Strona 1 z 13 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 127

Temat: Alfa Romeo 159-piękny samochód, ale czy rzeczywiście warto?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 ???
    Postów
    18

    Domyślnie Alfa Romeo 159-piękny samochód, ale czy rzeczywiście warto?

    Witam. Nie jestem posiadaczem Alfy i uznałem, że jest to najlepsze miejsce, żeby zasięgnąć rady właśnie w przedmiocie jej zakupu.


    Zamierzam zmienić samochód i w grę wchodzi kilka modeli, w tym nr 1 - Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM ewentualnie 2.0 JTDM 16v 170KM. Przyznam, że interesuje mnie jak najbogatsza wersja wyposażenia.
    Budżet ok. 30 tysięcy zł, planowane roczne przebiegi ok. 20 tys. km.
    Główni konkurenci to Renault Laguna III, Ford Mondeo IV, Citroen C5 (wszystkie diesle, kombi).

    Zasadnicze pytanie jest takie - na co powinienem zwrócić uwagę kupując Alfę, tzn. czy ma jakieś specyficzne przypadłości? Które części przy wymianie mogą przyprawić o ból głowy i pustkę w portfelu?

    Gdyby ktoś chciał sprzedać w najbliższym czasie egzemplarz mniej więcej w tych kryteriach, które opisałem... to zapraszam do kontaktu.

    Z góry dziękuję za pomoc i Wasze rady.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Tematów było już tysiące.... Jest nawet jeden taki duży. Poczytaj.
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...159_brera.html
    Za 30 tyś w 2.0 Jtdm to Ty się nie pchaj. Za te pieniądze "zdrowego" egzemplarza nie kupisz.
    W dziale Sprzedam jest kilka ogłoszeń. Zapraszam do zapoznania się z ofertą.
    Na PW mogę Ci podać jeden fajny egzemplarz.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 ???
    Postów
    18

    Domyślnie

    Z tego co widziałem to 1.9 JTDM 16v 150KM jest zdecydowanie najłatwiej dostać i na tym się skoncentruję.
    Dział sprzedam właśnie przeglądam i liczę na to, że znajdę tam jakiś "pewny" samochód.
    Marti jak możesz to podeślij link do ogłoszenia.

    Pozdrawiam i dzięki

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 190 KM & 430 nm
    Postów
    294

    Domyślnie

    Nie wiem jak spalanie w pozostałych, ale 1.9 jtdm lubi dużo paliwa (10 l w mieście).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar entuzjasta159
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    brava 1,9 jtd cf3 2001 @ Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ernest Zobacz post
    Nie wiem jak spalanie w pozostałych, ale 1.9 jtdm lubi dużo paliwa (10 l w mieście).
    tutaj mogę akurat potwierdzić: gdy się duuuzo stoi, ciągle podjeżdża i znowu stoi w ruchu miejskim 10 litrów to akurat zaden wyczyn. Ale chyba każde auto w takich "ekstremalnych" warunkach przy tej duzej niestety wadze spali zbliżone wartości

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Pali wg mnie adekwatnie do masy i zestopniowania skrzyni. Nie oszukujmy się, ale nie osiągniemy w tym aucie spalania w mieście na poziomie 6 litrów.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Warto ! Jeśli jesteś w stanie zaakceptować względnie małą ilość miejsca Bo poza tym samochód bardzo dobry. Nie ma się czego bać. Awaryjność na niskim poziomie. Diesel 1.9 JTDm 16v oczywiście nie powala ale wystarcza do normalnej jazdy. Jeździłem prawie równe cztery lata. Auto ani razu mnie nie zawiodło.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie

    Powiem tak: swoją 159 SW 1.9 JDTM 150 kupiłem w grudniu za jakieś śmieszne 22.5k PLN. Wiedziałem wcześniej - po lekturze forum, że będzie spokojnie z 10 k do dołożenia, ale że wreszcie będę jeździł pięknym autem, które świetnie się prowadzi i jest bardzo mało spotykane na ulicy, a jednocześnie przy fachowym podejściu - bezawaryjne.

    Jak jest z tą bezawaryjnością? Wspaniale! Auto jeszcze mnie nie zawiodło a zrobiłem już 15 tys km od grudnia.
    Auto kupiłem przy przebiegu 159 (hehe) tys km.

    Była poobijana i gdzieniegdzie robiona blacharsko - ale to było wiadomo - jednocześnie punkty stałe, podłużnice i zbieżność była 100% OK. ASO na Milionowej w Łodzi naprawdę ją przetrzepało maksymalnie.

    Musiałem oczywiście od razu zrobić tylne sprężyny, końcówki drążków stabilizatora, nowy akumulator, pierdoły typu wycieraczki, dywaniki, siatki do bagażnika, wykładzina do bagażnika, ale przede wszytkim:
    - klapy wirowe out
    - DPF wiadomo
    - EGR wiadomo
    - chip @ 183hp/415Nm

    No i kupiłem ją na zimówkach jakiś chińskich więc od razu komplet zimowych oraz komplet letnich.
    Rozrząd - zrobił poprzednik - dostałem papiery.

    Do tego ostatnio pełen serwis płynów (płukanka+olej + filtr, chłodniczy, filtr paliwa, płyn servo, płyn hamulcowy).
    Oraz remont klimy - niestety chłodnica+parę pierdół plus zakuwanie przewodów klimy.

    Razem dołożyłem wiec około 12k, co daje mi mniej więcej 34 - 35k.

    Nie żałuję ani złotówki. Każdego dnia morda mi się uśmiecha kiedy wiem że już za chwilę wsiądę do mojej Belli. Wiem też że mnie nie zawiedzie bo dbam bardziej niż o kobitę jak to się mówi.

    Gdybym miał 2 raz kupować - rzucił bym się na 2.4 Jtdm i zachipował. Raz się żyje.

    PS. Wolałem brać auto za 22k i dopracować, niż kupić za 30-parę i dołożyć tyle samo. Oczywiście - kwestia szczęścia i egzemplarza.
    Ostatnio edytowane przez altexperte ; 30-05-2015 o 21:38

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 ???
    Postów
    18

    Domyślnie

    Co do spalania, to masę samochodu znam, więc wiem na co liczyć
    Cieszy mnie to, że Alfa często robi "obieg" wśród sympatyków tej marki i można ją kupić nie od handlarza-bajeranta, tylko od pewnej osoby, która dbała o samochód.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    265

    Domyślnie

    Szwagier ma od 2 lat 1,9 120 z wirusem na 160 KM, zrobił 50k w tym czasie i jest zadowolony. Ja sam jeżdżę 159 od kilku miesięcy i auto jest cudowne. Pytanie tylko, czy nie będzie ciebie za mała. Jeśli szukasz auta na rodzinne wyjazdy z dwójką dzieci, to raczej nie to. Natomiast jeśli oczekujesz radości z pokonywania każdego zakrętu, to polecam.

    Swoją drogą, ostatnio dość dużo "narypało" tych alf na drodze. Kiedyś to białe kruki, teraz spotkać jakaś można bez większego problemu.

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Sprzedam piękny album "Alfa Romeo 1910-2010" [PL]
    Utworzone przez FXX w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 15:08
  2. Q2 - Czy rzeczywiście warto ?
    Utworzone przez Zonkil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 08:45
  3. Alfa Romeo 159 TI 2008 rok / 207600 km przebiegu, czy rzeczywiście?
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory