjami zeby ustawic w odpowiedniej pozycji. Poza tym jak lampy nie wyjmiesz to nie wyczyscisz, to taka polowiczna robota bo nalot wewnatrz klosza po latach jest wyrazny.
    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Biorąc pod uwagę często skorodowane dolne śruby od zderzaka i te pod błotnikiem, może się to opłacać niektórym osobom.
    Well, trzeba sobie z tym poradzic (ja akurat nie mialem zadnego problemu i po 20-30 minutach mialem zdjety zderzak i obie lampy)- na pewno latwiejsze niz gimnastyka z wyjmowaniem odblysnika bez wyciagania lampy
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Próbowalem w xenonach i sie poddalem - z jedna sruba nie bylo szans. Nawet po wyjeciu to byla gimnastyka z kreceniem regulacjami zeby ustawic w odpowiedniej pozycji. Poza tym jak lampy nie wyjmiesz to nie wyczyscisz, to taka polowiczna robota bo nalot wewnatrz klosza po latach jest wyrazny.

    Well, trzeba sobie z tym poradzic (ja akurat nie mialem zadnego problemu i po 20-30 minutach mialem zdjety zderzak i obie lampy)- na pewno latwiejsze niz gimnastyka z wyjmowaniem odblysnika bez wyciagania lampy
    Na YT jest filmik odnośnie demontażu soczewki. Żeby jedną ze śrub odkręcić musisz przestawić regulację w odpowiednią pozycję. Oczywiście przy wyjętej lampie jest dużo łatwiej ale nie każdy ma gdzie i jak zdjąć zderzak. Ja prawie zawsze zdejmowałem ale zdarzyło mi się robić to na aucie i też poszło.

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Znacie jakąś firmę która ma gotowe po regeneracji całe lampy a po zwrocie moich zwracają kaucję?

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiekkurak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75TBi TI, Alfa Romeo Mito 1.4, Fiat Panda
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cześć. Moim zdaniem regeneracja odbłyśników to średnia opcja. Spotkałem się z kilkoma przypadkami, że owszem zdawało to egzamin ale tylko na chwilę i zaraz znowu światła naszych 159 zaczynały świecić jak przed całym zabiegiem. Ja się wziąłem na inny sposób i zmieniłem całkowicie soczewki w swojej 9'. Dodatkowo zastosowałem soczewki bixenonowe, które robią mega robote. Kosztowo wychodzi to mniej więcej cena jak za nowe zamienniki ale efekt końcowy jest po prostu POWALAJĄCY. Opcje są dwie bo można zastosować zwykłą żarówkę lub zestaw HID (który osobiście zdecydowanie bardziej preferuje - w swoim przypadku zastosowałem również fajniejsze przetwornice, dzięki którym barwa światła jest dużo lepsza, w sensie bielsza). To wszystko zależy co ktoś chce. Soczewki tak czy siak odcinają idealnie co pokażą wam zdjęcia


    Światła mijania przed przeróbką:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190226_200717.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	55.0 KB
ID:	258210

    Światła po przeróbce:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190303_002012.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	82.1 KB
ID:	258209

  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciej69
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 08r, Chrysler Crossfire, Lincoln Navigator mk3, Chevy Astro Starcraft
    Postów
    440

    Domyślnie

    No ja też założyłem soczewkę bixenon, łatwo kupić takową do świateł AL a montaż superprosty
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców"

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Czym różnią się soczewki?

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    gdzie można kupić takie soczewki?

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiekkurak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.75TBi TI, Alfa Romeo Mito 1.4, Fiat Panda
    Postów
    113

    Domyślnie

    No to u mnie montaż nie był superprosty bo musiałem dokonywać pewnych przeróbek w mocowaniu.

    Soczewki różnią się tym, że posiadają elektromagetyczą zapadkę/ruchomą przesłone, która dodatkowo powieksza strumień światła właczając długie (masz i tu więcej światła i długą dodatkowo).

    Od polskich dystrybutorów normalnie kupi się, trzeba pogrzebać na internecie. Ogólnie robiłem już to dwóm innym kolegom i wszyscy cieszą miche jak ja haha

    Tak to wygląda - ale na żywo robi dużo większe wrażenie jak na zdjęciu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190303_001739.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	37.8 KB
ID:	258233
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190303_001743.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	51.3 KB
ID:	258232
    Ostatnio edytowane przez krzysiekkurak ; 12-05-2019 o 10:14 Powód: Dodanie zdjęć

Podobne wątki

  1. Regeneracja odbłyśników - gdzie w okolicach Mikołowa?
    Utworzone przez sickboy w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 09:55
  2. Lampy przednie AR 156
    Utworzone przez M A R I O w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 21:28
  3. lampy przednie w 155
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 14:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory