Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 127

Temat: Alfa Romeo 159-piękny samochód, ale czy rzeczywiście warto?

  1. #111
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Handlarzy z okolic Gniezna omijać z daleka... Wszystko ładnie pięknie ale tylko na zdjęciach
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  2. #112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW 3 G20 330i
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    1. Dla mnie wyposażenie w zupełności wystarcza, będę jedyną osobą użytkującą, nie mam kilku osób do wożenia, więc myślę, że dam radę z jasną tapicerką. Tempomatu również, nie potrzebuje. Dłuższe trasy będę robił rzadko. Trochę mnie boli jeśli faktycznie jest to plastik a nie alu na panelach. Są rzeczy nie zgadzające się z opisem, więc powinien to być argument do negocjacji.


    Najważniejsze dla mnie kwestia.. powiedzmy, że przejrzę auto z każdej strony 10 razy. Spojrzę w każdy kąt i w każdą śrubę, porównam każdą szparę. Jakie mam możliwości jeśli podniosę maskę ? Czy mam możliwość sprawdzenia np rozrządu/czegokolwiek z poziomu otwartej maski, no i jak to zrobić?? Największe mam obawy o kwestie mechaniczne.
    Po pierwsze, wydaje mi się, że to baaardzo tanio na ten silnik i ten rocznik. Spójrz na inne samochody z 2007 roku z tym silnikiem i zobacz o ile są droższe.
    Po drugie, jak się bliżej przyjrzysz to zobaczysz, że ona wcale tak ładnie nie wygląda. Na tych zdjęciach jest dużo mankamentów, przynajmniej w porównaniu do opisu, że taka niby, he he, zadbana
    Po trzecie, jeśli obawiasz się o rzeczy mechaniczne, weź ze sobą zaufanego mechanika. Oni potrafią wiele rzeczy dostrzec po tym jak samochód jeździ/brzmi, ale ja bym sobie tą ofertę odpuścił. Za dużo rzeczy się nie zgadza. I z ciekawości, patrzyłeś VIN/patrzyłeś na bezwypadkowe.net? Są jakieś informacje?

  3. #113
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Sam kupowałem alfę 159 miesiąc temu i z doświadczenia powiem ci co wg mnie jest ważne a mianowicie rzeczy które będą ewentualnie drogie w naprawie a są bolączkami tego modelu czyli powinieneś sprawdzić i dopytać o:
    1. Czy były robione łożyska skrzyni biegów. (Niewiem jak w skrzyni m40 ale w m32 standardowa usterka u mnie robiona przy 180kkm)
    2. Czy zrobiony jest porządek z ekologią, DPF, sprawdź EGR czy zaślepiony, i klapy wirowe czy usunięte, jeśli nie to sprawdź wizualnie kolektor (czy mocno ubrudzonych sadzą i listwę sterującą czy jest na miejscu.) Niewiem jak w silniku 2.4 ale w 1.9 widać to gołym okiem.
    3. Przesłanki o tym że może coś się dziać z maglownicą.(u mnie wymiana przy przebiegu 170 kkm)
    4. Standardowo czy sprzęgło się nie ślizga.
    To tyle co mi na szybko przyszło do głowy.

  4. #114
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Myślę, że do ceny należy doliczyć opłaty. Akcyzy jest 18,6%

    Najpierw ASO weryfikacja przebiegu, a potem laptop i sprawdzenie jaki przebieg ma DPF i ile razy był modyfikowany Soft i z jakimi datami.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #115
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar MateuszLódź
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 JtdM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat.
    Może jest ktoś kto zna lub oglądał tą Alfę, wydaję mi się że to nie jest oryginalne TI
    NR aukcji na otomoto 6018498215 (nie moge dodać lików )

  6. #116
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seba998
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa
    Postów
    78

    Domyślnie

    Brakuje chyba metalizowanych lusterek i podwójnego wydechu? Poza tym z opisem to się facet nie wysilił

  7. #117
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Myślę, że do ceny należy doliczyć opłaty. Akcyzy jest 18,6%

    Najpierw ASO weryfikacja przebiegu, a potem laptop i sprawdzenie jaki przebieg ma DPF i ile razy był modyfikowany Soft i z jakimi datami.
    często handlarze modyfikują tylko przebieg w komputerze licznika (ten co się wyświetal) a nie ruszają już tego w komputerze silnika. ja z taką jedną miałem doczynienia (pozdrawiam kolegę [MENTION=44689]slon[/MENTION] bo to on podjechał dla mnie oglądnąć to auta,było na drugim końcu Polski) i na liczniku 98tyś a w komputerze ECU 215tyś - a to był 2.2JTS z selespeed, czyli potencjalnie czymś co przy tym przebiegu będzie się totalnie sypało i generowało koszty i ogromne problemy z naprawą (mało kto to umie naprawiać i wyregulować). w ASO w międzyczasie też znalazłem 1 wpis z Francji, i za 2 miesięce od wydania auta miało już 9tyś km, a sprzedawana była 5 letnia z niby 98tyś...

    w 2.4 sprawdzić kompresję i zrobić test na zawartość CO2 w płynie chłodniczym - bo pęknięte głowice przy przebiegach typu 200tyś to już częsta sprawa (w 2.4 to nie jest raczej kwestia czy popęka, tylko kiedy - u jednego przy 100, u innego przy 200 a jeszcze inny zrobi 500tyś km). przynajmniej coś się można upewnić że teraz wydaje się OK.

    kolega [MENTION=76311]Seba998[/MENTION] niepotrzebnie sugerował łożyska w skrzyni - w 2.4 jest skrzynia F40 i ona jest raczej pancerna

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MateuszLódź Zobacz post
    Podłączę się pod temat.
    Może jest ktoś kto zna lub oglądał tą Alfę, wydaję mi się że to nie jest oryginalne TI
    NR aukcji na otomoto 6018498215 (nie moge dodać lików )
    na lewym błotniku brakuje znaczka design GIugiaro. Poza tym na mój gust zgadza się z Ti. mam akurat włoski katalog z końca 2010r, wtedy Ti to był pakiet do Distinctiva a nie osobna wersja. po google translatorze to wygląda tak:
    Oferuje wyróżniające (tu było Distinctive) się wyposażenie oraz:
    18-calowe koła z turbiną ze stopów lekkich • Zredukowane wykończenia • Czerwone zaciski hamulcowe • Minigry • Miejsca siedzące
    w skórze i alcantarze o sportowym kroju • Sportowa kierownica i skórzana gałka zmiany biegów
    z czerwonymi przeszyciami • Blue & Me ™ • Pedał sportowy • Podgrzewane siedzenia • Batticalcagno in
    aluminium z logo TI • Wyświetlacz z włókna węglowego (opt).

    czyli nie ma drugiej rury wydechowej do Ti.

    sprawdziłem Vin tego auta w ePerze, i tam ogólny opis że niby Sport plus, tylko do samego opisu bym się nie przyczepiał, bo włosi z tym strasznie motają. natomiast wyposażenie by się zgadzało, są min lusterka w kolorze, felgi to właśnie 19" wzór 435. pooglądaj sobie - a tak w ogóle to radzę samemu pozaglądać do ePera, pytać w ASO, przeglądać katalogi z różnych lat i rynków (pdfy do znalezienia w necie, tu na forum też ileś swoich gdzieś wrzucałem)

    X8 - 159 MY11 (2010-2011)

    140CBE301000 - BN 2.0 JTD CF5 S.PLUS 6M 170CV GS I/CE
    Engine: 6543267 Vehicle: 07233552 Prod. date: 15/11/2010

    POJ.CYLINDRÓW 1956 CF5 (CC2.0)
    MOC 170 KM 2.0 JTD CF5 (KW125)
    KIEROWNICA STR.LEWA (GSX)
    TYP NADWOZIA BN. 3 BRYŁOWA (TC3V)
    ZBIORNIK PALIWA DIESEL (CMBDS)
    POZIOM WYPOSAŻENIA SPORT PLUS MANUALNY (LL2)
    (SSĄCY/TURBO) TURBO (A/TTRB)
    EKOLOGIA LIM.CEE FASE 5 (ECOCF5)
    LICZBA CYLINDRÓW 4 CYLINDRY (NC4)
    LICZBA ZAWORÓW 16 ZAWORÓW (VLE16)
    MODEL ROKU ROK 2009 (MY09)
    TYP TRAKCJI 2 KOŁA NAPĘDZANE (TT4X2)
    WYPOSAŻENIE RYNKU WŁOCHY/EUROPA ŚRODKOWA (AM00)
    3 TYLNY ZAGŁÓWEK Yes (511)
    6 BIEGOWA SKRZYNIA B. Yes (076)
    BEZ ZNACZKÓW SAMOCH. Yes (879)
    CONVERGENCE C1 Z WYJŚCIEM MEDIA PLAYER Yes (4J3)
    CRUISE CONTROL ((TEMPOMAT) Yes (416)
    CZUJNIK PARKOWANIA TYLNY Yes (52B)
    DASZEK SPECYFICZNY 1 Yes (4GS)
    DEZAKTYWACJA AIR-BAG PASAŻERA Yes (4DK)
    ELEKTR.PODNOŚNIK SZYB TYLNYCH Yes (023)
    INSTRUKCJA W J.WŁOSKIM Yes (850)
    KARTA SD DLA NAWIGACJI MAPY EUROPY Yes (5JW)
    KIEROWNICA SPORTOWA Yes (321)
    KLIMATYZATOR AUTOMATYCZNY Yes (140)
    KOŁA ALU EXTRA SERIA 5 (bez łańcuchów) Yes (435)
    KOŁO ZAPASOWE (DOJAZDOWE) Yes (803)
    LAKIER METALIZOWANY Yes (210)
    LAMPY P/MGIELNE Yes (097)
    LISTWA PROGOWA Yes (926)
    LISTWY PROGOWE Yes (018)
    LUSTERKA ZEWN. MALOWANE Yes (976)
    LUSTERKA ZEWN. SKŁADANE/ELEKTR. Z PAMIĘCIĄ Yes (58J)
    PERSONALIZACJA J.WŁOSKI Yes (4FT)
    RADIONAWIGACJA MAPOWA Z TMC PRODRIVE Yes (5VZ)
    SIEDZENIA PRZEDNIE SPECYFICZNE 1 Yes (4TH)
    SIEDZENIA TYLNE DZIELONE Yes (195)
    SIEDZENIA PRZEDNIE PODGRZEWANE Yes (452)
    SIEDZENIE PASAŻERA Z REG. WYSOKOŚCI Yes (454)
    SKRZYNIA.B.SPECYFICZNA Yes (222)
    SPECYFICZNY UKŁAD WYDECHOWY Yes (947)
    SPECYFICZNY ZESTAW WSKAŹNIKÓW 2 Yes (4RQ)
    SYSTEM AUDIO HI-FI Yes (718)
    TRIP-KOMPUTER (PODAJE DANE TRAKCYJNE) Yes (48F)
    VDC - VEHICLE DYNAMIC CONTROL Yes (392)
    Z LICZNIKIEM KM Yes (050)
    ZEST.PEDAŁÓW EXTRA SERIA 1 Yes (4CS)
    ZESTAW SPORTOWY Yes (377)
    ZMIANA KOSZTU CONVERGENZE C1 Z WYJŚCIEM MEDIA PLAYER (4J3) Yes (5VN)
    ZMIENIONA WERSJA HOMOLOGACJI 1 Yes (854)
    ZNACZEK SPECYFICZNY EXTRA SERIA Yes (773)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #118
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar MateuszLódź
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 JtdM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi.
    Wychodzi na to że coś musiało się dziać na tym lewym błotniku bo znaczki raczej same nie odpadają...
    Dodatkowo zastanawia mnie przebieg, na jednym zdjęciu widać bardzo wytarty próg od strony kierowcy. Przy takim przebiegu powinien wyglądać nieco lepiej.
    Czy serwis alfy ma wgląd do jakiejś międzynarodowej bazy danych żeby sprawdzić całą historie tego samochodu?

  9. #119
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jeslu byla serwisiwana w aso to teoretycznie wszystkie przeglady i naprawy powinny być w historii, czasem nawet z dokladna lista wymienionych czesci czy zrobiobych uslug. w nojej poprzednuej t9 nawet co do srubku czy opaski, zmiany kol na zimowe itp, ale ro bylo auto jednwgo z dyrektoriw w fiacie wiec dokumentacja byla tip top, normalnie to raczej przebieg i data, ale to tez duzo b9 zobaczysz jak narastal przebieg czyli ile dzis auto mize miec.

    sprobuj zadzwonic do lokalnego aso i zapytac ich pi numerze vin. jesli oni ci nie powiedza, to sprobuj na serwisie w bielsku, mi zawsze gosc mowil jak opowiedzialem ze taka a taka w austrii czy wloszech rozwazam ale chcialbym dowiedziec sie wiecej o historii typu daty, przebiegi i co bylo robione. okej wyposazenie bo to samo masz w eperze, szkoda czasu goscia.trzeba szybko i skrotowo notowac bo gosc ci to przeczyta szybko i tyle. tylko nie zawsze maja czas, czasem mowili prosze sprobiwac zadzwonic za 2h itp.


    jak auto z polski to mozna sprawdzic w necie przebiegi przy przwgladach na skp, tyl9o goscia musisz dopytac o dodatkowe dane zeby system ci pokazal polska historie z bazy cepik
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 16-11-2017 o 11:14

  10. #120
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Ta cena to dla mnie podejrzana sprawa przy tym silniku i tym przebiegu i to bez względu na wyposażenie. Większość z nas wie ile może kosztować eksploatacja warsztatowa 2.4 ( i nie mam na mysli że wszyscy mają problemy z 2.4 czy że musi się popsuć) więc kupując tak tanio auto trzeba mieć świadomość , że będzie trzeba trochę dołożyć a czasem trochę więcej. I wyprzedzam złośliwe komentarze że jak się kupuje trupa to się nie ma co dziwić itp. Stwierdzam tylko że za 16kpln ciężko o zadbane 159 tym bardziej z 2.4 o ile to w ogóle możliwe. Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Kolego epsonix. Na poprzedniej stronie pisałeś że głowica pasuje ze 156 175hp. A były inne 2.4 20v w 156 o innej mocy? Bo o tym też gdzieś czytałem że ta właśnie pasuje ale coś trzeba w niej poprzekładać. A z innych aut jak 166 albo jakiś lanci by się nie nadała? To by trochę zmniejszyło koszt ryzyka walniętej głowicy . Bo te od 159 to się prawie nie zdarzają, a całe kosztują pewnie bardzo dużo chociaż używki w idealnym stanie to jeszcze nie widziałem a tych z 156 już kilka tak.

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Sprzedam piękny album "Alfa Romeo 1910-2010" [PL]
    Utworzone przez FXX w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 15:08
  2. Q2 - Czy rzeczywiście warto ?
    Utworzone przez Zonkil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 08:45
  3. Alfa Romeo 159 TI 2008 rok / 207600 km przebiegu, czy rzeczywiście?
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory