Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 345678910111213
Pokaż wyniki od 121 do 127 z 127

Temat: Alfa Romeo 159-piękny samochód, ale czy rzeczywiście warto?

  1. #121
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    w 156 z tego co wiem inne 2.4 to byly o mniejszej mocy i głowica 10v. ale nigdy sue nie interesowalem modelem.

    jest tu pozadny watek na forum o wymianie, z niego wszystkie moje informacje. tlumaczylem co wazne nawet na angielski dla goscia z alfaowner ktory wymienial glowice w 166 185hp z 2008r (tam jest taka jak w 159) oczywiscie z sukcesem. u nas na forum to podobno kilkudziesieciu ludzi juz wymienial9 na ta ze 156, to mi powiedzial kolega (nie pamietam nicka) ktory wlasnie duzo pisal na ten temat w watku o swapie

  2. #122
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w 156 z tego co wiem inne 2.4 to byly o mniejszej mocy i głowica 10v. ale nigdy sue nie interesowalem modelem.

    jest tu pozadny watek na forum o wymianie, z niego wszystkie moje informacje. tlumaczylem co wazne nawet na angielski dla goscia z alfaowner ktory wymienial glowice w 166 185hp z 2008r (tam jest taka jak w 159) oczywiscie z sukcesem. u nas na forum to podobno kilkudziesieciu ludzi juz wymienial9 na ta ze 156, to mi powiedzial kolega (nie pamietam nicka) ktory wlasnie duzo pisal na ten temat w watku o swapie

    A szkoda bo 156 2,4 z głowicą 10v to niezniszczalny samochód....poza rdzą i zawieszeniem
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #123
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    104

    Domyślnie

    Ok, dzięki za odpowiedzi. Jeżeli zdecyduje się oglądać tą AR z Gniezna, to dam znać co z tego wyszło
    Ostatnio edytowane przez LegenGod ; 16-11-2017 o 18:00

  4. #124
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał CubeLite Zobacz post
    Hipotetycznie tak ale praktycznie jest klopot.Gondola zajmuje pol bagaznika a gdzie tam reszte rzeczy.Dla mnie to SW jest na max 3osobowa rodzine.
    Woziłem 2+1 w długie trasy, i to zestaw optimum. Wózek gondola dwie walizki inne szpargały, wszystko się zamykało pod rolete na styk. Dasz radę, uwaga! Wysoki próg załadunkowy. Sam mam to auto już chyba 3 rok zaraz będzie. Poza interwałowymi naprawami. Zdażyło mi się niedomaganie termostatu, skrzynie ocenił bym na 4-, bo to w moim odczuciu najsłabszy punkt tego auta, bardzo drewniana.

    Zużycie w granicach 7L średniego, nie licz na mniej. Nie będziesz nią jeździł 120 w trasie[emoji4]. Beznadziejna widoczność do tylu. Czujnik cofania ratuje sytuacje. Dobre światła, dobre hamulce, zawieszenie so li dne! Dobre silniki! Auto ciężkawe, mam 120KM, raczej się nie ścigam[emoji6]jest powiedzmy- przyzwoicie. Dobre zabezpieczenie antykorozyjne. W moim odczuciu nie najcichsze. Tak myśle co jeszcze,..ceny części jak to w autach klasy wyższej ( poprawcie mnie jeśli palnąłem gafę ) No poza tym fajnie się tym jeździ. Przyjemnie w zakrętach, pewnie na drodze.

    Jak już ktoś pisał. Kupno auta to początek wydatków. Interwałowe sprawy, coś czasem wypadnie po drodze, a to dpf, wiec i olej droższy, a to dwumas, a to górny wahacz, ładniejsza felga, lepsze opony[emoji6] itd.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #125
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    ceny części jak to w autach klasy wyższej ( poprawcie mnie jeśli palnąłem gafę )
    159 to klasa średnia (segment D). Prawdopodobnie chciałeś napisać, że cena części jest typowa dla segmentu premium.
    Jak się ogarnie skąd brać części, które zamienniki są dobre i ma zaufanego mechanika (który nie przemnoży stawki za roboczogodzinę x3 za znaczek na masce), to nie ma się co bać.

  6. #126
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Są części drogie jak np głowica w 2.4 ale można szukać używki z 156 co już tak drogo nie wychodzi, a np drogie wcale nie super jakości wahacze można dostać podobno bdb za połowę ceny czy nawet mniej regenerowane ale np termostat nowy z behra z dostawą 172 zł . Trzeba poszperać i można niedrogo kupić graty. Są niestety też takie części jak przewód wspomagania, nowy niestety tylko ASO. Kawałek gumy i aluminium około 650 zł. Już dokładnie nie pamiętam. Ale przynajmniej o połowę za dużo.

  7. #127
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    101

    Domyślnie

    [MENTION=71294]artek88[/MENTION]

    Przewody wspomagania w 2.4 159 nie są aluminiowe, tylko stalowe - a przynajmniej przykleja się do nich magnes. Przerabiałem temat... i w ASO za 1 kompletny przewód od maglownicy do pompy, krzyknęli mi 1300zł, reszty nie usłyszałem, bo krztusiłem się śmiechem.

    Ad tematu. Warto. Miałem kilka samochodów wcześniej i zwyczajnie kocham tą Alfę, nie jest autem idealnym, stuka, klepie, trzeszczy, żarówki już strzeliły, przewód też, teraz kolektor ssący i uciekło ciśnienie z klimatyzacji - ale jazda tym samochodem, to wspaniałe uczucie. Bierz również skórę, skórzane fotele są niesamowicie wygodne (zasypiam jak jeżdżę po 21 xd) i każdy również ma pozytywne uczucia, jak tylko wejdzie do mojego samochodu. Jedynie tylna kanapa jest niewygodna, chociaż jechałem już kilka razy i mi nie przeszkadza.

    Największym minusem jest lakier - bardzo łatwo się rysuje (koleżanka porysowała go PAZNOKCIEM!) i prawdopodobnie tyczy się to jedynie mojego koloru (czarny), bo nie widzę, żeby ludzie na to narzekali. W każdym bądź razie, wszędzie masz ocynk, więc nawet jak ci się zdarzy biała kreska, dopóki nie doszło do blachy - możesz się nie przejmować. Moje Audi kiedyś dostało szyszką, zarysowało mi przedni prawy błotnik - po 2 miesiącach pojawiły się bąble rdzy.

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Sprzedam piękny album "Alfa Romeo 1910-2010" [PL]
    Utworzone przez FXX w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 15:08
  2. Q2 - Czy rzeczywiście warto ?
    Utworzone przez Zonkil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 08:45
  3. Alfa Romeo 159 TI 2008 rok / 207600 km przebiegu, czy rzeczywiście?
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory