Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 228

Temat: pompa oleju w 2.0 JTDm

  1. #31
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Albo wymienić obie od razu
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #32
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Albo wymienić obie od razu
    No nie bo nie będzie wiadomo która dawała popalić

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Sport Plus Berlina
    Postów
    60

    Domyślnie

    miałem ten problem poprzedniej zimy, za komunikat odpowiedzialna jest uszczelka 71749352 , przynajmniej u mnie w 2.0 . Ta uszczelka jest połączeniem gumy i plastiku. U mnie byłą po prostu dziura w pierścieniu gumowym, słup olejowy przez noc po prostu sobie spływa przez dziurawą uszczelkę . Czytałem o tej uszczelce też na forum insigni gdzie ktoś opisywał skrajny przypadek zatarcia silnika. Jest też ten temat poruszony na angielskim forum alfaowner. U mnie z początku problem był tylko po nocy a później już po dłuższym postoju 2-3 godzinnym . Wymieniłem problem znikł.

    PS w insigniach aktualizowali oprogramowanie aby później odczytywał informacje z czujnika ciśnienia oleju....
    Ostatnio edytowane przez kedzior303 ; 29-09-2015 o 14:27

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedzior303 Zobacz post
    miałem ten problem poprzedniej zimy, za komunikat odpowiedzialna jest uszczelka 71749352 , przynajmniej u mnie w 2.0 . Ta uszczelka jest połączeniem gumy i plastiku. U mnie byłą po prostu dziura w pierścieniu gumowym, słup olejowy przez noc po prostu sobie spływa przez dziurawą uszczelkę . Czytałem o tej uszczelce też na forum insigni gdzie ktoś opisywał skrajny przypadek zatarcia silnika. Jest też ten temat poruszony na angielskim forum alfaowner. U mnie z początku problem był tylko po nocy a później już po dłuższym postoju 2-3 godzinnym . Wymieniłem problem znikł.

    PS w insigniach aktualizowali oprogramowanie aby później odczytywał informacje z czujnika ciśnienia oleju....
    Kolego czy to jest taka sama uszczelka co ją podalem na zdjeciach czy inna bo moja ma inny nr. A w grudniu czeka mnie wymiana.
    Powiedz jeszcze ile to roboty z wymiana tej uszczelki wiadomo trzeba miske olejawa sciagna a czy cos jeszcze ?? ile zaplaciles za ta wymiane

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Sport Plus Berlina
    Postów
    60

    Domyślnie

    https://www.fiatautoparts.com/pl/kat.../0/smarowanie-


    Pokazuje link do uszczelki, na rysunku nr 16 (wygląda inaczej niż w rzeczywistości)
    Ta z Twoich zdjęć wygląda tak samo jak ta moja nie wiem czemu ma inny numer.

    Co do wymiany to ja zapłaciłem coś około 200 zł. To jest prosta robota dla kogoś kto ma kanał.
    Zlać olej, zdjąć miskę, zdjąć rurkę smoka i wykręcić uszczelkę. I moja rada jest taka: nie czekaj do grudnia.

    P.S. Widzę że pojawił się temat na forum, w zeszłym roku celowałem po omacku, trochę z alfaowners trochę z insigni.
    Ze smarowaniem nie ma żartów , polecam to zrobić ......

  6. #36
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    znalazłem takie coś:

    https://www.fiat-autoparts.com/pl/ka...ść/71749352

    - - - Updated - - -

    Wychodzi na to, ze to ta uszczelka nr 16

    https://www.fiat-autoparts.com/pl/ka...GSX/smarowanie

  7. #37
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedzior303 Zobacz post
    Ze smarowaniem nie ma żartów , polecam to zrobić ......
    Tak, z tym nie ma żartów, ale jak widać nie którzy wolą zaoszczędzić 150zł na oleju niż na remoncie silnika, albo nie są świadomi z powagi sytuacji.

  8. #38
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamorado Zobacz post
    Kolego czy to jest taka sama uszczelka co ją podalem na zdjeciach czy inna bo moja ma inny nr. A w grudniu czeka mnie wymiana.
    Powiedz jeszcze ile to roboty z wymiana tej uszczelki wiadomo trzeba miske olejawa sciagna a czy cos jeszcze ?? ile zaplaciles za ta wymiane
    Zdaje mi się, ze kolega kedzior303 nabył inna uszczelkę bo jest innego kształtu i wielkości.

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedzior303 Zobacz post
    PS w insigniach aktualizowali oprogramowanie aby później odczytywał informacje z czujnika ciśnienia oleju....
    Mi też się wydaje że nie jest to problem. Przecież silnik musi zakręcić i odpowiednie ciśnienie pojawia się dopiero po chwili. Jak oprogramowanie jest bardzo "czułe" to komunikat się wyświetli. W oplu "opóźnili" odczyt i jest po problemie. Nie podejrzewam żeby w Oplu zależało komuś, żeby auta się zacierały (przecież to nie VW. Nie można wykluczyć, że i w alfach przeprogramowali w ten sposób. Oczywiście gdyby świeciło się to dłużej niż 1-2s lub co gorsze w trakcie jazdy to byłby problem. Na szczęści problem mnie nie dotyczy...

  10. #40
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Mi też się wydaje że nie jest to problem. Przecież silnik musi zakręcić i odpowiednie ciśnienie pojawia się dopiero po chwili.
    Fundamentalnie się z tym nie zgadzam. Im później pojawia się ciśnienie tym dłużej auto pracuje na sucho i niszczą się głównie panewki. Kiedyś rajdowe samochody odpalało się tak, że najpierw kręciło się rozrusznikiem, żeby pojawiło się ciśnienie i dopiero wtedy załączało się zasilanie paliwem. Właśnie po to, żeby zminimalizować pracę motoru bez dostatecznego ciśnienia oleju.

    Nie wiem skąd to bagatelizowanie problemu ciśnienia oleju...
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 29-09-2015 o 20:06

Podobne wątki

  1. [146] Pompa oleju
    Utworzone przez goska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:38
  2. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  3. [146] pompa oleju
    Utworzone przez krzyś345 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 20:55
  4. [156] pompa oleju jtd
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory